Reklama

Wiadomości

Solidarna Polska przeciw homoekspansji

[ TEMATY ]

Unia Europejska

parlament

lublincompl / Foter.com / CC BY-ND

W ostatnich miesiącach w Parlamencie Europejskim widać wzmożoną aktywność środowisk lewackich, które za wszelką ceną starają się przepchnąć przed końcem kadencji korzystne dla siebie rezolucje. Była już nieudana próba zaakceptowania aborcji na życzenie, dziś stanęliśmy przed skandalicznym raportem dotyczącym środowisk homoseksualnych. Tym razem europoseł Urlike Lunacek, sama związana ze środowiskiem LGBT i zainteresowana zwiększenie tym samym swoich praw, zażądała między innymi:

· legalizacji małżeństw homoseksualnych we wszystkich krajach UE

Reklama

· zmiany w sposobie nauczania dzieci i naukę tolerancji

· wsparcia dla osób LGBT w zakresie praw pracowniczych oraz specjalnego traktowania tych osób przez pracodawców (jest to próba wprowadzenia kwot pracowniczych dla osób LGBT)· przeprowadzenia i sfinansowania specjalnych badań medycznych tylko dla środowiska LGBT w celu ustalenia najczęstszych chorób

· wsparcia i prawnej ochrony parad równości oraz specjalnej ochrony prawnej dla osób LGBT, w tym wzmożonego ścigania osób obrażających środowiska LGBT (tzw. mowa nienawiści)

Reklama

Cały raport będący nachalną i ordynarną próbą promocji środowiska LGBT oraz ideologii gender niemożliwą do zaakceptowania.

Dlatego Solidarna Polska i Grupa EFD przedstawiała alternatywę dla raportu poseł Lunacek w postacie własnej rezolucji. Zabezpieczała ona tradycyjny charakter rodziny i sprzeciwiała się promocji praw środowisk homoseksualnych. Tysiące emaili ze wsparciem, nadesłanych z różnych krajów Europy dodało siły i pokazało, że nasze wysiłki cieszą się akceptacją większości Europejczyków.

Niestety jej odrzucenie jest przykładem siły, z jaką środowiska homoseksualne lobbują w PE.

Ze zdziewaniem zauważyliśmy, że przeciw naszej poprawce głosowała cześć posłów EPP, gdzie zasiadają przedstawiciele PSL oraz PO. Jednocześnie EPP wsparła alternatywną rezolucją podpisaną przez lewicę, liberałów, zielonych oraz komunistów. Jej kontekst jest zbieżny z zapisami raportu Lunacek. Warto wspomnieć, że jednym z jej autorów jest europoseł Sophie IntVeld została uznana za najbardziej zsekularyzowaną osobę w Europie.

Takich ludzi, promujących środowiska homoseksualne, dziś w Parlamencie Europejskim, wsparła grupa, w której zasiada PO i PSL.

2014-02-04 17:31

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Obserwator

Niedziela Ogólnopolska 4/2020, str. 5-8

[ TEMATY ]

Polska

Unia Europejska

Polska

Franciszek

laicyzacja

Putin

Twitter/@rozathun

Sprawą reform sądownictwa zainteresowali instytucje unijne politycy polskiej opozycji, zachęcani do tego przez elitę sędziów. Spotkanie marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego z europosłami

Sprawą reform sądownictwa zainteresowali instytucje unijne politycy polskiej opozycji, zachęcani do tego przez elitę sędziów. Spotkanie marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego z europosłami

Polska-UE

CZYTAJ DALEJ

Człowiek różańca – o. Jerzy Tomziński wspomina św. O. Pio

2021-09-23 13:06

[ TEMATY ]

O. Pio

o. Jerzy Tomziński

Marian Sztajner/Niedziela

„Gapiłem się na Niego, ja nie dałem rady tak długo się modlić. Człowiek bardzo cierpiący i bez przerwy modlący się na różańcu” – do osobistych spotkań ze świętym, powraca wieloletni generał Zakonu Paulinów, 103-letni o. Jerzy Tomziński.

POSŁUCHAJ CAŁOŚĆ WYPOWIEDZI

CZYTAJ DALEJ

USA: Floryda wprowadziła „teksański wzorzec” zakazu aborcji

2021-09-25 11:28

[ TEMATY ]

aborcja

Adobe Stock

Stan Floryda wprowadził 22 września prawo zakazujące przerywania ciąży, które jest oparte na „wzorcu teksańskim”. Oznacza to, że nie wolno dokonać aborcji od chwili, gdy można rozpoznać aktywność serca dziecka, czyli od mniej więcej szóstego miesiąca ciąży. Nowe przepisy pozwalają obywatelom zaskarżyć kliniki, lekarzy, konsultantów itp. nawet 6 miesięcy po dokonaniu aborcji. Jest jednak pewna różnica w stosunku do ustawodawstwa z Teksasu: dopuszczono wyjątki w przypadku gwałtu, kazirodztwa, przemocy domowej, handlu ludźmi oraz zagrożenia dla życia matki. W takich wypadkach wymagana jest jednak odpowiednia dokumentacja.

Brytyjski dziennik „The Guardian” podkreślił, że „można tu dostrzec wpływ decyzji Sądu Najwyższego, który poparł 1 września nowe ustawy w Teksasie. Poprzednie wysiłki na rzecz wprowadzenia takich ograniczeń nie powiodły się, ale to postanowienie Sądu Najwyższego dodało nowego bodźca do tworzenia prawa antyaborcyjnego w całym kraju. Wprowadzenie ich w życie rozważa już co najmniej następnych pięć innych stanów”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję