Reklama

„Dzielmy się wiarą jak chlebem”

Niedziela w Ameryce 31/2006

2 lipca 2006 roku na pielgrzymkę do Amerykańskiej Częstochowy w Doylestown, PA, przybyli słuchacze i sympatycy Radia Maryja i Telewizji Trwam. Hasłem tej - ósmej już pielgrzymki były słowa: Dzielmy się wiarą jak chlebem.
Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił bp Antoni Pacyfik Dydycz, pasterz diecezji drohiczyńskiej. Wśród kapłanów, którzy koncelebrowali Mszę św., był m.in. prowincjał Zakonu Paulinów w Ameryce o. Krzysztof Wieliczko. Kapłani z Chicago, New Jersey, Nowego Jorku, Florydy, Detroit, Kanady i Polski, którzy przybyli wraz z pielgrzymami do Amerykańskiej Częstochowy, modlili się w intencji Polaków na całym świecie.
W procesji z darami ołtarza uczestniczyli przedstawiciele Rodziny Radia Maryja z różnych parafii. Siostry albertynki z Chicago ofiarowały dla Sanktuarium relikwie św. br. Alberta Chmielowskiego, który w swoim życiu dzielił się wiarą i chlebem z najbiedniejszymi.
W słoneczny niedzielny dzień wzgórza Beacon Hill zapełniły się pielgrzymami. Niektórzy trzymali transparenty z nazwami miejscowości i organizacji, które swoją modlitwą i ofiarą wspierają dzieło nowej ewangelizacji. W pielgrzymce do Amerykańskiej Częstochowy uczestniczyły m.in. osoby z Katolickiego Klubu Dyskusyjnego im. Jana Pawła II z Nowego Jorku oraz wierni z parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika na Manhattanie.
Rozmowy niedokończone, w których wzięli udział bp Antoni Pacyfik Dydycz, prowincjał o. Krzysztof Wieliczko, podprzeor o. Bartłomiej Marciniak, ks. Władysław Podeszwik, ks. prof. Jan Twardy, prowadzili o. Grzegorz Moj i o. Jan Król, redemptoryści z Torunia. Uczestnicy audycji zgromadzeni w świątyni mieli możliwość usłyszenia pozdrowień, które drogą telefoniczną skierował do nich ojciec dyrektor Tadeusz Rydzyk. Podczas audycji wierni dzielili się świadectwem wiary. Była też sposobność udziału w programie dla wszystkich słuchaczy z całego świata, którzy mogli się wypowiedzieć na antenie rozgłośni.
Dzięki wozom transmisyjnym ustawionym na terenie Sanktuarium bezpośredni przebieg uroczystości z Amerykańskiej Częstochowy można było oglądać i słuchać przez Radio Maryja oraz Telewizję Trwam jednocześnie na różnych kontynentach.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Franek - nauczyciel miłości

Przed narodzinami naszego synka byliśmy daleko od Boga, a nasza wiara polegała na chodzeniu do kościoła dwa razy w roku: ze święconką na Wielkanoc i ewentualnie w Boże Narodzenie, jeśli się nam chciało. Dążyliśmy do życia łatwego i przyjemnego, ale wkrótce to nasze egoistyczne postępowanie miało się diametralnie zmienić...

Krótko po naszym ślubie moja żona Olga zaszła w ciążę. Po dwóch wcześniejszych poronieniach (pierwsze w 4. i drugie w 10. tygodniu ciąży) byliśmy pełni nadziei, że tym razem wszystko będzie dobrze. Nasza radość nie trwała jednak długo. Na pierwszym szczegółowym badaniu USG w 20. tygodniu ciąży, które zostało wykonane w Szpitalu Uniwersyteckim w Londynie, po raz pierwszy dowiedzieliśmy się, że są „nieprawidłowości”, i dostaliśmy skierowanie na jeszcze bardziej szczegółowe badanie. Wykazało ono, że nasze dziecko ma stopy końsko-szpotawe, jedną nerkę, która na dodatek była bardzo mała, oraz nieprawidłowości w strukturze mózgu. Okazało się również, że nasz synek ma bardzo rzadki problem genetyczny – niezbalansowaną translokację chromosomów 9 i 11 (na 9 brakuje genów, a na 11 jest ich za dużo). Zasmucona pani genetyk wymieniła nam wszystkie wady, które może mieć nasze dziecko: znaczne opóźnienie w rozwoju, rozszczepienie wargi i podniebienia, brak odbytu, męskie i żeńskie narządy płciowe, problemy z mózgiem oraz wiele innych. Na koniec poinformowała nas, że nadal możemy zakończyć ciążę, jeśli chcemy, mimo że był to już 24. tydzień. Przypadek naszego synka kwalifikował go do legalnego zabicia go aż do końca ciąży. Zdruzgotani takimi informacjami udaliśmy się do prof. Kyprosa Nicolaidesa – to światowej sławy lekarz, który wynalazł wiele metod ratowania dzieci w okresie prenatalnym. Niestety, on również potwierdził to wszystko, co wcześniej już usłyszeliśmy, i dodatkowo powiedział nam, że gdyby to było jego dziecko, to by je usunął. Nigdy nie zapomnę nocy po tamtym dniu – smutku, żalu, czarnych myśli i wylanych łez...

CZYTAJ DALEJ

USA: wkrótce więcej ofiar śmiertelnych Covid-19 niż grypy hiszpanki

2021-09-20 20:12

[ TEMATY ]

USA

COVID‑19

pandemia

Adobe Stock

W Stanach Zjednoczonych w najbliższym czasie będzie już więcej ofiar śmiertelnych Covid-19 niż grypy hiszpanki przed 100 laty - podały media. Obecnie liczba zmarłych z powodu koronawirusa wynosi w kraju prawie 674 tys.

Jak przypomniał w niedzielę dziennik „Daily News”, grypa hiszpanka pochłonęła w 1918 roku w USA około 675 tys. istnień ludzkich. Była wówczas najbardziej śmiercionośną pandemią od powstania Stanów Zjednoczonych. Według danych Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa, liczba zgonów w USA z powodu Covid-19 w poniedziałek około południa wynosiła 673 985.

CZYTAJ DALEJ

Pielgrzymka seniorów i wolontariuszy

2021-09-21 16:11

[ TEMATY ]

seniorzy

Parafialne Zespoły Caritas

Fb/CaritasDiecezjiZielonogorskoGorzowskiej

Członkowie Klubu Seniora „Babie lato” i wolontariusze Parafialnego Zespołu Caritas z parafii Chrystusa Króla w Tuplicach wybrali się na pielgrzymkę na Podlasie – informuje Caritas diecezjalna.

Wyjazd odbył się w dniach 13-17 września. Na pielgrzymim szlaku znalazły się takie miejsca jak: Białystok , Tykocin, Supraśl, Narew, Soce, Bohoniki , Puszcza Białowieska czy Sokółka. Opiekę duchową nad uczestnikami wyjazdu sprawował ks. Leszek Białuga. Szczegółową relację z poszczególnych dni znaleźć można na parafialnym Facebooku. Zapraszamy do galerii zdjęć.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję