Reklama

Aspekty

Powstaje „Samarytanin”

Diecezjalna Caritas pracuje nad inwestycją, mającą na celu kompleksową pomoc najbardziej potrzebującym mieszkańcom diecezji.

Niedziela zielonogórsko-gorzowska 1/2021, str. II

[ TEMATY ]

Caritas Diecezji Zielonogórsko‑Gorzowskiej

Karolina Krasowska

W ostatnim czasie udało się wykonać elewację obiektu

W ostatnim czasie udało się wykonać elewację obiektu

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Diecezjalne Centrum Charytatywne Caritas „Samarytanin”, bo tak nazywa się miejsce, które powstaje przy ul. Kościelnej w Zielonej Górze, ma zaopatrywać podopiecznych Caritas w całościową pomoc, począwszy od ciepłego posiłku, odzieży, środków czystości, po porady dotyczące zatrudnienia, pomocy socjalnej, społecznej, zdrowotnej czy prawnej. W ostatnim czasie, jak mówi ks. Stanisław Podfigórny, dyrektor Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej, udało się wykonać elewację na zewnątrz obiektu.

– Od nowego roku prace będą wykonywane wewnątrz budynku, ponieważ chcemy tam uruchomić projekt związany z pomocą więźniom i osobom wykluczonym. Chcemy w tym miejscu stworzyć taki punkt, gdzie osoby, które np. wychodzą z aresztu czy więzienia, będą mogły skorzystać z pomocy psychologa, prawnika czy człowieka pierwszego kontaktu, który może ich właściwie pokierować – mówi ks. Podfigórny. Dodaje, że obiekt wymaga jeszcze wielu prac wykończeniowych, więc każdy może wesprzeć jego powstanie i przyśpieszyć budowę, dokonując np. wpłaty na konto Caritas. Numer konta i szczegóły na stronie internetowej: caritaszg.pl .

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2020-12-28 16:23

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Diecezjalna Caritas: Warto, by 1% podatku Lubuszan został w naszym regionie

[ TEMATY ]

Caritas Diecezji Zielonogórsko‑Gorzowskiej

1% podatku‑1%serca

Karolina Krasowska

Konferencja w siedzibie diecezjalnej Caritas w Zielonej Górze

Konferencja w siedzibie diecezjalnej Caritas w Zielonej Górze

Na co przeznaczyć 1% podatku? Na pomoc potrzebującym w regionie - zachęcali w czasie konferencji 16 stycznia pracownicy i osoby korzystające ze wsparcia diecezjalnej Caritas.

Na konferencji prasowej w siedzibie diecezjalnej Caritas w Zielonej Górze z przedstawicielami lubuskich mediów spotkali się ks. Stanisław Podfigórny, dyrektor Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej oraz jej rzecznik prasowy Sylwia Grzyb. Podczas spotkania podsumowano 1% rozliczenia podatku dochodowego za 2018 r. oraz rozpoczęto kampanię 1% podatku - 100% serca. Bohaterami konferencji byli jednak Mateusz, chory na postępujący zanik mięśni oraz Natalia i Kaja, które chorują na dziecięce porażenie mózgowe, którzy dzielili się świadectwem wsparcia jakie otrzymują z 1% podatku przekazanego diecezjalnej Caritas.
CZYTAJ DALEJ

Krzyż zwieńczył główną wieżę barcelońskiej bazyliki Sagrada Familia

2026-02-21 10:15

[ TEMATY ]

Sagrada Família

Bazylika Sagrada Familia

Adobe Stock

W piątek po południu ekipy budowlane zakończyły montaż krzyża na centralnej wieży bazyliki Sagrada Familia w Barcelonie. Prace prowadzono w obecności licznie zgromadzonych pod bazyliką mieszkańców miasta i turystów, którzy owacją przyjęli zakończenie montażu wieży, najwyższego punktu świątyni. Wieża Jezusa jest jedną z sześciu wież bazyliki. Podsumowując piątkowe prace Fundacja Sagrada Familia koordynująca przedsięwzięcie, przekazała, że zakończenie montażu krzyża jest „kamieniem milowym, który dopełnia najwyższą wieżę” bazyliki Świętej Rodziny.

Podziel się cytatem Budowana od 1882 r. w centrum stolicy Katalonii świątynia w poprzednich latach była odwiedzana rocznie przez około 4,5 mln turystów z całego świata. W związku z pandemią koronawirusa liczba zwiedzających spadła drastycznie w latach 2020-2022.
CZYTAJ DALEJ

Kard. Ryś zaprasza do budowania wspólnoty Kościoła i ogłasza plan Synodu Diecezjalnego

2026-02-21 16:45

[ TEMATY ]

kardynał Ryś

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

Kard. Grzegorz Ryś

Kard. Grzegorz Ryś

Do wspólnej drogi, do słuchania razem Ducha Świętego, oraz do budowania wspólnoty Kościoła poprzez wzajemne słuchanie siebie zaprosił wiernych archidiecezji krakowskiej kard. Grzegorz Ryś. W liście pasterskim metropolita krakowski zachęca też do "budowania Kościoła wiernych pozostających względem siebie w prawdziwych i żywych relacjach, współodpowiedzialnych, zatroskanych o innych i o jakość kościelnych wspólnot". W liście na Wielki Post metropolita krakowski podzielił się też ramowym planem Synodu Diecezjalnego, który rozpocznie się 14 marca. List będzie czytany w kościołach i kaplicach Archidiecezji Krakowskiej jutro - w niedzielę, 22 lutego.

    W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu zawsze towarzyszymy Jezusowi na pustyni. Albo lepiej: odkrywamy, że to ON towarzyszy NAM na każdej naszej pustyni – więcej: towarzyszy nam na każdym kroku naszej życiowej drogi. Św. Mateusz w swojej Ewangelii konsekwentnie to pokazuje, jak Jezus swoim życiem powiela każdy fragment losu swojego narodu. Rodzi się w skromnym Betlejem jak król Dawid. Potem – wraz Rodzicami – ucieka do Egiptu i znajduje tam ocalenie – jak wieki przed Nim wszyscy synowie Jakuba/Izraela. Potem powraca do Ojczyzny i spędza na pustyni – podobnie jak Żydzi po wyjściu z Egiptu – 40 dni (symbolizujących 40 lat), doświadczając wszystkich „pokus pustyni”:         głodu (pierwsza pokusa);        niewiary, czyli wystawiania Boga na próbę (pokusa druga);        bałwochwalstwa (pokusa trzecia: wszystkie bogactwa świata jak pustynny, złoty cielec).
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję