Reklama

Niedziela Łódzka

Betlejem w Łodzi

Niedziela łódzka 3/2018, str. II

[ TEMATY ]

Betlejem

spektakl

Piotr Drzewiecki

W widowisku wystąpiła m.in. Natalia Kukulska

W widowisku wystąpiła m.in. Natalia Kukulska

Najpiękniejsze kolędy z różnych stron świata w wykonaniu artystów sceny polskiej i zagranicznej wysłuchali w łódzkiej Atlas Arenie uczestnicy koncertu „Betlejem w Łodzi”. Drugie już wielkie kolędowanie odbyło się 13 stycznia.

Kolędy wykonali m.in. Natalia Kukulska, Mietek Szcześniak, Beata Bednarz, Igor Herbut, Kasia Moś, Mate.O, Daria Zawiałow, Adam Krylik, Agnieszka Musiał i Dana Vynnytska oraz Aukso – Orkiestra Kameralna Miasta Tychy pod dyrekcją Marka Mosia. Koncert podzielony został na trzy części: występ artystów z repertuarem kolęd z całego świata, życzenia i dzielenie się opłatkiem oraz wspólne kolędowanie wszystkich uczestników widowiska.

Podczas krótkiego słowa metropolita łódzki abp Grzegorz Ryś zauważył, że „prawdziwe Boże Narodzenie zachodzi w człowieku dopiero wtedy, kiedy wyzbędzie się samego siebie, swoich przyjemności, zachcianek. Dopiero jeśli pozostawimy to, co ziemskie, przyjemne, możemy poczuć prawdziwego nowo narodzonego Jezusa, zobaczyć Go w drugim człowieku i poczuć prawdziwą miłość, za którą tak wszyscy tęsknimy” – mówił. Zaprosił także do uczestnictwa w Tygodniu Modlitw o Jedność Chrześcijan.

Uczestnicy spotkania podzielili się opłatkiem, składając sobie noworoczne życzenia, a ostatnim akcentem było wspólne kolędowanie z artystami, podczas którego zabrzmiały najbardziej znane polskie kolędy. Publiczności przypadła do gustu szczególnie pieśń „Jak w Betlejem”, będąca hymnem trasy koncertowej Betlejem w Polsce w 2018 r. Koncert zakończyło wspólne uwielbienie. Każdy uczestnik spotkania mógł także zostać Ambasadorem Miłosierdzia, zabierając ze sobą papierową torbę, którą wypełnioną produktami spożywczymi może odnieść do jednego z punktów pomocy w Łodzi, wspierając akcję „Głodnych nakarmić”.

2018-01-17 10:05

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Święto świętych Młodzianków

[ TEMATY ]

Betlejem

dzień Świętych Młodzianków

Arkadiusz Bednarczyk

„Rzeź betlejemskich Niewiniątek”

„Rzeź betlejemskich Niewiniątek”

28 grudnia, Kościół obchodzi Święto Młodzianków, czyli dzieci betlejemskich pomordowanych na rozkaz Heroda. Choć jeszcze nieświadome, oddały życie za Chrystusa. Tradycja podkreśla, że otrzymały one chrzest krwi i nazywa je "pierwocinami Kościoła".

Kult Młodzianków rozpoczął się już w II wieku.

CZYTAJ DALEJ

Co naprawdę świętujemy?

W Boże Narodzenie warto odpowiedzieć sobie na kilka ważnych pytań: Dlaczego Syn Boży stał się człowiekiem? Po co nastąpiło Wcielenie? Po co żłóbek i kolędy?
Po co przygotowania i karp, i choinki?

W wyznaniu wiary mówimy: „On to dla nas, ludzi, i dla naszego zbawienia zstąpił z nieba. I za sprawą Ducha Świętego przyjął ciało z Maryi Dziewicy”. Jezus przychodzi do człowieka, staje się człowiekiem dla nas i dla naszego zbawienia, abyśmy mieli uczestnictwo w życiu Bożym. Słowo stało się ciałem, aby nas zbawić, to znaczy, aby nas zjednoczyć z Bogiem, aby dać nam możliwość zamieszkania z Nim w wieczności, co więcej – abyśmy mogli lepiej wniknąć w Bożą miłość.

CZYTAJ DALEJ

Konkurs na wieniec adwentowy z nagrodami!

2022-12-03 22:30

[ TEMATY ]

konkurs

adwent

wieniec adwentowy

nagrody

Bożena Sztajner/Niedziela

Jednym ze zwyczajów tego okresu jest wieniec adwentowy, najczęściej wykonany z gałązek drzewa iglastego z czterema świecami, które zapala się kolejno w każdą niedzielę Adwentu

Jednym ze zwyczajów tego okresu jest wieniec adwentowy, najczęściej wykonany z gałązek drzewa iglastego z czterema świecami, które zapala się kolejno w każdą niedzielę Adwentu

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie na wieniec adwentowy.

II Niedziela Adwentu i druga zapalona świeca na wieńcu adwentowym to znak, że czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa wchodzi w kolejny etap. Przynagla nas, byśmy byli bardziej gotowi, wszak Adwent to czas oczekiwania – najpierw na powtórne przyjście Chrystusa na końcu czasów, a w ostatniej części Adwentu - jako bezpośrednie przygotowanie do świąt Bożego Narodzenia. Jednym ze zwyczajów tego okresu jest wieniec adwentowy, najczęściej wykonany z gałązek drzewa iglastego z czterema świecami, które zapala się kolejno w każdą niedzielę Adwentu. W tym roku zachęcamy do jego wykonania całe rodziny, co może być okazją do wspólnego spędzenia czasu i umacniania wspólnoty rodzinnej.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję