Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

Kolędowanie w Pogórzu

Po raz szósty parafia Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Pogórzu zaprosiła na „Pogórskie kolędowanie”. Tym razem odbyło się 7 stycznia z udziałem 3 zespołów

Niedziela bielsko-żywiecka 3/2018, str. VI

[ TEMATY ]

kolędowanie

Monika Jaworska

Wśród tegorocznych artystów znalazła się Viola Brzezińska

Wśród tegorocznych artystów znalazła się Viola Brzezińska

Nasze coroczne „Pogórskie kolędowania” są okazją do kontemplacji i uczczenia tajemnicy Wcielenia Słowa Bożego. Każde takie spotkanie przygotowywane jest na bardzo wysokim poziomie, z pełną profesjonalną obsługą techniczną, i co roku gromadzi liczną publiczność. Dziękuję organizatorom i sponsorom tego przedsięwzięcia, dzięki którym mogło się odbyć, a także wszystkim, którzy przyszli do naszego kościoła, by wspólnie z artystami śpiewem uczcić narodziny Pana – mówi ks. proboszcz Ignacy Czader.

Reklama

W tym roku wystąpił Zespół The Voices of M.M. działający przy parafii św. Marii Magdaleny w Cieszynie, Chór Albatesso z Dębowca oraz wokalistka znana z „Szansy na sukces” Viola Brzezińska. – Chór Albatesso jest kameralnym zespołem śpiewaczym założonym w 2001 r., który powstał z zachwytu nad pięknem muzyki chóralnej oraz z pasji do wspólnego muzykowania i dzielenia się nią z innymi. Działa obecnie przy Stowarzyszeniu Miłośników Kultury „Dębowczanie” w Dębowcu. Zespół The Voices of M.M. składa się z osób w różnym wieku. Łączy ich miłość do pieśni chrześcijańskiej. Wreszcie Viola Brzezińska występowała w na KFPP w Opolu, współpracowała m.in. z Jackiem Cyganem i Piotrem Rubikiem oraz z zespołem SARUEL, z którym koncertowała i nagrała wiele płyt zarówno studyjnych, jak i koncertowych. W 2008 r. rozpoczęła karierę solową. Znana jest z kolędy dla syryjskich i polskich rodzin, którą zaśpiewała m.in. na pl. Zamkowym w Warszawie w ramach Święta Trzech Króli, transmitowanego przez TVP – przypominają organizatorzy. Inicjator kolędowania Dariusz Kupka zaznacza, że przez skromną scenę pogórską przewinęło się już wiele zespołów, począwszy od zespołu „Mała Jetelinka”, poprzez mniej lub bardziej znanych artystów sceny chrześcijańskiej, jak np. Gabi Gąsior z zespołem Holy Noiz, zespół Dzień Dobry czy też Retrospekcja.

Honorowy patronat nad VI Pogórskim Kolędowaniem objęła wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Śląskiego Sylwia Cieślar. Koncert współorganizowali: Regionalny Ośrodek Kultury Bielsko-Biała, skoczowski MCK Integrator, Agencja Reklamy Doris i Firma Machej.pl. Dochód z koncertu będzie przeznaczony na cele charytatywne.

2018-01-17 10:04

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Efekt zbiórki przerósł ich oczekiwania. Sprzęt medyczny już pomaga

[ TEMATY ]

kolędowanie

koncert charytatywny

koncentratory tlenu

Pogórskie Kolędowanie

Od prawej: ks. Ignacy Czader, Dariusz Kupka i Michał Augul z zakupionymi koncentratorami tlenu.

Od prawej: ks. Ignacy Czader, Dariusz Kupka i Michał Augul z zakupionymi koncentratorami tlenu.

Paulina Grochowska, Kuba Jurzyk oraz Golden Gate String Quartet wystąpili na 9. „Pogorskim kolędowaniu”. Przy tej okazji drogą internetową odbyła się zbiórka pieniędzy na zakup koncentratorów tlenu. Efekt zbiórki przerósł oczekiwania organizatorów.

Występ miał wymiar charytatywny, dlatego organizatorzy uruchomili wirtualny koszyk. Również w trakcie kolędowania trwała zbiórka pieniędzy na koncentratory tlenu do darmowej wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego działającej przy parafii NMP Królowej Polski w Pogórzu.

CZYTAJ DALEJ

Sakramentalia - akt wiary czy magiczne myślenie?

2021-09-17 10:13

[ TEMATY ]

duchowość

Karol Porwich/Niedziela

Błogosławieństwo przy użyciu dwóch poświęconych świec w dzień św. Błażeja (3 lutego) wyprasza ochronę od chorób gardła i języka, a poświęcony chleb św. Agaty (5 lutego) - przypomina, że Bóg ma władzę zachować nas od pożaru. Jak korzystać z sakramentaliów, by nie mylić ich z sakramentami, ani nie ulegać magicznemu myśleniu o nich?

Różnica pomiędzy sakramentami i sakramentaliami jest zasadnicza. Sakramenty to spotkanie z żywym Bogiem. Podczas ich przyjmowania mamy pewność, że Bóg przychodzi przez nie z konkretną łaską, typową dla danego sakramentu (np. podczas godnie przyjętego sakramentu pokuty otrzymujemy m.in. odzyskanie łaski uświęcającej, Eucharystia pogłębia nasze zjednoczenie z Bogiem i chroni przed grzechem; podczas bierzmowania otrzymujemy moc Ducha Świętego do szerzenia wiary słowem i czynem). To, na ile łaska objawia się w naszym życiu, zależy od naszego usposobienia i dojrzałości.

CZYTAJ DALEJ

Stygmaty św. Franciszka odpowiedzią na prośbę Mahometa

2021-09-18 22:40

Norbert Polak

Wspólnota parafialna Stygmatów św. Franciszka z Asyżu w Krakowie-Bronowicach obchodziła święto patronalne i przyjazd wicekomisarza Ziemi Świętej. o. Dariusza Sambora.

Wspólnota parafialna Stygmatów św. Franciszka z Asyżu w Krakowie-Bronowicach obchodziła święto patronalne i przyjazd wicekomisarza Ziemi Świętej. o. Dariusza Sambora.

    W kościele Stygmatów św. Franciszka z Asyżu w Krakowie-Bronowicach 17 września odbył się odpust parafialny i przywitanie wicekomisarza Ziemi Świętej, o. Dariusz Sambora.

    Na początku wydarzenia franciszkanie świeccy, rada parafialna i seminarzyści złożyli podziękowania na ręce jubilata. Następnie przemówienie wygłosił proboszcz świątyni, o. proboszcz Eligiusz Dymowski. Duchowny zauważył, że Krzyż Jerozolimski i stygmaty św. Franciszka z Asyżu łączą się ze sobą w sposób szczególny. - Dzisiaj dwa miejsca szczególne łączą się ze sobą — miejsce w Jerozolimie, bazylika Bożego Grobu, Góra Kalwaria i drugie miejsce w Europie, we Włoszech, góra La Verna. Dwa miejsca związane ze znakiem Zbawienia, jaki każdego dnia czynimy poprzez znak Krzyża. Tam, w Jerozolimie, Chrystus oddał swoje życie za każdego człowieka. Na górze La Verna Swojego wiernego ucznia, św. Franciszka z Asyżu obdarzył darem stygmatów.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję