Reklama

Niedziela Podlaska

Idźcie i głoście

W Domu Rekolekcyjnym Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus w Siemiatyczach w dniach 17-19 lutego odbywały się rekolekcje zimowe organizowane przez Ruch Rodzin Nazaretańskich Diecezji Drohiczyńskiej

Niedziela podlaska 10/2017, str. 1

[ TEMATY ]

rekolekcje

Henryka Lewandowska

Uczestnicy i prowadzący rekolekcje w komplecie

Uczestnicy i prowadzący rekolekcje w komplecie

Na nasze zaproszenie odpowiedziały osoby z: archidiecezji warszawskiej i lubelskiej oraz diecezji łomżyńskiej i warszawsko-praskiej. Zabrało się 50 osób, może tylko, ale apostołów było 12 (i ponieśli Ewangelię na cały świat). Rekolekcje prowadził moderator diecezjalny RRN ks. Dariusz Kujawa, odwiedzili nas i umocnili Bożym Słowem moderator krajowy ks. Dariusz Kowalczyk oraz opiekun grupy z Siemiatycz ks. Wojciech Łuszczyński. W planie dnia znalazły się poranne rozważania Słowa Bożego, głoszone przez ks. Kujawę, konferencje, grupy dzielenia, Eucharystia oraz czas wspólnotowej i osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu. Tematem tegorocznych rekolekcji były słowa: „Idźcie i głoście”, które są tematem obecnego roku duszpasterskiego w Polsce. Wysłuchaliśmy trzech konferencji na temat głoszenia, przepowiadania Dobrej Nowiny: „Kerygmat Jezusa”, „Kerygmat apostołów” i „Głosić Chrystusa z Maryją”.

Reklama

W pierwszej, oprócz poznania 12 cech królestwa Bożego, dowiedzieliśmy się o sposobach głoszenia kerygmatu opisanych w poszczególnych Ewangeliach. Konferencja poświęcona głoszeniu Ewangelii przez Apostołów utwierdziła nas w przekonaniu, jak ważna jest wspólnota zarówno w aspekcie duchowym, jak i ludzkim. Spojrzeliśmy również na wiarę w trzech aspektach: wierzyć Bogu i dać się Mu prowadzić, bezwarunkowo zaufać i być zależnym od Boga – Ojca, który nas bezgranicznie kocha. W niedzielnej konferencji opartej na nauczaniu papieży św. Jana Pawła II i Franciszka zobaczyliśmy Maryję jako świadka życia ukrytego Jezusa, inicjatorkę cudu w Kanie Galilejskiej oraz Bolesną Matkę spod krzyża odkrywającą, że Boże Miłosierdzie nie zna granic, zwłaszcza gdy słyszała słowa swego Syna: „Ojcze, przebacz im, bo nie wiedzą, co czynią” oraz była świadkiem miłosierdzia okazanego łotrowi.

Ten artykuł jest początkiem dzielenia się usłyszanym słowem, jeśli chcesz doświadczyć wspólnoty, spotkać się z Bogiem i drugim człowiekiem – zapraszamy do nas. Grupy RRN istnieją przy sanktuarium Miłosierdzia Bożego i parafii pw. Matki Bożej z Góry Karmel w Bielsku Podlaskim oraz przy parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Siemiatyczach.

2017-03-01 12:58

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Jezus na Wschodzie

Niedziela zamojsko-lubaczowska 38/2017, str. 4

[ TEMATY ]

rekolekcje

Jan Cios

Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem

Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem

Ostatnie dni sierpnia przypomniały nam o jubileuszu 25-lecia diecezji zamojsko-lubaczowskiej. Wydarzeniami, które podkreśliły ten fakt, były diecezjalne rekolekcje ewangelizacyjne „Jezus na Wschodzie” zorganizowane na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu oraz rekolekcje dla kapłanów, które odbyły się w Krasnobrodzie

Organizacji wydarzenia podjął się Wydział Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej w Zamościu we współpracy z Zespołem ds. Nowej Ewangelizacji. Główni organizatorzy – ks. Sylwester Zwolak i ks. Piotr Spyra – nie kryli zadowolenia z przebiegu rekolekcji na stadionie. W rozmowie dla Katolickiego Radia Zamość i „Niedzieli Zamojsko-Lubaczowskiej” wyrażali swoją radość i podkreślili wielkość wydarzenia. – Jest to czas wyjątkowy. Dla mnie osobiście jest to spotkanie z Bogiem Żywym tutaj na stadionie. Po zachowaniu ludzi wychodzących ze stadionu widziałem, że doświadczyli tu obecności Pana Boga i bardzo mocno przeżyli to spotkanie. Myślę, że jest to czas obfity w łaski Boże i czas dobrze spędzony. Pan Bóg tutaj nam pobłogosławił i wszystko tutaj dobrze się zakończyło, szczęśliwie. Na pewno jest to bardzo duży wkład pracy wielu ludzi (ponad 200 osób), którzy byli w różnych służbach. Dzięki też mocy Bożej i tego, co tutaj się dokonało, myślę, że wszyscy będą mile wspominać to wydarzenie, które już drugi raz jest w Zamościu – podkreślił ks. Zwolak, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego.

CZYTAJ DALEJ

Posiedzenie Rady Kardynałów

2021-09-22 17:15

[ TEMATY ]

papież Franciszek

Rada Kardynałów

Vatican News

Wczoraj po południu odbyło się, w formie zdalnej, posiedzenie Rady Kardynałów. Papież Franciszek przedstawił refleksję na temat otwarcia prac najbliższego Synodu o synodalności.

Po zapoznaniu się z dwoma jego wystąpieniami uznanymi za kluczowe dla przemyśleń na następny synod, z 2015 r. z okazji 50. rocznicy ustanowienia Synodu Biskupów oraz skierowanej do wiernych diecezji rzymskiej w ubiegłą sobotę, Papież dał jasno do zrozumienia, że sednem refleksji nie jest jedynie pogłębienie tego czy innego tematu. Celem jest nauka takiego sposobu przeżywania Kościoła, które naznaczone jest na wszystkich poziomach wzajemnym słuchaniem i postawą duszpasterską, zwłaszcza w obliczu pokus klerykalizmu i sztywności. Wystąpienia różnych kardynałów dotyczyły niektórych aspektów, które sprawiają, że synodalność jest szczególnie potrzebna aby przezwyciężyć sekciarstwo i partykularne

CZYTAJ DALEJ

Rozpocznij weekend z Chrystusem

2021-09-22 21:10

Fot. Mężczyźni św. Józefa we Wrocławiu

Jesteś mężczyzną i nie masz pomysłu na dobre rozpoczęcie weekendu? A może chcesz choć na chwilę zapomnieć o trudach mijającego tygodnia?

Z propozycją modlitwy i wielbienia Jezusa przychodzi wspólnota Mężczyźni św. Józefa. Spotkanie rozpocznie się od adoracji, a później Eucharystii. Do uczestników konferencję pt. „Wierzę, więc jestem” skieruje ks. Jakub Bartczak - duszpasterz, raper, autor tekstów.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję