Reklama

Niedziela Legnicka

Grodowiec – Lubin

Nocna Droga Krzyżowa

Milczenie, modlitwa, medytacja, długa nocna trasa wszystko po to, by spotkać się z Bogiem. Nocna Droga Krzyżowa to prawdziwe ćwiczenie duchowe, po którym człowiek może zostać rzeczywiście przemieniony. Celem tej wyjątkowej ekstremalnej Drogi Krzyżowej jest podjęcie wyzwania, zmierzenie się ze swymi słabościami, spotkanie się z Bogiem.

Uczestnicy organizowanej po raz drugi Nocnej Drogi Krzyżowej z Grodowca do Lubina, którą zaplanowano w nocy z piątku na sobotę (18-19 marca) mają do przebycia ok. 25 km nocnego marszu z rozważaniami stacji Drogi Krzyżowej.

Reklama

To wydarzenie rozpocznie Msza św. o godz. 20 w sanktuarium Matki Bożej Jutrzenki Nadziei w Grodowcu (wyjazd autobusem do Grodowca: zbiórka 18 marca o godz. 18.50 przy kościele św. Jana Bosko w Lubinie. Koszt przejazdu: 5 zł).

Po Mszy św. pielgrzymi wyruszą do Lubina (zakończenie w kościele pw. św. Jana Bosko – wejście przez Bramę Miłosierdzia). W czasie drogi obowiązuje zasada milczenia z wyjątkiem stacji Drogi Krzyżowej. W czasie nabożeństwa uczestnicy zachęceni są do poruszania się samotnie lub w małych grupach (max. 10 osób).

Prosimy uczestników o zabranie własnych krzyży, które będą nieść podczas drogi. Powinni zaopatrzyć się w elementy odblaskowe, plecak, latarkę, ciepłe napoje w termosie, suchy prowiant, odpowiednie ubranie i wygodne buty. Jeśli w nabożeństwie chcą uczestniczyć osoby niepełnoletnie to tylko pod opieką rodzica, opiekuna prawnego lub innej osoby pełnoletniej.

Reklama

Organizatorem Nocnej Drogi Krzyżowej jest lubińska grupa Mężczyźni św. Józefa, która działa przy parafii pw. św. Jana Bosko w Lubinie. Zapraszamy do udziału chętnych z Lubina i okolic.

Uczestnictwo w Drodze Krzyżowej jest możliwe tylko po wcześniejszym zgłoszeniu. Zgłoszenia do 14 marca br. należy dokonać przez formularz na stronie grupy Mężczyźni św. Józefa: www.mezczyzniwlubinie.pl.

2016-03-10 11:11

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kościół na skraju dróg

Niedziela łódzka 8/2018, str. I

[ TEMATY ]

Droga Krzyżowa

Kamil Gregorczyk

Brama ufundowana przez robotników jednej z łódzkich fabryk

Brama ufundowana przez robotników
jednej z łódzkich fabryk

„Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną” (Ps 23,4)

Ten wers z psalmu musiał brzmieć w uszach i sercach tutejszych kapłanów, którzy w czasie wojny zostali aresztowani przez gestapo i wywiezieni do obozów koncentracyjnych w Dachau i Oświęcimiu. Ks. Ferdynand Jakobi, proboszcz, i jego wikariusz – ks. Wacław Biliński zostali zamęczeni w Auschwitz, dwaj wikariusze – ks. Jan Bienias i ks. Teofil Milczarski powrócili z Dachau.

CZYTAJ DALEJ

Dziś o godz. 15 w 180 miastach w całej Polsce, wierni odmówią Koronkę do Miłosierdzia Bożego

2021-09-28 12:14

[ TEMATY ]

Koronka Bożego Miłosierdzia

Bożena Sztajner/Niedziela

We wtorek o godz. 15, w 180 miastach w całej Polsce, wierni spotkają się przy kościołach, na skrzyżowaniach ulic i innych miejscach, by wspólnie odmawiać Koronkę do Miłosierdzia Bożego w ramach akcji "Koronka na ulicach miast".

Akcja "Koronka na ulicach miast" została zainicjowana przez łódzką wspólnotę "Iskra Bożego Miłosierdzia" - czytamy na stornie internetowej wydarzenia.

CZYTAJ DALEJ

Koronka na ulicach miast

2021-09-28 17:18

Fot. Niedziela Wrocławska

Koronka na ulicach miast w Oławie, przy parafii Miłosierdzia Bożego

Koronka na ulicach miast w Oławie, przy parafii Miłosierdzia Bożego

Na ulicach miast w całej Polsce modlono się Koronką do Miłosierdzia Bożego. W akcję włączyło się wiele parafii z archidiecezji wrocławskiej.

Jednym z takich miejsc był plac obok kościoła ojców kapucynów przy ul. Sudeckiej. Wierni zgromadzili się równo o godz. 15 aby odmówić Koronkę w intencjach podanych przez organizatorów.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję