Reklama

Aspekty

Diecezjalny Dzień Dziecka

W sobotę 6 czerwca do sanktuarium Matki Bożej w Rokitnie przybyło blisko 4 tys. dzieci z diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej i poznańskiej, aby przeżyć Diecezjalny Dzień Dziecka. Z dziećmi i ich opiekunami spotkał się bp Tadeusz Lityński, który przewodniczył Mszy św. i wygłosił kazanie

Diecezjalny Dzień Dziecka zorganizowały: Wydział Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży Kurii Diecezjalnej w Zielonej Górze, Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej oraz Diecezjalne Sanktuarium Maryjne w Rokitnie. Patronat nad tym wydarzeniem objęli: biskup zielonogórsko-gorzowski Stefan Regmunt, marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Polak oraz wojewoda lubuski Katarzyna Osos.

Reklama

– To już kolejny Dzień Dziecka, który wpisuje się w Diecezjalną Pielgrzymkę Dzieci do Rokitna. Spotkanie to przeżywamy pod hasłem: „Bądźmy razem”. Zapraszamy najmłodszych do Rokitna, aby tu pod okiem Matki Bożej obchodzili swoje święto – powiedział ks. Stanisław Podfigórny, dyrektor Caritas diecezjalnej. Dzieci mogły skorzystać z wielu atrakcji. Były: pokazy, zawody sportowe, gry i zabawy. Na przybyłych czekały posiłek i upominek. Organizatorzy zadbali, by dzieciom niczego nie brakowało.

– Tematem, który tutaj nieustannie się przewija, są słowa Pana Jezusa: „Pozwólcie dzieciom przyjść do Mnie”. I one tutaj są ze swoimi rodzicami i opiekunami. Gromadzą się przy Jezusie i Jego Matce. Cieszyłem się, kiedy widziałem, jak wiele z nich przystąpiło do Komunii św. i modliło się podczas Eucharystii – dodał ks. Robert Patro, diecezjalny duszpasterz dzieci i młodzieży.

Do Rokitna przybyli podopieczni placówek prowadzonych przez Caritas, dzieci zrzeszone w grupach parafialnych oraz indywidualni uczestnicy. Podczas rozmowy z dziećmi z parafii pw. Ducha Świętego w Słubicach dowiedziałem się, że dla wielu z nich to były najlepszy Dzień Dziecka. Po Mszy św. i posiłku wszyscy mogli uczestniczyć w różnych grach i zajęciach sportowych. Dużym zainteresowaniem cieszyły się stoiska Lasów Państwowych oraz policji. Jednak największą atrakcją okazały się wozy straży pożarnej, które zorganizowały dla dzieci kurtynę wodną. Przy tak wysokiej temperaturze, jaka panowała tego dnia w Rokitnie, dzieciaki przyjęły ten prezent z wielkim entuzjazmem.

2015-06-11 09:55

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Życzenia metropolity krakowskiego z okazji Dnia Dziecka

[ TEMATY ]

Dzień Dziecka

diecezja.pl

- Dzisiaj Dzień Dziecka, stąd moje bardzo serdeczne życzenia do wszystkich dzieci: by były radosne, uśmiechnięte i czuły miłość swoich mam i tatusiów, by cieszyły się życiem i dzięki pięknemu przykładowi swoich rodziców – coraz bardziej umiały kochać Pana Boga i Anioła Stróża. – mówi metropolita krakowski do wszystkich dzieci, składając im życzenia z okazji Dnia Dziecka.

Arcybiskup życzy, aby najmłodsi uzgadniali z Aniołem Stróżem najważniejsze dla nich sprawy: jak być dobrym i kochanym.

CZYTAJ DALEJ

Opublikowano raport Komisji ws. o. Pawła M.

2021-09-15 13:30

[ TEMATY ]

komisja

KAI

Dominikanin Paweł M. krzywdził osoby dorosłe, które traktowały go jako swego przewodnika duchowego - stwierdza Komisja Ekspercka w ogłoszonym dziś raporcie. Zwraca też uwagę, na zaniedbania, jakich w ciągu wielu lat dopuścili się w tej sprawie dominikańscy przełożeni - zwłaszcza o. Maciej Zięba - choć pokrzywdzeni wielo­krotnie zwracali się do nich o elementarną sprawiedliwość.

Komisja, złożona z niezależnych ekspertów, została powołana w kwietniu 2021 r. przez Prowincjała Polskiej prowincji Dominikanów, o. Pawła Kozackiego OP. Celem Komisji było zbadanie działań dominikanina Pawła M. oraz reakcji Instytucji Prowincji w jego sprawie - aż do dzisiaj - wobec wydarzeń w duszpasterstwie dominikanów, sięgających swoimi początkami roku 1997. Dziś podczas konferencji prasowej zorganizowanej przez KAI przedstawiono wyniki prac Komisji Eksperckiej, której przewodniczy Tomasz Terlikowski.

CZYTAJ DALEJ

Rok 2022 będzie we Wrocławiu rokiem Edyty Stein [św. Teresy Benedykty od Krzyża]

2021-09-16 20:56

Tomasz Lewandowski

Dom św. Edyty Stein we Wrocławiu

Dom św. Edyty Stein we Wrocławiu

Rada Miejska Wrocławia przyjęła rezolucję w sprawie ustanowienia roku 2022 rokiem Edyty Stein. Przyszły rok stanowić będzie okazję do przypomnienia zarówno jej dorobku intelektualnego i tragicznego życiorysu, jak i dramatycznej historii Wrocławia oraz Europy, w tym Holokaustu, którego Stein była ofiarą. Będzie także okazją do rozwijania dialogu między narodami i religiami oraz upowszechniania wielokulturowego dorobku Europy.

- Za jej wyborem na patronkę 2022 przemawia jej chrzest i komunia święta, których setna rocznica przypada na początek przyszłego roku. A za parę dni jest również 130. rocznica jej urodzin. Częściej przekazuje się nam obraz zakonnicy – filozofki, a była to również bardzo aktywna kobieta, bliska naszym współczesnym – mówi Maciej Łagiewski, dyrektor Muzeum Miejskiego.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję