Reklama

Niedziela Zamojsko - Lubaczowska

Integracja i dobra zabawa

Niedziela zamojsko-lubaczowska 15/2013, str. 6

[ TEMATY ]

konkurs

Marta Szpinda

Scenka kabaretowa w wykonaniu uczniów z Zespołu Szkół nr 1

Scenka kabaretowa w wykonaniu uczniów z Zespołu Szkół nr 1

Uroczyste rozstrzygnięcie konkursów - plastycznego dla dzieci i młodzieży z Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych i Przedszkola Niepublicznego w Hrubieszowie, i literackiego dla młodzieży z Zespołu Szkół nr 1, montaż artystyczny i oryginalna piosenka hip-hopowa, to główne atrakcje spotkania integracyjnego, które odbyło się 22 marca br. w Bibliotece Pedagogicznej - Filia w Hrubieszowie.

Na konkurs plastyczny wpłynęło 65 prac. Wykonało je 50 autorów. Pojawiły się różne materiały i techniki plastyczne - użyto kartonów, papieru, bibuły, wycinanek, plasteliny, farb, kredek, a nawet piórek. Wiosna skojarzyła się autorom z kwiatami i bocianami. Organizatorzy - Daniel Buchowiecki i Biblioteka Pedagogiczna, mając świadomość, że każda nota byłaby subiektywna i nie dawała pełnej oceny możliwości, zapału i zaangażowania uczniów, a czasem ich nauczycieli, postanowili nagrodzić wszystkie dzieła i ich autorów. Uczestnictwo w konkursie plastycznym tak licznej grupy dzieci i młodzieży to efekt zaangażowania nauczycieli i wychowawców, którzy otrzymali specjalne podziękowania.

Reklama

Na konkurs literacki wpłynęło 25 prac spełniających założenia regulaminu. O wynikach zadecydowały głosy trzech jurorów: Agnieszki Zyśk - nauczyciela bibliotekarza pracującego w Bibliotece Pedagogicznej, Ewy Kozaczuk i Daniela Buchowieckiego - nauczycieli języka polskiego z ZS nr 1 w Hrubieszowie. Oto efekt ich pracy: I miejsce - Artur Charatynowicz, II miejsce - Anna Anioł, III miejsce - ex aequo - Jagoda Szpinda oraz Kacper Oleszczuk. Wyróżnienia: Marcin Baran i Michał Janiec. Wszyscy uczestnicy otrzymali skromne upominki.

W dobry humor wprowadziła zebranych scenka kabaretowa w wykonaniu uczniów z Zespołu Szkół nr 1. Wystąpili: Klaudia Pruchniak, Piotr Niedźwiedź, Damian Jasina, Artur Charatynowicz oraz Dawid Sumiński. Autorską piosenkę o wiośnie zaprezentował duet „TD” - Tomek Mieczan i Damian Sidor.

Dziękujemy Marcinowi Mrozowi z Agencji Artystycznej Bruno za sprzęt nagłaśniający, a Ewie Puszek-Nowak i jej wolontariatowi za pomoc przy obsłudze cateringowej. Impreza nie odbyłaby się, gdyby nie pomoc sponsorów. Serdeczne podziękowania należą się: Grażynie Kaczmarczyk - prezesowi Fundacji Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego, Leszkowi Smole - właścicielowi hrubieszowskiego biura podróży „Laguna Tour”, a także Krzysztofowi Mierzwie z wydawnictwa „Operon” i Fundacji „Integracja”.

2013-04-11 11:56

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Międzyszkolny konkurs plastyczny „Zanim Karolek został Papieżem. Portret małego Lolka”

[ TEMATY ]

Jan Paweł II

konkurs

Repr. Grzegorz Gałązka

W rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Papieża Publiczna Biblioteka Pedagogiczna Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Częstochowie serdecznie zaprasza do udziału w Międzyszkolnym konkursie plastycznym Zanim Karolek został Papieżem.

Portret małego Lolka, pod honorowym patronatem Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach oraz Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie. Patronat medialny nad wydarzeniem objął Tygodnik Katolicki „Niedziela”.

CZYTAJ DALEJ

Jasna Góra: już dziś XXV Czuwanie Odnowy w Duchu Świętym

2021-09-24 17:01

[ TEMATY ]

Jasna Góra

czuwanie

Odnowa w Duchu Świętym

Karol Porwich/Niedziela

Już w sobotę na Jasnej Górze odbędzie się 25. Ogólnopolskie Czuwanie Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym. To jedno z największych jasnogórskich spotkań modlitewnych miało odbyć się tradycyjnie w maju, ale ze względu na pandemię zostało przeniesione. To czas umocnienia, budowania jedności i ewangelizacji. Całodzienne czuwanie rozpocznie się o godz. 9.30 na placu przed Szczytem.

Odnowa w Duchu Świętym, zwana odnową charyzmatyczną, jest jednym z najprężniej działających i najliczniejszych ruchów w Kościele katolickim, obecnym dziś w większości krajów na świecie. Duchowość ruchu charyzmatycznego koncentruje się na doświadczaniu w życiu działania Ducha Świętego, dzieleniu się Jego darami, uwielbianiu Boga i służeniu Kościołowi. Bardzo ważne jest budowanie i przeżywanie wspólnoty.

CZYTAJ DALEJ

Abp Jędraszewski: zwycięstwo przyjdzie, jak długo w polskich dłoniach będzie różaniec

2021-09-25 16:20

[ TEMATY ]

różaniec

abp Marek Jędraszewski

diecezja.pl

Abp Marek Jędraszewski przewodniczył Mszy św. w czasie XII Pielgrzymki Żywego Różańca do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. W homilii, nawiązując do słów kard. Augusta Hlonda: „Jeśli przyjdzie zwycięstwo, to przyjdzie przez Maryję”, metropolita krakowski stwierdził: „Przyjdzie, jak długo w polskich dłoniach będzie ciągle jeszcze święty różaniec”.

– Przez modlitwę różańcową nasze dłonie i serca łączą się z naszym Zbawicielem i Odkupicielem i Jego Matką. Łączą się także z naszymi najbliższymi – członkami naszych rodzin i wspólnot parafialnych, łączą się z naszą ojczyzną i z całym światem – tak wielkie znaczenie ma modlitwa różańcowa, która sprawia, że czujemy się cząstką Kościoła powszechnego, z wszystkimi jego problemami i nieszczęściami, a także ze wszystkimi jego nadziejami – mówił abp Jędraszewski, który w homilii zwrócił uwagę, jak różaniec łączył św. Siostrę Faustynę z Panem Jezusem, Matką Bożą, a także z Polską i wszystkimi, którzy swój los złączyli z Chrystusem ukrzyżowanym i zmartwychwstałym.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję