Reklama

Niedziela Wrocławska

Rekolekcje Wielkopostne z Całunem Turyńskim

Lniane płótno zawierające obraz dwustronnego odwzorowania postaci ludzkiej, będące świadkiem śmierci i zmartwychwstania Pana Jezusa, to największa relikwia chrześcijańska.

Beata Pieczykura/Niedziela

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Na rekolekcje z Całunem zaprasza parafia Ducha Świętego przy ul. Bardzkiej we Wrocławiu. Rekolekcje poprowadzi ks. Zbigniew Dudek, paulista.

– Ks. Dudek zajmuje się rekolekcjami tematycznymi dotyczącymi Całunu Turyńskiego. Przywozi ze sobą kopię Całunu w oryginalnej wielkości, rozkłada go i na jego temat głosi nauki. Będzie na pewno opowieść o ranach Jezusa – wszystko na podstawie tego płótna pogrzebowego, w które było zawinięte Ciało Pana Jezusa. Rekolekcje zaczynają się w najbliższą niedzielę 10 marca, potrwają do środy – mówi ks. Dawid Haszczuk z parafii Ducha Świętego.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Plan rekolekcji jest następujący:

Reklama

niedziela 10 marca
Nauka rekolekcyjna podczas Mszy św. o godz.: 7.30, 9.00, 10,30, 12.00, 13.30, 18.00, 19.30.
Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00.

Poniedziałek i wtorek 11-12marca
Nauka rekolekcyjna podczas Mszy św. o godz.: 9.00 , 18.00 i 19.30.

Środa 13 marca
Nauka rekolekcyjna podczas Mszy św. o godz.: 9.00 i 18.00.
Spowiedź rekolekcyjna: 8.00-9.00 i 16.00-19.30 (przerwa 18.00-18.30).

2024-03-05 15:42

Ocena: +7 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Przewodniczący KEP prosi, by najbliższa niedziela była dniem modlitwy w obronie życia poczętego

2024-04-12 12:12

[ TEMATY ]

aborcja

abp Tadeusz Wojda SAC

BP KEP

Abp Tadeusz Wojda SAC

Abp Tadeusz Wojda SAC

Zachęcam gorąco, aby najbliższą niedzielę uczynić dniem szczególnej modlitwy w obronie życia poczętego. Proszę, aby we wszystkich kościołach w Polsce, na każdej Mszy Świętej, modlić się w tej intencji – napisał przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Tadeusz Wojda SAC w Apelu o modlitwę w intencji ochrony życia osób nienarodzonych.

„W nawiązaniu do opublikowanego wczoraj Stanowiska ws. poszanowania życia ludzkiego w fazie prenatalnej i w związku z toczącą się debatą nad polskim ustawodawstwem, ograniczającym prawo do życia dzieciom nienarodzonym”, Przewodniczący Episkopatu zachęcił, „aby najbliższą niedzielę uczynić dniem szczególnej modlitwy w obronie życia poczętego. Proszę, aby we wszystkich kościołach w Polsce, na każdej Mszy Świętej, modlić się w tej intencji”.

CZYTAJ DALEJ

Zakaz działalności dla wspólnoty "Domy Modlitwy św. Jana Pawła II" i "Królestwo Dwóch Serc Jezusa i Maryi"

2024-04-11 13:02

[ TEMATY ]

komunikat

Red.

Bp Marian Rojek, ordynariusz diecezji zamojsko - lubaczowskiej zakazał działalności wspólnot „Domy Modlitwy św. Jana Pawła II” oraz „Królestwo Dwóch Serc Jezusa i Maryi” na terenie tej diecezji. Jak czytamy w dokumencie opublikowanym na stronie diecezji, treści promowane przez te wspólnoty należy uznać za błędne i niezgodne z Urzędem Nauczycielskim Kościoła, a rzekome objawienia inicjatorki i liderki duchowej ruchów są teologicznie niepoprawne i nie mają aprobaty Kościoła.

Publikujemy treść dokumentu:

CZYTAJ DALEJ

Parlament Europejski naciska na Polskę i wzywa do wpisania aborcji do Karty Praw Podstawowych

2024-04-12 17:32

[ TEMATY ]

aborcja

parlament europejski

Karta Praw Podstawowych

Adobe Stock

Parlament Europejski przyjął rezolucję, w której wzywa do wpisania tzw. prawa do aborcji do Karty Praw Podstawowych Unii Europejskiej. W dokumencie przyjętym zdecydowaną większością głosów stwierdzono, że „prawo do aborcji” jest jednym z najważniejszych praw człowieka, mieszczącym się w zakresie „europejskich wartości”, a ochrona życia ludzkiego została przedstawiona jako „pogwałcenie praw człowieka” czy „forma przemocy ze względu na płeć”. Autorzy rezolucji wielokrotnie odnoszą się także do Polski, wzywając władze naszego państwa do szybkiego zapewnienia „pełnego dostępu do bezpiecznej i legalnej aborcji”. Przed głosowaniem Instytut Ordo Iuris przekazał europosłom memorandum wskazując, że na gruncie prawa międzynarodowego nie istnieje tzw. prawo do aborcji.

W rezolucji przyjętej 11 kwietnia Parlament Europejski wezwał do wpisania tzw. prawa do aborcji do Karty Praw Podstawowych. Dokument został przyjęty większością 336 głosów, przy 163 głosach przeciwnych i 39 głosach wstrzymujących. Kilka dni wcześniej europosłowie otrzymali memorandum przygotowane przez ekspertów Instytutu.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję