Reklama

Niedziela Częstochowska

Misterium Męki Pańskiej w Rędzinach

Parafia św. Otylii w Rędzinach zaprasza wszystkich pragnących zgłębiać tajemnicę śmierci Chrystusa na Misterium Męki Pańskiej, które odbędzie się 15 marca o godz. 19 w naszym kościele parafialnym.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Do Boga powrócić może każdy człowiek, nawet z bardzo krętej drogi widać światło Boże. Przygotujmy swoje wnętrza na cud Wielkiej Nocy. Wielki Post to szczególny czas. Ufamy, że przedstawienie Męki naszego Pana pomoże nam zanurzyć się w Nim do głębi. Serdecznie zapraszamy.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2024-03-05 09:52

Ocena: +2 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Ważne miejsce

2024-03-13 08:28

Niedziela częstochowska 11/2024, str. IV-V

[ TEMATY ]

Rędziny

Paweł Prusek

Dla parafian świątynia jest ważnym miejscem – mówi Elżbieta Jarząbek

Dla parafian świątynia jest ważnym miejscem – mówi Elżbieta Jarząbek

Co jest istotą życia parafialnego, jakie znaczenie ma modlitwa i wychowanie młodego pokolenia? Zapytaliśmy o to wiernych z parafii św. Otylii w Rędzinach.

Parafia i kościół parafialny dla wielu osób odgrywa ważną rolę. – To, co ja kocham w parafii i czego oczekuję, to, żeby móc przyjść na Mszę św. i spokojnie się pomodlić. Dla mnie w parafii bardzo istotna jest pięknie sprawowana Liturgia. Oczywiście istotą parafii są sakramenty, zwłaszcza Eucharystia i spowiedź święta. Człowiek powinien w kościele parafialnym doznać tego, że Bóg go kocha. W parafii bardzo ważna jest też współpraca z kapłanem. A nasz ksiądz proboszcz jest człowiekiem bardzo otwartym. Poprosił mnie o przygotowanie specjalnej pieśni na cześć Matki Bożej Rędzińskiej i przygotowałam trzy takie pieśni, a czwarta jest w fazie wstępnej – mówi Niedzieli Elżbieta Jarząbek, organistka w parafii rędzińskiej i katechetka w szkole podstawowej w Jamkach-Korzonku, w parafii w Konopiskach.

CZYTAJ DALEJ

W kaplicy sejmowej 40-godzinne nabożeństwo z modlitwą o ochronę życia

2024-04-11 13:23

[ TEMATY ]

sejm

Artur Stelmasiak

Kaplica sejmowa

Kaplica sejmowa

Podczas porannej Mszy w kaplicy sejmowej ks. dr Andrzej Sikorski, duszpasterz parlamentarzystów, w kazaniu poruszył aktualną kwestię ochrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci. „Naród, który zabija dzieci, jest narodem bez przyszłości” - przywołał słowa Jana Pawła II. Na prośbę parlamentarzystów rozpoczęło się 40-godzinne nabożeństwo.

W kazaniu podczas porannej Mszy w kaplicy sejmowej kapelan Parlamentu RP ks. dr Andrzej Sikorski nawiązał do projektów ustaw, które będą dziś czytane, a jutro odbędzie się w Sejmie nad nimi głosowanie.

CZYTAJ DALEJ

Chleb czy wolność?

2024-04-12 17:06

Magdalena Lewandowska

Bp Maciej Małyga otrzymał medal 95-lecia istnienia Związku Sybiraków.

Bp Maciej Małyga otrzymał medal 95-lecia istnienia Związku Sybiraków.

We Wrocławiu odbył się IX Międzynarodowy Marsz Golgoty Wschodu.

Marsz Golgoty Wschodu organizowany jest co drugi rok przez Centrum Historii Zajezdnia oraz Oddział Związku Sybiraków we Wrocławiu i w sposób szczególny upamiętnia drugą deportację polskich obywateli z okupowanych przez Związek Sowiecki wschodnich województw II Rzeczypospolitej na Syberię.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję