Reklama

Duchowość

Boża oferta na przemianę świata i życie wieczne

Objawienia fatimskie zakończyły się 13 października 1917 r. Ostatnie objawienie było związane z cudem wirującego słońca. Cud był potrzebny, aby świat uwierzył, że Bóg przemawia przez maluczkich. Przez dzieci z portugalskiej wioski Maryja woła o nawrócenie świata, o nasze nawrócenie, choć przyszło nam żyć prawie 100 lat później.
Dziś to wołanie jest jeszcze bardziej naglące, bo wielu ludzi traci świadomość grzechu i nie odróżnia dobra od zła. Bóg jest obrażany! Chrystus jest wzgardzany i odrzucany! Bluźnierstwa są rzucane wobec Matki Boga! Czasem pytamy: czy to możliwe, że czynią to ochrzczeni Polacy? A jednak dramat wyboru zła jest udziałem wielu Polaków.

Pięć sobót

Reklama

Jak ratować Polskę? Jak wspomagać Kościół, którego jesteśmy cząstką? Obelgi, pomówienia, bluźnierstwa przeciwko Kościołowi ranią Matkę Kościoła, dotykają nas, niszczą serca dzieci i młodzieży.
Siostra Łucja, której w 1925 r. objawiła się Matka Boża z Dzieciątkiem Jezus, usłyszała od Maryi, że aktem wynagrodzenia za bluźnierstwa i niewierność wobec Boga jest zaangażowane uczestnictwo w pięciu pierwszych sobotach miesiąca. Jak przygotować się do tej propozycji, jak wynagrodzić i uczcić w pierwsze soboty miesiąca Niepokalane Serce Maryi? Siostra Łucja usłyszała od Maryi, że przez pięć miesięcy w pierwsze soboty należy być po spowiedzi, przyjąć Komunię św., odmówić jedną część Różańca i przez 15 min rozmyślać o tajemnicach życia Jezusa i Maryi, które wpisane są w Różaniec. Dlaczego pięć pierwszych sobót - s. Łucja dowiedziała się od Pana Jezusa 30 maja 1930 r. I tak zapisała: „Córko, motyw jest prosty: Jest pięć rodzajów obelg i bluźnierstw wypowiadanych przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi.
Pierwsze: Bluźnierstwa przeciw Niepokalanemu Poczęciu.
Drugie: Przeciwko Jej Dziewictwu.
Trzecie: Przeciwko Bożemu Macierzyństwu, kiedy jednocześnie uznaje się Ją wyłącznie za Matkę człowieka.
Czwarte: Bluźnierstwa tych, którzy starają się otwarcie zaszczepić w sercach dzieci obojętność, wzgardę, a nawet nienawiść do Niepokalanej Matki.
Piąte: Bluźnierstwa tych, którzy urągają Jej bezpośrednio w Jej świętych wizerunkach. Oto, droga córko, motyw, który kazał Niepokalanemu Sercu Maryi prosić Mnie o ten mały akt wynagrodzenia. A poza względem dla Niej chciałem poruszyć Moje miłosierdzie, aby przebaczało tym duszom, które miały nieszczęście Ją obrazić. Co do ciebie, zabiegaj nieustannie swymi modlitwami i ofiarami, aby poruszyć Mnie do okazania tym biednym duszom miłosierdzia”.
Bluźnierstwa przeciw Niepokalanemu Poczęciu to bluźnierstwa przeciwko samemu Bogu. To bluźnierstwo w zmowie z szatanem, sprawcą namowy do grzechu pierwszych rodziców Adama i Ewy. Oni byli wolni od grzechu - niepokalanie poczęci przez Boga. Maryja jest Niepokalanie Poczęta i cała Święta - nigdy nie uległa szatanowi.
Bluźnierstwo przeciwko Dziewictwu Maryi to szczególne uderzenie w prawdę o Jej całkowitym oddaniu się Bogu. „Jakże się to stanie, skoro nie znam męża?” (Łk 1, 34).
Bluźnierstwo przeciw Bożemu Macierzyństwu to odrzucenie prawdy, że Maryja jest Matką Boga-Człowieka. „Duch Święty zstąpi na Ciebie i moc Najwyższego osłoni Cię. Dlatego też Święte, które się narodzi, będzie nazwane Synem Bożym” (Łk 1, 35).
Bluźnierstwa tych, którzy demoralizują i niszczą serca dzieci. Chrystus powiedział: „Lecz kto by się stał powodem grzechu dla jednego z tych małych, którzy wierzą we Mnie, temu byłoby lepiej kamień młyński zawiesić u szyi i utopić go w głębi morza” (Mt 18, 6).
Bluźnierstwo tych, którzy znieważają święte wizerunki Maryi, jest częste w różnych miejscach świata. Niestety, także w Polsce. Obrazy te są święte, bo wyobrażają Matkę Najświętszą i są przedmiotem kultu ludzi wierzących.

Wielka Nowenna Fatimska

Wszystkie te bluźnierstwa uderzają w Boży plan zbawienia. Trwa Wielka Nowenna Fatimska, aby wynagradzać za grzechy Polski, świata, każdego z nas. 4 sierpnia br. - w pierwszą sobotę miesiąca byłam w Zakopanem, w sanktuarium fatimskim na Krzeptówkach. Kościół wypełniony był ludźmi. Byli górale i turyści. Fatimska sobota i Msza św. trwały prawie dwie godziny. Ludzie klęczeli w skupieniu. Włączali się też spontanicznie w odmawianie Różańca. Nabożeństwo było piękne i uroczyste. Można było wysłuchać rozmyślań, głębokich i ewangelicznych, nagranych przez znaną aktorkę Halinę Łabonarską. Oświetlenie i piękna dekoracja sprzyjały skupieniu. Kapłan sprawujący Liturgię mocno i odważnie mówił o potrzebie przemiany serc poprzez wynagrodzenie Niepokalanemu Sercu Maryi. Ta pierwsza sobota będzie dla wielu ludzi inspiracją.
Przyszłość Polski i świata jest w naszej modlitwie i zawierzeniu Maryi. Jest w naszej wierności Bogu.

Informacje na temat Wielkiej Nowenny Fatimskiej można uzyskać pod adresem: Sekretariat Fatimski, ul. Krzeptówki 14, 34-500 Zakopane, tel. (18) 206-64-20, www.sekretariatfatimski.pl.

2012-10-12 09:32

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Fatima: figurka Matki Bożej odbędzie 20 podróży w 2018 r.

[ TEMATY ]

Fatima

Graziako/Niedziela

Sanktuarium w Fatimie przekaże w tym roku wiernym w Portugalii oraz kilku krajach świata 12 kopii figurki Matki Bożej. Jak poinformował Diogo Carvalho Alves z portugalskiego sanktuarium maryjnego, do grudnia br. znajdą się one w krajach czterech kontynentów: Europy, Afryki oraz obu Ameryk.

Wyjaśnił on, że pielgrzymki te wynikają z upowszechniania się na świecie przesłania fatimskiego. - Co roku do sanktuarium fatimskiego napływa bardzo wiele próśb o peregrynacje tego wyjątkowego dla katolików na całym świecie wizerunku Maryi. Aby odpowiedzieć na prośby, sanktuarium dysponuje obecnie dwunastoma figurami, tożsamymi z pierwszą figurą pielgrzymującą, wyrzeźbioną według wskazówek siostry Łucji i uroczyście ukoronowaną 13 maja 1947 r. - powiedział Diogo Carvalho Alves.

CZYTAJ DALEJ

„Cud św. Januarego”: krew przechowywana w ampułce ponownie się upłynniła

2021-09-21 08:37

[ TEMATY ]

św. January

cud św. Januarego

twitter.com/Chiesadinapoli

W niedzielę krew patrona Neapolu, przechowywana w ampułce w katedrze w tym mieście, ponownie się upłynniła. „Cud św. Januarego” został ogłoszony przez metropolitę abp. Domenico Battaglię.

Kościół katolicki obchodzi 19 września wspomnienie św. Januarego. Od kilkuset lat tego właśnie dnia krew patrona Neapolu upłynnia się. Tak też stało się i tym razem. Abp Domenico Battaglia wyjął w niedzielę ampułkę z relikwiarza przechowywanego w Królewskiej Kaplicy Skarbu św. Januarego.

CZYTAJ DALEJ

Podwójne obdarowanie

2021-09-21 20:46

[ TEMATY ]

abp Wacław Depo

bierzmowanie

konsekracja ołtarza

Aleksandria

Beata Pieczykura/Niedziela

– Ilekroć będziecie wstępować do tej świątyni, to będziecie pamiętać to przybliżenie się do nowo konsekrowanego ołtarza i odkrywanie Boga w tajemnicy Trójcy Przenajświętszej i Ducha Świętego, który was obdarowuje swoim światłem i swoją mocą – powiedział abp Wacław Depo 21 września w parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Aleksandrii podczas Mszy św. połączonej z obrzędem konsekracji ołtarza oraz udzieleniem sakramentu bierzmowania.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję