Reklama

Polska

Bp Tomasik: trwa zdecydowana walka z wartościami chrześcijańskimi

Wciąż na różnych poziomach trwa zdecydowana walka z wartościami chrześcijańskimi - uważa bp Henryk Tomasik. Biskup radomski odniósł się tym samym do odrzucenia przez Komisję Europejską Inicjatywy "Jeden z nas". Jakub Bałtroszewicz, koordynator Polskiego Komitetu Narodowego tej inicjatywy udał się dzisiaj do Brukseli, gdzie podejmie decyzję dotyczącą zaskarżenia decyzji KE do Trybunału Sprawiedliwości UE.

[ TEMATY ]

wartości

Przemysław Goławski, golawski.net/ pl.wikipedia.org

- Można postawić pytanie, czy to jest rzeczywiście demokracja, skoro 2 mln osób zajmuje konkretne stanowisko, podpisuje się pod petycją, zaś odpowiedzialni za uszanowanie tych głosów mówią "nie" dla inicjatywy - powiedział bp Tomasik na antenie Radia Plus Radom.

Reklama

Dalej pytał, czy rzeczywiście ludzie nie są pozbawieni prawa do publicznego wypowiadania swoich poglądów w sprawach ważnych. Mówił, że kolejny raz pojawia się "niepokój dotyczący sposobu rozwiązywania wielu problemów moralnych i religijnych przez Unię Europejską". - Tyle razy słyszeliśmy zapewnienia, że w podobnych sprawach nie będzie ingerencji prawa unijnego w prawa państw narodowych. Wciąż niepokoi, że twórcy UE nie są należycie szanowni, bowiem chcieli budować Europę w oparciu o wartości chrześcijańskie. Na różnych poziomach trwa zdecydowana walka z tymi wartościami - powiedział bp Tomasik.

Przypomnijmy, że 2 mln obywateli z 28 krajów Unii Europejskiej domagało się zmian w prawie UE, dotyczących poszanowania prawa do życia, oraz żądało, by pieniądze podatnika UE nie były wydawane na aborcję.

2014-06-04 17:04

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kard. Schönborn: Europa potrzebuje refleksji nt. podstawowych wartości

[ TEMATY ]

Europa

wartości

Katarzyna Artymiak

Kard. Schönborn

Kard. Schönborn

Wielki projekt pokojowy, jakim jest Europa, nie może się udać, jeśli będzie się kierował wyłącznie pragmatyzmem. Podkreślił to kard. Christoph Schönborn dokonując na łamach włoskiej agencji katolickiej SIR bilansu dziesięciu lat jakie minęły od ukazania się adhortacji apostolskiej Jana Pawła II „Ecclesia in Europa” (o Kościele w Europie) z 2003 r. Europie potrzebna jest refleksja nt. podstawowych wartości, w które istotny wkład wniosło chrześcijaństwo - stwierdził przewodniczący episkopatu Austrii. Jako pozytywny znak uznał „ponowne odkrycie misyjnego wymiaru Kościoła”. Trwałe znaczenie w analizie sytuacji Kościoła w Europie ma, zdaniem kard. Schönborna, ta część papieskiego dokumentu, która mówi o zatroskaniu sytuacją demograficzną naszego kontynentu. Zmniejszenie się liczby urodzin jest w dalszym ciągu „oznaką zakłóconego stosunku do własnej przyszłości”, czytelnym wyrazem „braku nadziei” i „znakiem «kultury śmierci», widocznym we współczesnym społeczeństwie” - stwierdził arcybiskup Wiednia.

CZYTAJ DALEJ

Pielgrzymi na trasie z Ośna Lubuskiego do Górzycy

2021-09-25 10:21

Karolina Krasowska

Pielgrzymi na trasie do Górzycy

Pielgrzymi na trasie do Górzycy

Z kościoła pw. św. Jakuba Apostoła w Ośnie Lubuskim po raz czwarty wyruszyła Diecezjalna Pielgrzymka Pokutna z Ośna Lubuskiego do Górzycy.

- Chcemy wynagradzać za wszelkie zniewagi wobec Matki Najświętszej, wobec Kościoła i wobec wiary, ale też niesiemy swoje własne, osobiste sprawy, które chcemy zanieść Matce Bożej i tam prosić o Jej wstawiennictwo - mówi ks. Piotra Grabowski, proboszcz parafii pw. św. Jakuba Apostoła w Ośnie Lubuskim.

CZYTAJ DALEJ

Podano datę uroczystości pogrzebowych bp. Edwarda Janiaka

2021-09-25 20:56

[ TEMATY ]

bp Edward Janiak

KAI

Bp Edward Janiak

Bp Edward Janiak

Uroczystości pogrzebowe zmarłego w czwartek bp. Edwarda Janiaka odbędą się zgodnie z wolą Zmarłego i jego rodziny w środę 29 września we Wrocławiu. Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona w kościele pw. św. Wawrzyńca przy ul. Bujwida, po której nastąpi pogrzeb na miejscowym cmentarzu - poinformował kaliski biskup pomocniczy Łukasz Buzun w komunikacie opublikowanym na stronach diecezji kaliskiej.

Dzień wcześniej, we wtorek 28 września, zostanie odprawiona Msza św. żałobna w intencji śp. biskupa Edwarda Janiaka w katedrze pw. św. Mikołaja w Kaliszu o godz. 16.00.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję