Reklama

Śledztwo w sprawie relikwii Chrystusowych

„Każdy człowiek, który żyje na ziemi, pozostawia po sobie materialne ślady. Trudno, by nie zostawił ich Ktoś, kto wywarł największy wpływ na dzieje ludzkości” - czytamy w najnowszym dziele wydawnictwa Rosikon Press pt. „Świadkowie Tajemnicy. Śledztwo w sprawie relikwii Chrystusowych”

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Zachowało się wiele wiarygodnych śladów historycznych dotyczących Jezusa z Nazaretu, będących milczącymi świadkami wydarzeń, które miały zbawczy wymiar, a zarazem przełomowy wpływ na dzieje ludzkości.

Między ziemią a niebem

Reklama

Świadectwa dokumentujące ziemską działalność Chrystusa, Jego życie, mękę, śmierć i zmartwychwstanie, mają wyjątkowe znaczenie szczególnie w naszych czasach, gdy próbuje się wypędzić Boga z przestrzeni publicznej i zepchnąć na margines, a banki i supermarkety uczynić niejako świątyniami „nowoczesnego” świata. Okazuje się, że dziś nawet Krzyż Chrystusowy przeszkadza niektórym ludziom, nie pasuje do ich stylu życia. Miłość, poświęcenie, wiara - ta nauka płynąca z Krzyża dla pewnych środowisk jest niewygodna, a wręcz uwiera i drażni.
I w tym momencie pojawiają się „Świadkowie Tajemnicy. Śledztwo w sprawie relikwii Chrystusowych” - wielkie dzieło wydawnictwa Rosikon Press, pokazujące ślady męki Chrystusa, zbadane przy użyciu najnowocześniejszych technologii dostępnych człowiekowi. Tak jeszcze nikt nie pokazał dowodów męki Zbawiciela. Autorzy tej wyjątkowej książki: Grzegorz Górny i Janusz Rosikoń przez dwa lata jeździli po świecie i prowadzili śledztwo w sprawie autentyczności relikwii Chrystusowych. Poznali wyniki badań największych luminarzy różnych dziedzin nauki. Zapoznali się z opiniami ekspertów od kryminalistyki, hematologii, palinologii, matematyki, informatyki, a także obrazowania spolaryzowanego. Podczas kwerendy w poszukiwaniu relikwii Chrystusowych zauważyli oczywistą zgodność rozumu i wiary, a teraz przekazują to, czego sami doświadczyli: że nauka musi się otworzyć na wymiar tajemnicy i zgodzić z faktem, że żyjemy na Bożym świecie. Pusty Grób w Jerozolimie - jedna z badanych relikwii - to dowód, że Chrystus opuścił otchłań śmierci i podąża razem z nami ziemskimi drogami, prowadząc ludzkość ku wieczności.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Boskie ślady

Spotkanie z relikwiami męki Zbawiciela pozwala lepiej poznać i zrozumieć Pana Jezusa i Jego czas, zobaczyć siebie w zetknięciu z dosłownie namacalnymi świadectwami Odkupienia. Wypatrywać śladów Chrystusa - to jednocześnie rozpoznawać ślady Jego obecności w swojej codzienności. To wraz ze Zbawicielem dźwigać krzyż, który jest bramą do Nieba.
Siłę przekazu z wyników śledztwa w sprawie relikwii Zbawiciela wzmacniają fotografie, i te dokumentalne, i te współczesne. W książce „Świadkowie Tajemnicy. Śledztwo w sprawie relikwii Chrystusowych” czytamy: „Dreszcze przeszły po plecach Secondo Pii, gdy wieczorem w swej turyńskiej pracowni naświetlił klisze. Włoski fotograf nie przypuszczał zapewne, że ten dzień - 28 maja 1898 r. - odmieni jego życie. «Poczułem bardzo silne wzruszenie, gdy podczas wywoływania zobaczyłem, jak na płycie pojawia się najpierw Święte Oblicze, tak bardzo wyraźne, że sam byłem zaskoczony»” - napisał w swoich wspomnieniach Secondo Pia (1856-1941) - znany i szanowany włoski prawnik, a zarazem miłośnik fotografii, którego ogromne zdjęcie Całunu szokowało wszystkich, gdyż przedstawiało odbicie postaci Chrystusa w formie negatywu fotograficznego.

Lektura obowiązkowa na Rok Wiary

Książka wydawnictwa Rosikon Press przekazuje ogromną dawkę wiedzy naukowej, ale jest też pełna wyszukanych, wprost ekskluzywnych ciekawostek. Obok wspomnianego fotografa z Turynu przedstawiony jest np. także prof. Bruno Fabbiani - konstruktor okularów, przez które Całun Turyński oglądał Benedykt XVI.
To wyjątkowe dzieło edytorskie przypomina aktywną stronę komputerową, gdzie wystarczy kliknąć, aby uzyskać dodatkowe wiadomości, przekazane w ramkach, boksach, rozbudowanych opisach zdjęć. Bardzo pomocne są mapki, dzięki którym czytelnik może jakby w ruchu prześledzić wędrówkę relikwii, np. drogę Całunu Turyńskiego od Grobu Bożego w Jerozolimie do katedry św. Jana w Turynie. Wykresy i zestawienia dat umożliwiają przeanalizowanie losów poszczególnych relikwii. Służy temu głównie kalendarium, zaczynające się w roku 33, pod którym jest zapisane: Męka Jezusa z Nazaretu, a kończące się na roku 2011, w którym włoska Narodowa Agencja ds. Nowych Technologii, Energii i Środowiska (ENEA) ogłosiła autentyczność Całunu Turyńskiego. Wyjątkowo konkretnie można odczytać zawarty w książce zapis Drogi Krzyżowej z narzędziami i śladami męki - od stacji I: Męka Pana Jezusa, z pręgierzem, koroną cierniową i tablicą umieszczoną na Chrystusowym krzyżu, po stację XVI: Jezus zmartwychwstały, czego znakiem jest relikwia pustego Grobu w Jerozolimie. Z pewnością ta bogata graficznie, nowoczesna forma przekazu informacji zainteresuje również młodych czytelników i badaczy.
„Świadkowie Tajemnicy. Śledztwo w sprawie relikwii Chrystusowych” - to wielka księga wiary, która powinna się znaleźć wśród lektur obowiązkowych na Rok Wiary, ogłoszony w Kościele przez Ojca Świętego Benedykta XVI.

Wydawnictwo Rosikon Press oferuje przedsprzedaż książki z 15-procentowym rabatem dla Czytelników „Niedzieli”. Sklep internetowy: www.rosikonpress.com. Aby skorzystać z rabatu przez stronę internetową, wystarczy wpisać kod rabatowy „Niedziela”, tel. 22/722 -66-66, fax 22/722 -66-67, handel@rosikonpress.com. Mecenasem wydania książki jest Fundacja im. Franciszka Stefczyka.

Zapraszamy na spotkanie z autorami książki 21 kwietnia (sobota) o godz. 16 w sali kinowej Zamku Królewskiego w Warszawie podczas Targów Książki Katolickiej w Arkadach Kubickiego

Wystawienie sukni z Trewiru

Suknia z Trewiru zostanie wystawiona na widok publiczny 13 kwietnia 2012 r. Na uroczystość przybędzie do Trewiru kard. Marc Ouellet, prefekt watykańskiej Kongregacji ds. Biskupów, wysłannik Ojca Świętego Benedykta XVI. Suknię będzie można oglądać w katedrze w Trewirze - jednym z najstarszych miast w Niemczech - do 13 maja br. Ostatnie wystawienie sukni odbyło się w 1996 r. i zgromadziło ponad milion osób.

2012-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

USA: kto zakupi dom rodzinny papieża Leona XIV?

2025-07-02 13:02

[ TEMATY ]

USA

Chicago

Papież Leon XIV

dom rodzinny

PAP/EPA

Papież Leon XIV

Papież Leon XIV

Gmina Dolton w pobliżu Chicago objęła w posiadanie dom rodzinny papieża Leona XIV. Jak poinformowała 2 lipca gazeta „USA Today”, osiągnięto porozumienie z dotychczasowym właścicielem, a cena zakupu nie została ujawniona.

Gmina zamierza teraz - we współpracy z Archidiecezją Chicago - udostępnić dom zwiedzającym jako obiekt historyczny, aby w ten sposób ożywić ruch turystyczny. Nie rzucający się w oczy dom jednorodzinny w Dolton stał się pożądaną nieruchomością po wyborze papieża Leona XIV. Robert Francis Prevost, który 8 maja został wybrany papieżem, dorastał w domu o powierzchni prawie 70 metrów kwadratowych przy East 141st Place. Tutaj spędził dzieciństwo z rodziną: matką Mildred Agnes, ojcem Louisem Mariusem i dwoma starszymi braćmi Louisem Martinem i Johnem Josephem. Według doniesień medialnych Leon XIV nadal jest właścicielem mieszkania w tej okolicy.
CZYTAJ DALEJ

Ten obraz Matki Bożej ma 500 lat. Tysiące pielgrzymów przybędą na Wielki Odpust

2025-07-02 14:08

[ TEMATY ]

Tuchów

diecezja tarnowska

Wielki Odpust

święto Najświętszej Maryi Panny Tuchowskiej

500 lat

br. Grzegorz Pruś CSsR oraz p. Krzysztof Jasiński

Tysiące pielgrzymów przybędą w tych dniach do Tuchowa, gdzie rozpoczął się Wielki Odpust ku czci Matki Bożej. Dziś 2 lipca w liturgii przypada święto Najświętszej Maryi Panny Tuchowskiej. Obraz Matki Bożej ma ok. 500 lat.

Kult maryjny jest żywy, a ludzie od wieków wypraszają tutaj wiele łask. Tak jest do dziś - mówi redemptorysta o. Grzegorz Gut, proboszcz i kustosz Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej.
CZYTAJ DALEJ

Blisko tysiąc dzieci wyjedzie na wakacje z Caritas

2025-07-03 13:54

mat. pras. Caritas Archidiecezji Wrocławskiej

Dokładnie 946 dzieci z Archidiecezji Wrocławskiej spędzi tegoroczne wakacje na koloniach, półkoloniach, rekolekcjach, oazach i pielgrzymkach dofinansowanych w ramach Letniej Akcji Kolonijnej Caritas Archidiecezji Wrocławskiej. Dzięki wsparciu pochodzącemu ze środków Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom udało się przeznaczyć na ten cel ponad 200 tysięcy złotych.

Letnia Akcja Kolonijna (LAK) to jeden z najważniejszych projektów Caritas realizowanych w czasie wakacji. Jej celem jest nie tylko zapewnienie dzieciom wypoczynku, ale przede wszystkim troska o ich rozwój duchowy i emocjonalny. W tym roku z tej formy letniego wypoczynku skorzysta dokładnie 946 dzieci z 25 parafii, w których aktywnie działają Parafialne Zespoły Caritas. – Cieszy nas liczba zaangażowanych dzieci i parafii – to znak, że nasze działania wychodzą naprzeciw realnym potrzebom rodzin. Dofinansowanie LAK jest konkretną odpowiedzią na wyzwania organizacyjne i wychowawcze, z jakimi mierzą się lokalne wspólnoty – mówi ks. Dariusz Amrogowicz, dyrektor Caritas Archidiecezji Wrocławskiej. - To wyjątkowe dzieło, , ma swój początek przy wigilijnym stole – w atmosferze miłości, pojednania i życzliwości, gdy dzielimy się opłatkiem i zapalamy Wigilijną Świecę symbolizującą obecność nowonarodzonego Jezusa Chrystusa. To światło staje się symbolem nadziei i miłości, którą chcemy dzielić się z najbardziej potrzebującymi – zwłaszcza z dziećmi. Właśnie tą miłością dzielimy się podczas tegorocznych wakacji, wspierając wypoczynek najmłodszych – podkreślił ks. Dyrektor.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję