Reklama

Watykan

„Psalmy Pokoju i Dziękczynienia” - koncert w hołdzie rodzinie Ulmów w Rzymie

6 grudnia w Audytorium Conciliazione w Rzymie odbędzie się koncert dziękczynny za błogosławioną Rodzinę Ulmów. Zostaną zaprezentowane utwory w ramach cyklu „Psalmy Pokoju i Dziękczynienia”, które zostały skomponowane na zamówienie Fundacji SOAR przez takich twórców jak: Zbigniew Książek, Michał Zabłocki, Jerzy Łysiński, Bartek Gliniak, Piotr Rubik, Golec uOrkiestra i Michał Jurkiewicz.

[ TEMATY ]

Rzym

koncert

rodzina Ulmów

Vatican News

Ulmowie

Ulmowie

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Bogdan Romaniuk, pomysłodawca i organizator Festiwalu Psalmów Dawidowych powiedział Radiu Watykańskiemu, że będzie to wyjątkowy koncert, w wyjątkowym miejscu.

"Chcemy podziękować tym wszystkim, którzy przyczynili się do beatyfikacji rodziny Ulmów, zaczynając oczywiście od papieża Franciszka, ale też tym, którzy przygotowywali ten proces beatyfikacyjny i mieli w nim udział. Zapraszamy wszystkich chętnych" – mówi organizator.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

„Idea koncertu zakłada spotkanie na płaszczyźnie psalmów dwóch narodów i dwóch religii. W wydarzeniu wezmą udział artyści z Polski, m.in. Golec uOrkiestra, Andrzej Lampert, Alicja Węgorzewska, Małgorzata Markiewicz, Maria Coman, Chór Opery i Filharmonii Podlaskiej, ale też wybitni kantorzy z Nowego Jorku i Izraela - Shulem Lemmer i Yaakov Lemmer, a także pianista Menachem Bristowski. To będzie wspaniałe wydarzenie, to szczególny czas i miejsce, by mówić o polskich sprawiedliwych, o rodzinie Ulmów" – zaznaczył Bogdan Romaniuk.

Reklama

Podkreślił, że ważnym przesłaniem koncertu jest też prośba o pokój na świecie. "Kiedy rozpoczynaliśmy prace, tworząc Festiwal Psalmów Dawidowych, chcieliśmy zwracać uwagę na tę kwestię. Widzimy, ile konfliktów jest na świecie, poprzez Psalmy chcemy zbliżyć nie tylko dwa narody, ale też poprosić Boga o pokój dla nas wszystkich" - zaznaczył.

Wstęp na koncert jest wolny. Obowiązuje rejestracja miejsc:

Link: https://forms.gle/g58D23DwWQbdFeqd7

(autor jest pracownikiem Polskiego Radia)

2023-12-01 16:19

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Pospieszalscy kolędowali w Bolesławcu

[ TEMATY ]

koncert

Sławomir Puciato / www.wboleslawcu.pl

Choć Boże Narodzenie już za nami, trwamy jeszcze w klimacie świąt. Przypominają nam o tym szczególnie kolędy, które rozbrzmiewają w naszych kościołach i domach. W tym roku koncertem kolęd uraczyła nas rodzina Pospieszalskich. W niedzielę 4 stycznia rodzina przyciągnęła do bazyliki maryjnej wielu bolesławian i mieszkańców okolicznych miejscowości.

CZYTAJ DALEJ

Dziś Jezus odsłania przed nami więź, która łączy Go z nami

2024-02-12 13:25

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Adobe Stock

Rozważania do Ewangelii J 15, 9-17.

Poniedziałek, 4 marca. Święto św. Kazimierza, królewicza

CZYTAJ DALEJ

Gdańsk: IPN i "Solidarność" upamiętnią 40. rocznicę śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki

2024-03-05 14:39

[ TEMATY ]

bł. ks. Jerzy Popiełuszko

ks. Mirosław Benedyk

Relikwie bł. ks. Jerzego Popiełuszki

Relikwie bł. ks. Jerzego Popiełuszki

Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Gdańsku wraz z Regionem Gdańskim NSZZ "Solidarność" wspólnie przygotują cykl wydarzeń związanych z przypadającą w tym roku 40. rocznicy śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

We wtorek w Instytucie Pamięci Narodowej w Gdańsku podpisano porozumienie w tej sprawie. Artur Chomicz z IPN w Gdańsku poinformował, że głównym założeniem podpisanego porozumienia jest współpraca pomiędzy IPN - Oddział w Gdańsku, a Regionem Gdańskim NSZZ "Solidarność" w zakresie upowszechniania wiedzy i informacji na temat postaci bł. ks. Jerzego Popiełuszki – jego życia, posługi kapłańskiej, podejmowanych działań na rzecz obrony praw człowieka w okresie PRL i tragicznej śmierci.

CZYTAJ DALEJ
Przejdź teraz
REKLAMA: Artykuł wyświetli się za 15 sekund

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję