Powstaje sieć telewizji katolickich Ameryki Łacińskiej i Karaibów. Zdecydowano o tym podczas spotkania w brazylijskiej Aparecidzie z udziałem przedstawicieli 27 mediów z 12 państw: Argentyny, Brazylii, Chile, Dominikany, Hondurasu, Kolumbii, Kostaryki, Panamy, Paragwaju, Salwadoru, Stanów Zjednoczonych i Urugwaju.
Sieć powstaje z inicjatywy Latynoamerykańskiej Rady Biskupiej (CELAM). Nosić będzie nazwę Latynoamerykańskiego i Karaibskiego Przymierza Katolickich Mediów Audiowizualnych - w skrócie Alma (czyli „dusza” po hiszpańsku). Ma ona być „przestrzenią współpracy” w perspektywie synodalnej, w łączności z konferencjami biskupimi kontynentu i inspirować się nauczaniem Kościoła.
We wrześniu rozpocznie się "XXV edycja wołowskiego festiwalu CANTUS ORGANI". Dla miłośników muzyki organowej przygotowano ciekawy program. Koncertu potrwają od 7 września do 5 października.
Wydarzenia odbywać się będą cyklicznie w dniach: 7,14, 21,28 września oraz 05 października 2025 r.
W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.