Reklama

Franciszkańska Olimpiada Wiedzy o św. Maksymilianie Marii Kolbem

Kuria Prowincjalna Ojców Franciszkanów z siedzibą w Warszawie wspólnie z parafią Ojców Franciszkanów pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Siedlcach organizują Franciszkańską Olimpiadę Wiedzy o św. Maksymilianie Marii Kolbem. Jej celem jest przybliżenie młodemu pokoleniu postaci św. Maksymiliana Marii Kolbego.
Dla młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych olimpiada jest przewidziana w formie sprawdzianu wiedzy i będzie rozgrywana w 3 etapach: szkolnym, diecezjalnym i ogólnopolskim. Chęć udziału w olimpiadzie trzeba zgłosić do 31 października 2011 r.; adres e-mail: olimpiada@franciszkanie.pl. Materiały zostaną przesłane zainteresowanym w ostatnim tygodniu listopada br. Etap szkolny należy przeprowadzić 1 grudnia 2011 r. Lekturą do I etapu jest książka Władysława Kluza OCD „Czterdzieści siedem lat życia”.
Szczegółowe informacje są podane na stronie: www.olimpiada.franciszkanie.pl.
Franciszkańska Olimpiada Wiedzy o św. Maksymilianie Marii Kolbem odbywa się po raz szósty. O. Sylwester Gąglewski, jej organizator, mówi: - Rozmawiając z młodzieżą biorącą udział w olimpiadach, mogę stwierdzić, iż św. Maksymilian to postać, która może zainteresować młodych. Przez lata wizerunek św. Maksymiliana był kształtowany w oparciu o ostatnie dni jego życia. Stąd znamy go jako człowieka w pasiakach, za drutami kolczastymi. Jeżeli jednak młodzież bierze udział w olimpiadzie, musi poczytać o nim trochę więcej i wtedy jest zdziwiona. Historia jego życia jest naprawdę porywająca również dla młodzieży. Zachwyca działalność i rozmach, który o. Maksymilian nadał wydawnictwu, zachwyca jego zaufanie Matce Bożej. To jest właśnie jedna z tych cech, która ujmuje młodzież, że on, mając tyle problemów, nie poddał się, potrafił sobie poradzić. Jak to zrobił? To właśnie chcemy przekazać młodym ludziom. Zawierzył Bogu, przez Niepokalaną. Czytając książki o św. Maksymilianie, poznając go, uczymy się właśnie takich postaw.
Więcej informacji na stronie: www.olimpiada.franciszkanie.pl.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Menedżerka Heynena: praca z Polkami wydaje się Vitalowi być bardzo ciekawym wyzwaniem

2021-09-20 16:07

[ TEMATY ]

sport

siatkówka

PAP/Andrzej Grygiel

Vital Heynen

Vital Heynen

Menedżerka Vitala Heynena Ola Piskorska potwierdziła PAP, że będący dotychczas trenerem polskich siatkarzy Belg bardzo chciałby spróbować sił w pracy z kobiecą reprezentacją tego kraju. "Lubi wyzwania, a to mu się wydaje być bardzo ciekawym wyzwaniem" - zaznaczyła.

Polscy siatkarze w niedzielny wieczór w katowickim Spodku wywalczyli pod wodzą Heynena brązowy medal mistrzostw Europy. Umowa szkoleniowca, który rozpoczął współpracę z tym zespołem w 2018 roku, wkrótce wygasa. Prezes PZPS Jacek Kasprzyk po nieudanych igrzyskach w Tokio przekazał, że nie zostanie ona przedłużona, a Belg musiałby startować ponownie w konkursie na to stanowisko. Ten od jakiegoś czasu już dość wyraźnie sugerował, że nie zamierza tego robić, a po zakończeniu występu w czempionacie Starego Kontynentu w szatni właściwie pożegnał się z podopiecznymi.

CZYTAJ DALEJ

Msza św. krok po kroku

Rozumienie znaków i symboli, gestów i postaw pozwala nam świadomie i owocnie uczestniczyć we Mszy św.

Każdy, kto poważnie traktuje swoje chrześcijaństwo, wie, że we Mszy św. należy uczestniczyć. Ale nie wszyscy zadają sobie pytanie, czym owo uczestnictwo jest i co należy zrobić, aby stało się ono świadome, czynne i owocne, czyli właśnie takie, jakie powinno być. Na pewno odpowiednie uczestnictwo nie ogranicza się jedynie do wypełnienia pierwszego przykazania kościelnego, czyli do fizycznej obecności w kościele w każde niedzielę i święto nakazane. Aby prawdziwie uczestniczyć we Mszy św., nie wystarczy także być tylko skupionym i pobożnym oraz gorliwie się modlić. To zbyt mało, a nawet można powiedzieć, że nie do końca o to by chodziło. Warto więc przyglądnąć się naszemu uczestnictwu we Mszy św. i spróbować odnaleźć, co w niej jest naprawdę ważne.

CZYTAJ DALEJ

Warszawa: drugi dzień konferencji „Ochrona dzieci Bożych naszą wspólną misją”

2021-09-20 18:53

[ TEMATY ]

Ochrona małoletnich

Ochrona małoletnich w Kościele

BostonCatholic / Foter.com / CC BY-ND

O odpowiedzialności pasterzy i konieczności głębokiego nawrócenia w obliczu grzechów i przestępstw wykorzystywania seksualnego małoletnich przez osoby duchowne mówiono drugiego dnia międzynarodowej konferencji „Ochrona dzieci Bożych naszą wspólną misją”.

W czasie porannej Eucharystii przewodniczący Papieskiej Komisji ds. Ochrony Małoletnich, kard. Seán O’Malley OFM Cap wyraził ubolewanie z powodu przestępstw popełnianych przez duchownych. „To nie może być to, czego Jezus chce od swojego Kościoła; taki nie może być Kościół Boga miłującego i dającego przebaczenie. Wykorzystywanie i tuszowanie muszą się skończyć, a krzywdy wyrządzone ludowi Bożemu muszą zostać naprawione” – stwierdził amerykański purpurat. Nawiązując do liturgicznego wspomnienia św. Andrzeja Kima i Towarzyszy, kard. O' Malley powiedział, że trudno jest cierpieć dla Kościoła, ale jeszcze trudniejsze może być cierpienie doznawane z rąk Kościoła i duchowieństwa kościelnego.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję