Reklama

Lublin

Kierunki wychowawcze w katechezie

Niedziela Ogólnopolska 44/2011, str. 36-37

Ks. Wojciech Kania

S. prof. Halina Wrońska CMW

S. prof. Halina Wrońska CMW

W Instytucie Teologii Pastoralnej i Katechetyki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II 19 października odbyło się sympozjum poświęcone kierunkom wychowawczym w katechezie. Podczas sympozjum s. prof. Halinie Wrońskiej, salezjance, została wręczona Księga Jubileuszowa.
Spotkanie rozpoczął ks. dr hab. Andrzej Kiciński, kierownik Katedry Katechetyki Szczegółowej. W pierwszej części referaty wygłosili: ks. dr hab. Paweł Mąkosa - „Kierunek antropologiczny w katechezie”; ks. dr Paweł Goliszek - „Kierunek personalistyczny w katechezie”; ks. prof. dr hab. Tadeusz Panuś - „Chrystocentryzm w katechezie”; ks. dr hab. Marian Zając - „W kierunku katechezy maryjnej”; ks. prof. dr hab. Kazimierz Misiaszek - „Salezjańska prewencja w katechezie”. W drugiej części spotkania dziekan Wydziału Teologii ks. prof. dr hab. Mirosław Kalinowski uroczyście wręczył s. prof. Halinie Wrońskiej CMW, od 25 lat związanej z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim, Księgę Jubileuszową z okazji 65. rocznicy urodzin. Pod adresem Siostry Profesor skierowano z tej okazji wiele życzeń. W tej części sympozjum mówiono o wkładzie s. dr hab. Haliny Wrońskiej w rozwój Instytutu Teologii Pastoralnej i Katechetyki. Głos zabrali m.in.: ks. dr hab. Andrzej Kiciński, prof. dr hab. Helena Słotwińska oraz ks. prof. dr hab. Ryszard Kamiński - dyrektor ITPiK.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Jasna Góra: już dziś XXV Czuwanie Odnowy w Duchu Świętym

2021-09-24 17:01

[ TEMATY ]

Jasna Góra

czuwanie

Odnowa w Duchu Świętym

Karol Porwich/Niedziela

Już w sobotę na Jasnej Górze odbędzie się 25. Ogólnopolskie Czuwanie Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym. To jedno z największych jasnogórskich spotkań modlitewnych miało odbyć się tradycyjnie w maju, ale ze względu na pandemię zostało przeniesione. To czas umocnienia, budowania jedności i ewangelizacji. Całodzienne czuwanie rozpocznie się o godz. 9.30 na placu przed Szczytem.

Odnowa w Duchu Świętym, zwana odnową charyzmatyczną, jest jednym z najprężniej działających i najliczniejszych ruchów w Kościele katolickim, obecnym dziś w większości krajów na świecie. Duchowość ruchu charyzmatycznego koncentruje się na doświadczaniu w życiu działania Ducha Świętego, dzieleniu się Jego darami, uwielbianiu Boga i służeniu Kościołowi. Bardzo ważne jest budowanie i przeżywanie wspólnoty.

CZYTAJ DALEJ

Co naprawdę świętujemy?

W Boże Narodzenie warto odpowiedzieć sobie na kilka ważnych pytań: Dlaczego Syn Boży stał się człowiekiem? Po co nastąpiło Wcielenie? Po co żłóbek i kolędy?
Po co przygotowania i karp, i choinki?

W wyznaniu wiary mówimy: „On to dla nas, ludzi, i dla naszego zbawienia zstąpił z nieba. I za sprawą Ducha Świętego przyjął ciało z Maryi Dziewicy”. Jezus przychodzi do człowieka, staje się człowiekiem dla nas i dla naszego zbawienia, abyśmy mieli uczestnictwo w życiu Bożym. Słowo stało się ciałem, aby nas zbawić, to znaczy, aby nas zjednoczyć z Bogiem, aby dać nam możliwość zamieszkania z Nim w wieczności, co więcej – abyśmy mogli lepiej wniknąć w Bożą miłość.

CZYTAJ DALEJ

Co dosłownie oznacza Ewangelia o kamieniu młyńskim u szyi?

2021-09-25 17:58

[ TEMATY ]

Ewangelia

s. Amata CSFN, Family News Service

Rozważanie ks. Pawła Rytla-Andrianika do Ewangelii na 26. Niedzielę zwykłą.

1. Jak rozumieć mocne słowa Jezusa

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję