Reklama

Niedziela Świdnicka

Nowa Ruda-Słupiec. „Piknik z pupilem” na Górze Wszystkich Świętych

W drugą niedzielę października spowitą w aurę jesiennego spokoju, szczególne wydarzenie napełniło serca wiernych radością i uśmiechami na Górze Wszystkich Świętych w Nowej Rudzie – Słupcu.

[ TEMATY ]

zwierzęta

Nowa Ruda ‑ Słupiec

Św. Franciszek z Asyżu

ks. Paweł Kuriata

Góra Wszystkich Świętych

Andrzej Kruk

Uczestnicy "Pikniku z pupilem" w par. Św. Katarzyny w Nowej Rudzie - Słupcu

Uczestnicy Pikniku z pupilem w par. Św. Katarzyny w Nowej Rudzie - Słupcu

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Ks. Proboszcz Paweł Kuriata, z ciepłym przyjęciem, zaprosił dzieci I Komunijne wraz z rodzicami, maluchy z przedszkola „Karina Malucha” oraz całą wspólnotę parafialną i gości, aby wspólnie przeżyć dzień pełen modlitwy, zabawy i integracji.

Wydarzenie pod hasłem ,,Piknik z pupilem", został zorganizowany w duchu św. Franciszka z Asyżu, patrona zwierząt i ekologii, stając się okazją do tego, by zwierzęta domowe mogły uczestniczyć w tej wyjątkowej chwili. Psy różnych ras, koty, myszki, a nawet ślimaki – pojawiły się przy Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej, tworząc niecodzienną, przesyconą rodzinnością atmosferę.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Ks. kan. Paweł Kuriata, podczas homilii, przybliżył zgromadzonym postać biedaczyny z Asyżu, mówiąc o jego głębokiej wierze, miłości do Boga i stworzeń. Zwrócił uwagę na szczególną relację świętego z przyrodą i zwierzętami, która stanowiła wyraz jego ducha pokory i wdzięczności względem Stwórcy. Na zakończenie Eucharystii wszystkie obecne zwierzęta zostały pobłogosławione, a dzieciom komunijnym zostały pobłogosławione różańce, które będą im służyć na dalszej drodze życia.

Andrzej Kruk

Reklama

Po liturgii, teren przy Sanktuarium rozbrzmiewał śmiechem, radością i aplauzem, gdyż przygotowano szereg występów artystycznych. Przedszkolaki zaprezentowały krótkie inscenizacje, bawiąc i wzruszając wszystkich zgromadzonych. W międzyczasie, różnorodne warsztaty i animacje dla dzieci, prowadzone przez wolontariuszy, sprawiły, że każdy mógł znaleźć coś dla siebie i poczuć franciszkańską radość.

Andrzej Kruk

Smakowity poczęstunek, serwowany przez parafian, dopełniał atmosfery braterstwa i wspólnoty, pozwalając uczestnikom pikniku na chwile relaksu. Rodziny dzieliły się ze sobą posiłkiem, doświadczeniami, a przede wszystkim – uśmiechem, który stanowił najpiękniejszy wyraz jedności i miłości.

Andrzej Kruk

Piknik nie był jedynie okazją do świętowania i zabawy. Był wydarzeniem, które ugruntowywało w sercach uczestników przesłanie św. Franciszka o braterstwie wszystkich stworzeń i szacunku do przyrody, której każdy z nas jest częścią. Wspólna modlitwa, błogosławieństwo zwierząt, a także czas spędzony razem w radości i zabawie, na pewno zostanie w sercach i pamięci wszystkich, którzy tego dnia znaleźli się na Górze Wszystkich Świętych.

Andrzej Kruk

- Pozostawmy, więc miejsce w naszych sercach na franciszkańską radość i pielęgnujmy ją w codziennym życiu, pamiętając o głębokiej więzi, jaką łączymy się z całą stworzoną przez Boga przyrodą. Niech każdy kolejny dzień będzie dla nas okazją do wyrażania wdzięczności i miłości względem najbliższych, a także tych mniejszych braci, którzy często uczą nas lekcji życia – można było usłyszeć w czasie Festynu.

Andrzej Kruk

Andrzej Kruk

2023-10-08 18:00

Oceń: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Leon XIV do egzorcystów o posłudze „uwolnienia i pocieszenia”

2025-09-23 15:56

[ TEMATY ]

Leon XIV

Vatican Media

We włoskim Sacrofano odbył się XV Światowy Kongres Międzynarodowego Stowarzyszenia Egzorcystów, z udziałem około 300 kapłanów ze wszystkich kontynentów. W przesłanym z tej okazji pozdrowieniu i błogosławieństwie, Ojciec Święty wyraził uznanie wobec tych, którzy podejmują tę posługę i zachęcił, by sprawowali ją jako posługę „zarówno uwolnienia, jak i pocieszenia”.

Podsumowując obrady, które odbywały się na przedmieściach Rzymu od 15 do 20 września, Międzynarodowe Stowarzyszenie Egzorcystów, przywołuje słowa Ojca Świętego, które zostały odczytane na początku spotkania i towarzyszyły jego uczestnikom. Leon XIV w przesłanym pozdrowieniu docenił kapłanów, podejmujących tę „delikatną i bardziej niż kiedykolwiek potrzebną posługę egzorcysty”.
CZYTAJ DALEJ

Toruń: Zmarł ks. prałat Stanisław Kardasz, działacz społeczny i opozycyjny

2025-09-23 18:29

[ TEMATY ]

działacz społeczny

opozycjonista

ks. prałat Stanisław Kardasz

Diecezja toruńska

Zmarł ks. prałat Stanisław Kardacz

Zmarł ks. prałat Stanisław Kardacz

Zmarł ks. prałat Stanisław Kardasz, wieloletni proboszcz parafii pw. Matki Bożej Zwycięskiej i Świętego Jerzego w Toruniu, działacz społeczny i opozycyjny związany z Solidarnością. Miał 88 lat – poinformowała we wtorek kuria diecezji toruńskiej.

Ks. Kardasz urodził się 29 października 1936 r. w Gdyni. W 1960 r. ukończył Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie, a w 1968 r. – historię na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Był m.in. wikariuszem parafii św. Jakuba w Toruniu i parafii św. Krzyża w Grudziądzu, a w latach 1976-2013 proboszczem parafii pw. Matki Bożej Zwycięskiej i Świętego Jerzego w Toruniu.
CZYTAJ DALEJ

ONZ/ Nawrocki: Rosja musi zakończyć wojnę i przyjąć za nią pełną odpowiedzialność

2025-09-24 07:11

[ TEMATY ]

Stany Zjednoczone

Karol Nawrocki

PAP/Leszek Szymański

Prezydent Karol Nawrocki podkreślił podczas debaty w ONZ, że Rosja musi zakończyć wojnę i przyjąć za nią pełną odpowiedzialność. Zaznaczył, że sprawcy wszystkich zbrodni międzynarodowych muszą być sądzeni przed właściwymi sądami.

Prezydent ocenił, że obecne działania Rosji nie wskazują na gotowość do prawdziwego pokoju. - Deklaracjom o dialogu towarzyszą ofensywy militarne i ataki na ukraińskie miasta, których ofiarami są cywile, w tym dzieci. Kiedy Moskwa mówi „pokój”, w praktyce ma na myśli kapitulację Ukrainy. Rozmowy pokojowe muszą obejmować udział władz Ukrainy i mieć mandat jej obywateli - podkreślił Nawrocki.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję