Reklama

Kościół

Dziecięca radość nie tylko dla dzieci, czyli... bp Andrzej Przybylski jeździ na hulajnodze i niesie ważne zaproszenie!

Spotkanie ewangelizacyjne, Msza św., koncert ks. Jakuba Bartczaka, losowanie nagród i zawody sportowe Turbokozak – 10 czerwca odbyła się X Pielgrzymka Liturgicznej Służby Ołtarza Archidiecezji Częstochowskiej do Archidiecezjalnego Sanktuarium Dzieci Fatimskich w Pajęcznie z udziałem ponad 700 kandydatów, ministrantów, lektorów, ceremoniarzy i animatorów oraz ich duszpasterzy. Mszy św. przewodniczył bp Andrzej Przybylski, który po Eucharystii dał się porwać przez młodzież do zabawy.

[ TEMATY ]

bp Andrzej Przybylski

Maciej Orman/Niedziela

Bp Andrzej Przybylski

Bp Andrzej Przybylski

– Łączy nas służba – podkreślił w homilii bp Andrzej Przybylski. Biskup pomocniczy archidiecezji częstochowskiej postawił również członkom LSO ważne pytania: komu służą? w jakim duchu to czynią? oraz jak dobrze służyć?

– Nie wystarczy powiedzieć, że służę liturgii, ołtarzowi, że służę do Mszy św. Służę Jezusowi – przypomniał celebrans. Ostrzegał, że można być blisko ołtarza i zapomnieć, że jest tam obecny Jezus, a wtedy zaczyna się służyć dla ludzi i dla siebie.

Hierarcha wskazał, że Jezusowi trzeba służyć w Jego duchu, czyli z miłością, bezinteresownie i z pokorą. – Im mniej będziemy zwracać uwagę przy ołtarzu na siebie, tym Jezus będzie bardziej widoczny – zaznaczył.

Reklama

Na zakończenie Mszy św. biskup prosił uczestników pielgrzymki, by zachęcali swoich kolegów do wstępowania w szeregi LSO. Zaapelował również, by po Eucharystii, oprócz modlitwy ministranta, odmawiali dodatkową dowolną modlitwę w intencji powołań kapłańskich.

Bp Andrzej Przybylski w Pajęcznie bardzo dobrze się bawił! Na TikTokowym profilu kapłana archidiecezji częstochowskiej ks. Andrzeja Witka, niesie swoje słowa do ministrantów i chłopców, którzy zastanawiają się nad wstąpieniem w szregi LSO:

Zapraszam Was do służby! Życzę mocy i szczęścia!

@ksiadzjezus #ksiadz #biskup #dc #fyp #hulajnoga #kosciol #ministranci ♬ Let's Go! Original Extended Mix
2023-06-10 19:10

Ocena: +10 -2

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Najważniejsze klucze w parafii

Żeby parafia stała się otwartą wspólnotą, trzeba znaleźć takie klucze, które będą w niej otwierać to, co najważniejsze. Są bowiem w parafii klucze fałszywe, które zamiast otwierać Kościół na Boga, mogą go otwierać na świat i jego niedobre wpływy. Często widzę proboszcza z pękiem kluczy i zastanawiam się, które z nich używane są najczęściej.

CZYTAJ DALEJ

Taki jest nasz Bóg – mądry i cierpliwy, szczodry i nikim nie pogardzający

2023-09-29 10:53

[ TEMATY ]

rozważania

O. prof. Zdzisław Kijas

Adobe.Stock.pl

Bóg ufa każdemu. Każdego z dwóch synów obdarza tą samą misją. Żadnym z nich nie gardzi: nie pogardził tym, który powiedział, że „nie” pójdzie, ani też nie wpadał w zachwyt w odniesieniu do drugiego, który odrzekł, że pójdzie, ale nie poszedł.

Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza

CZYTAJ DALEJ

Świadectwo: Widział czyściec

2023-09-30 21:05

[ TEMATY ]

Bliżej Życia z wiarą

Domena publiczna

Mistyczne życie br. Daniele rozwijało się w cieniu św. Ojca Pio, z którym dzielił fizyczne i duchowe cierpienia.

Ojciec Pio przyciągał do siebie rzesze ludzi. Wielu z nich znalazło się w gronie przyjaciół słynnego stygmatyka, ale tylko jedna z tych osób została jego bratnią duszą. Człowiekiem tym był br. Daniele Natale, kapucyn, który przez lata towarzyszył Ojcu Pio; stał się jego uczniem i najbliższym współpracownikiem. U jego boku br. Daniele przeżywał swoje liczne charyzmaty; moc wypędzania demonów, bilokację, dar czytania w ludzkich sercach. Stygmatyk z Pietrelciny obiecał kiedyś br. Daniele: „Dokąd pójdziesz ty, tam będę i ja. Co ty mówisz, mówię i ja”. Kim więc był br. Daniele?

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję