Reklama

Niedziela Częstochowska

Łączy ich służba. Pielgrzymka LSO Archidiecezji Częstochowskiej do Pajęczna

Spotkanie ewangelizacyjne, Msza św., koncert ks. Jakuba Bartczaka, losowanie nagród i zawody sportowe Turbokozak – 10 czerwca odbyła się X Pielgrzymka Liturgicznej Służby Ołtarza Archidiecezji Częstochowskiej do Archidiecezjalnego Sanktuarium Dzieci Fatimskich w Pajęcznie z udziałem ponad 700 kandydatów, ministrantów, lektorów, ceremoniarzy i animatorów oraz ich duszpasterzy.

– Takie pielgrzymki są ważne. Dzięki nim poznajemy członków LSO z różnych parafii. Możemy się dowiedzieć, ilu nas jest w archidiecezji. Takie wydarzenia są też okazją do wymiany doświadczeń, a także po prostu do dobrej zabawy – powiedział Łukasz Soppa, animator z parafii Narodzenia Pańskiego w Częstochowie.

– Podczas pielgrzymki możemy się fajnie integrować – zauważył Jan Dworzyński z parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Kamieńsku. Lektor nie krył dumy z faktu, że na co dzień może być tak blisko ołtarza. – Tam dzieją się cuda, więc służba przy nim Panu Bogu to dla mnie coś szczególnego – przyznał.

Maciej Orman/Niedziela

– Chcę służyć Jezusowi. On jest dla mnie najlepszym Przyjacielem, jest jak Brat – zaświadczył Jakub Suchanowski, ministrant z parafii św. Jana Chrzciciela w Nowej Brzeźnicy. Dziękował również księdzu wikariuszowi, dzięki któremu on i koledzy mogli uczestniczyć w pielgrzymce.

– Łączy nas służba – podkreślił w homilii bp Andrzej Przybylski, który przewodniczył uroczystej Mszy św. Biskup pomocniczy archidiecezji częstochowskiej postawił również członkom LSO ważne pytania: komu służą? w jakim duchu to czynią? oraz jak dobrze służyć?

– Nie wystarczy powiedzieć, że służę liturgii, ołtarzowi, że służę do Mszy św. Służę Jezusowi – przypomniał celebrans. Ostrzegał, że można być blisko ołtarza i zapomnieć, że jest tam obecny Jezus, a wtedy zaczyna się służyć dla ludzi i dla siebie.

Hierarcha wskazał, że Jezusowi trzeba służyć w Jego duchu, czyli z miłością, bezinteresownie i z pokorą. – Im mniej będziemy zwracać uwagę przy ołtarzu na siebie, tym Jezus będzie bardziej widoczny – zaznaczył.

Na zakończenie Mszy św. biskup prosił uczestników pielgrzymki, by zachęcali swoich kolegów do wstępowania w szeregi LSO. Zaapelował również, by po Eucharystii, oprócz modlitwy ministranta, odmawiali dodatkową dowolną modlitwę w intencji powołań kapłańskich.

Reklama

Maciej Orman/Niedziela

– Najważniejsze jest to, że spotykamy się jako ci, którzy służą Chrystusowi – ocenił ks. Paweł Wróbel, duszpasterz LSO w archidiecezji częstochowskiej. – Bardzo istotne jest to, że tworzymy wspólnotę przede wszystkim młodych ludzi zaangażowanych w życie Kościoła Jezusa Chrystusa, czyli tych, którzy poznali Go i chcą iść za Nim, oraz którzy na co dzień utrzymują żywy kontakt z Bogiem – dodał.

Więcej w nr. 26 „Niedzieli Częstochowskiej” z datą 25 czerwca.

2023-06-10 18:07

Ocena: +3 -3

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Uwielbienie JA JESTEM on-line z Pajęczna

[ TEMATY ]

Pajęczno

koncert uwielbienia

JA JESTEM

Zespół 77fm Formacja z Mocą

Magda Nowak/Niedziela

W tym roku wyjątkowo nie na pl. Biegańskiego w Częstochowie, a on-line z kościoła Narodzenia Pańskiego w Pajęcznie, ale niezmiennie na chwałę Pana i pod patronatem Tygodnika Katolickiego „Niedziela”. Zapraszamy na uwielbienie JA JESTEM w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, w czwartek 11 czerwca o 19.30.

Zespół 77fm Formacja z Mocą oraz zaproszeni goście: Daniel Pomorski, Łukasz Kluczniak i Piotr Grabałowski ze znaną już energią zaproszą wszystkich do radosnego uwielbienia. Nie zabraknie również grupy uwielbienia tańcem. Słowo na tę okazję przygotował abp Wacław Depo, metropolita częstochowski, który jak co roku objął wydarzenie honorowym patronatem, i wprawdzie nie osobiście, ale podczas połączenia on-line przekaże swoje błogosławieństwo.

CZYTAJ DALEJ

Kardynałowie otrzymali kościoły tytularne

2023-09-30 11:58

[ TEMATY ]

kardynał Ryś

Konferencja Episkopatu Polski

Podczas dzisiejszego konsystorza Ojciec Święty przydzielił poszczególnym nowym kardynałom ich kościoły tytularne. W ten sposób każdy z nich stał się rzymskim prezbiterem lub diakonem, członkiem Świętego Kościoła Rzymskiego.

Kard. Robert Francis Prevost OSA otrzymał diakonię Santa Monica

CZYTAJ DALEJ

Kard. Ryś: nowi kardynałowie pokazują uniwersalność Kościoła

2023-09-30 13:59

[ TEMATY ]

ks. Paweł Rytel‑Andrianik

kardynał Ryś

Vatican News

Nowi kardynałowie pokazują uniwersalność i powszechność Kościoła, który w swojej różnorodności tworzy wspólnotę – podkreślał w rozmowie z Radiem Watykańskim i Vatican News kard. Grzegorz Ryś, który dziś podczas konsystorza otrzymał z rąk Papieża Franciszka biret kardynalski.

„Bardzo do mnie przemówiło słowo, które Papież wypowiada, kiedy wkłada pierścień na palec. Mówi, żeby „miłość św. Piotra, wzmocniła twoją miłość do Kościoła. To najbardziej wynoszę z tej uroczystości” – powiedział kard. Ryś.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję