Reklama

Niedziela Świdnicka

Wałbrzych. Trudne pytania o relacje z Jezusem

O trudnościach w wierze współczesnego świata mówił diecezjalny asystent Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”, podczas poszerzonego spotkania Zarządu.

[ TEMATY ]

Wałbrzych

Civitas Christiana

ks. Krzysztof Moszumański

Anna Adamkiewicz

Civitas Christiana - oddział Wałbrzych

Spotkanie odbyło się 21 lutego br. z inicjatywy Pani Prezes Zarządu Anny Adamkiewicz, w wałbrzyskiej siedzibie Stowarzyszenia przy ul. Młynarskiej

Spotkanie odbyło się 21 lutego br. z inicjatywy Pani Prezes Zarządu Anny Adamkiewicz, w wałbrzyskiej siedzibie Stowarzyszenia przy ul. Młynarskiej

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Punktem wyjścia rozważań ks. prał. Krzysztofa Moszumańskiego stały się trzy biblijne perykopy. „Trudna jest ta mowa, któż jej może słuchać.” - Dlaczego prawda o Bogu jest nie do przyjęcia? – pytał duchowny, wyjaśniając, że powodem niewiary jest sprzeciw przeciwko autorytetowi Jezusa i Jego Kościoła, który jako jedyny daje zbawienie. – To często ludzka pycha, utrudnia przyjęcie Boga, niezbędnego jak chleb do życia – wyjaśniał.

W komentarzu do drugiego fragmentu: „Pośród Was są tacy, którzy nie wierzą”, kapłan zauważył, że Jezus już wtedy widział niewiarę wśród ludzi i mówi o tym wprost. - Widzi zapewne i obecną w świecie niewiarę, a także tzw. „postępowe chrześcijaństwo”. - Czy te wszystkie zamienniki w postaci medialnych transmisji Mszy św. są prawdziwymi spotkaniami z Chrystusem? – pytał retorycznie.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Civitas Christiana oddział Wałbrzych

W komentarzu do ostatniego zdania: „Czyż i Wy chcecie odejść?” diecezjalny asystent zwrócił uwagę, że człowiek słabej wiary często szuka pretekstów, których z pewnością dziś nie brakuje, aby odejść od Boga. - Na to pytanie Chrystusa pada odpowiedź Piotra: - Panie do kogóż pójdziemy? Ty masz słowa życia wiecznego. Gdzie możemy znaleźć Boga jak nie w Kościele, który nie tworzą tylko księża, lecz wszyscy go tworzymy i za niego odpowiadamy – podsumował.

Poruszona tematyka pobudziła do ożywionej dyskusji uczestników spotkania.

2023-02-22 23:11

Oceń: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wałbrzych. Pamięć musi trwać

[ TEMATY ]

Wałbrzych

Sybiracy

ks. Krzysztof Moszumański

ks. Stanisław Pająk

Ryszard Wyszyński

Okolicznościową modlitwę pod pomnikiem poprowadził kapłan Sybirak ks. prał. Stanisław Pająk

Okolicznościową modlitwę pod pomnikiem poprowadził kapłan Sybirak ks. prał. Stanisław Pająk

W przeddzień wspomnienia ofiar Golgoty Wschodu, przy symbolicznym pomniku z obozowym drutem, uczczono pamięć Polaków bezprawnie wywiezionych na daleką Syberię.

Jak szacuje środowisko Sybiraków w czterech kolejnych wywózkach, z których pierwsza miała miejsce 10 lutego 1940 r., tego tragicznego losu doświadczyło od półtora do dwóch milionów naszych rodaków zamieszkałych na Kresach.
CZYTAJ DALEJ

Święcenia kapłańskie w Watykanie: jedno z nich zrodziło się w Polsce

2025-05-31 11:16

[ TEMATY ]

kapłani

VaticanMedia

W gronie 11 diakonów, którzy przyjmą święcenia prezbiteratu w Bazylice św. Piotra z rąk papieża Leona XIV znajduje się Gabriele Di Menno Di Bucchianico, który swoje powołanie odkrył dzięki Światowym Dniom Młodzieży Kraków 2016.

Rodowity rzymianin Gabriele Di Menno Di Bucchianico odkrył swoje powołanie stosunkowo późno - gdy przyjmował święcenia diakonatu w październiku ubiegłego roku miał już 28 lat. Zaś zanim wstąpił do seminarium, studiował inżynierię biomedyczną na prywatnej rzymskiej uczelni Campus Bio-Medico.
CZYTAJ DALEJ

ME w wioślarstwie - złoty medal polskiej dwójki podwójnej

2025-05-31 13:43

[ TEMATY ]

sport

Adobe.Stock

Mirosław Ziętarski i Mateusz Biskup zdobyli w Płowdiw złoty medal wioślarskich mistrzostw Europy w dwójce podwójnej. Drugie miejsce zajęli mistrzowie olimpijscy z Paryża Rumuni Andrei Cornea i Marian Enache, a trzecie Fintan McCarthy i Konan Pazzaia z Irlandii.

Polacy zdominowali sobotni finał, od początku narzucili szybkie tempo i wypracowali przewagę nad rywalami. Do mety dopłynęli w czasie 06.02,93, uzyskując 0,94 s przewagi nad Corneą i Enache, którzy na końcówce dystansu przyspieszyli. Irlandczycy stracili do zwycięzców aż 2,55 s.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję