Reklama

„Aci Prensa”

Półprawda

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Wielką manipulacją można nazwać informacje światowej prasy o zgwałconej brazylijskiej dziewięciolatce, która została poddana zabiegowi zabicia dziecka w jej łonie. Przy tej informacji podkreślano przede wszystkim nieczułość brazylijskiego arcybiskupa José Cardoso Sobrinho, który zapytany, powiedział, że uczestniczący w operacji są z mocy samego prawa ekskomunikowani ze wspólnoty Kościoła. Wyglądało na to, że mamy do czynienia z kolejną krzywdą, jaka stała się dziecku.
Prawda wyglądała jednak zupełnie inaczej. Hiszpańskojęzyczna agencja „Aci Prensa” dotarła do naocznych świadków sprawy. Informacje podawane do tej pory przez agencje pochodziły tylko od jednej strony, niechętnej życiu. Wynikało z nich, że życie dziewczynki było zagrożone i dlatego konieczny był zabieg. Nawet jeden z dostojników watykańskich uwierzył w historię podawaną przez media i napominając delikatnie brazylijskiego arcybiskupa, mówił o potrzebie czułości dla dziewczynki.
Prawda była taka, że o życie dzieci walczył biologiczny ojciec dziewczynki. Tę jednak zamknięto w szpitalu, nie pozwalając na wizyty ojca i pomoc, którą chciał zaoferować swojej córce. Zrozpaczony, zwrócił się o pomoc do miejscowego biskupa Francesco Biasina, który dał do pomocy lekarza i psychologa. Dwaj specjaliści mieli za zadanie pomóc w ocenie rzekomego złego stanu fizycznego i psychicznego dziewczynki. Niestety, ich także nie dopuszczono do dziewięciolatki. Od samego początku opiekujący się dzieckiem urzędnicy rozważali tylko jedno rozwiązanie.
Wpisuje się ono w politykę rządu prezydenta Luli, który chce rozpowszechnienia praktyk aborcyjnych, przynoszących „efekty”. Legalne aborcje zwiększyły się w ciągu roku o 43 proc.

(pr)

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2009-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bp Ważny: nie mamy Bożej mocy, bo próbowaliśmy ją budować na fundamencie przemilczanych ran

2026-01-16 07:42

Karol Porwich/Niedziela

Bp Artur Ważny

Bp Artur Ważny

„Tylko cała prawda ma moc nas wyzwolić i przywrócić nam błogosławieństwo” - stwierdza w swoim wpisie na komunikatorze X biskup sosnowiecki, Artur Ważny. Hierarcha nawiązuje do I czytania liturgii mszalnej czwartku I tygodnia (1 Sm 4, 1b-11), opisującego zdobycie Arki Przymierza przez Filistynów.

Oto tekst refleksji autorstwa biskupa Artura Ważnego:
CZYTAJ DALEJ

Leon XIV do rodzin ofiar pożaru w Crans-Montana: bądźcie pewni bliskości Jezusa

2026-01-15 13:44

[ TEMATY ]

Leon XIV

Vatican Media

Wiara, która w nas mieszka, rozświetla najciemniejsze i najbardziej bolesne chwile naszego życia nieodzownym światłem, które pomaga nam odważnie iść dalej ku celowi. Jezus wyprzedza nas na tej drodze śmierci i zmartwychwstania, która wymaga cierpliwości i wytrwałości. Bądźcie pewni Jego bliskości i czułości: On nie jest daleko od tego, co przeżywacie – przeciwnie – dzieli to z wami i niesie razem z wami - powiedział Papież podczas spotkania z rodzinami ofiar pożaru w szwajcarskiej miejscowości - informuje Vatican News.

Do tragicznego w skutkach pożaru baru doszło w noc sylwestrową około godz. 1.30. Bilans katastrofy jest przerażający: zginęło 40 osób, w większości bardzo młodych, a 116 zostało rannych. Około 80 poszkodowanych wciąż przebywa w szpitalach z ciężkimi oparzeniami.
CZYTAJ DALEJ

Lublin. Projekcja filmu „Cammino della vita. Twoje jutro zaczyna się teraz"

2026-01-16 06:01

materiały prasowe

W ramach duchowego przygotowania do uroczystości ku czci św. Wincentego Pallottiego, przypadającej 22 stycznia, zapraszamy na wyjątkową projekcję filmu „Cammino della vita. Twoje jutro zaczyna się teraz”.

Pokaz odbędzie się w kinie „Bajka” w Lublinie i będzie okazją do głębokiej refleksji nad wiarą, powołaniem oraz odpowiedzialnością za własne życie i przyszłość.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję