Reklama

„World Net Daily”

To nie jest mesjasz!

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Barack Obama nie jest mesjaszem, który zbawi świat. Przed bałwochwalczym kultem nowego prezydenta USA ostrzegł serwis „World Net Daily”. Jego oznaki widać było wyraźnie w kampanii wyborczej i nie znikły one po listopadowej elekcji. Nie tylko w USA, ale na całym świecie.
Internetowy serwis zacytował obszernie wystąpienie abp. Charlesa Chaputa, który mocno zaatakował Obamę. Metropolita Denver podkreślił, że czasy obecnej prezydentury będą trudnym wyzwaniem dla katolików. Chodzi o sprawy stosunku do życia. Obama - zdaniem arcybiskupa - jest najbardziej proaborcyjnym prezydentem w najnowszej historii USA. Już na początku urzędowania rozpoczął realizację obietnic z kampanii wyborczej. Inne rzeczy, także naglące sprawy ekonomiczne czekają, a Obama zajął się właśnie tym. To świadczy o tym, że obawy obrońców życia z kampanii wyborczej nie były przesadzone. Abp Chaput uznał, co prawda, charyzmę Obamy, ale przestrzegł przed ślepym zapatrzeniem w polityka.
Zaatakował też grupy katolickie, które wspierają demokratycznego prezydenta i próbują uzasadnić teologicznie pozbawianie życia nienarodzonych. Uznał tę kwestię za fundamentalną dla tożsamości katolickiej. Czym odróżniali się chrześcijanie od pogan? Odpowiadając, stwierdził, że właśnie stosunkiem do życia. Podkreślił również, że tolerancja - tak mocno podnoszona przez obóz Obamy - nie jest cnotą absolutną, że ponad nią są jeszcze inne wartości.

(pr)

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2009-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Abp Galbas: Nigdy nie pytaj, komu grają Requiem. Grają je tobie

2025-11-02 20:14

[ TEMATY ]

Abp Adrian Galbas

Archidiecezja Warszawska

Nigdy nie pytaj, komu grają Requiem. Grają je tobie - powiedział podczas homilii arcybiskup Adrian Galbas w Dzień Zaduszny w archikatedrze św. Jana Chrzciciela w Warszawie. Metropolita warszawski przewodniczył procesji żałobnej do krypt, gdzie modlił się przy grobach zmarłych arcybiskupów, biskupów i kapłanów Archidiecezji Warszawskiej, a następnie odprawił Mszę świętą w ich intencji. Podczas liturgii Chór i Orkiestra Polskiej Opery Królewskiej wykonały Requiem Wolfganga Amadeusza Mozarta.

Publikujemy treść homilii:
CZYTAJ DALEJ

Wypominki. Po co modlić się za zmarłych?

[ TEMATY ]

modlitwa

Wszystkich Świętych

wypominki

Karol Porwich /Niedziela

"Bóg przyjmuje łaskawiej i częściej wysłuchuje modlitw za zmarłych niż tych, które zanosimy za żyjących. Zmarli bowiem bardziej potrzebują tej pomocy, nie mogąc tak jak żywi, pomóc sobie samym i zasłużyć na to, ażeby Bóg ich wybawił" (św. Tomasz z Akwinu).

Od pierwszych wieków istnienia chrześcijaństwa znana jest i praktykowana modlitwa za zmarłych. Starożytni chrześcijanie dzień zgonu nazywali "dniem narodzin" do szczęśliwego życia w wieczności i wspominali go uroczyście w modlitwach liturgicznych. Kościół zachęca wiernych do pamięci w modlitwach o swoich najbliższych. Czyni to w myśl wskazań Pisma Świętego, które mówi, że "święta i zbawienna jest myśl modlić się za zmarłych, aby byli od grzechów uwolnieni" ( 2 Mch 12, 46).
CZYTAJ DALEJ

Listopad odwrócony: umarli niosą nam ratunek. A jak my możemy im pomóc?

2025-11-02 18:51

[ TEMATY ]

felieton

Milena Kindziuk

dr Milena Kindziuk

Red

Kto wie? Może i za nami kiedyś półprzezroczyste postacie duchów wyłonią się z zaświatów, szepcząc: „Dziękuję”. I poprowadzą dalej.

Lwów, katedra ormiańska, na jednej ze ścian widnieje malowidło Jana Rosena – "Pogrzeb św. Odilona". To nie jest zwykły obraz. To listopadowa parabola w barwach złota i cienia. Widzimy Odilona, opata z Cluny, czyli XI-wiecznego wizjonera, który wprowadził dzień modlitw za zmarłych 2 listopada.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję