Reklama

Jan Paweł II

Msza na stadionie o godne przygotowanie do kanonizacji Jana Pawła II

[ TEMATY ]

Msza św.

Wałbrzych

Przemysław Awdankiewicz

Tysiące wiernych na wałbrzyskim stadionie uczestniczyło dziś we Mszy św. w 9. rocznicę śmierci Jana Pawła II. Uroczystej celebrze przewodniczył biskup świdnicki Ignacy Dec, a modlono się m.in. o godne przygotowanie do kanonizacji Papieża Polaka.

- To już po raz dziesiąty katolicki Wałbrzych staje do apelu modlitewnego w rocznicę odejścia do wieczności największego rodaka, wielkiego Papieża naszych czasów, bł. Jana Pawła II - przypomniał w homilii bp Dec. - Ten wałbrzyski stadion na czas Eucharystii staje się naszą wielką świątynią, gdzie się uobecni zbawcza ofiara Jezusa Chrystusa. Na horyzoncie, od strony zachodniej, widnieje Góra Chełmiec, a na niej ogromny krzyż, z którego Chrystus spogląda na to miasto - wskazał Biskup Świdnicki.

Reklama

Spotkanie modlitewne rozpoczęło nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Po Mszy św., którą koncelebrowało wielu kapłanów, m.in. biskup pomocniczy Adam Bałabuch, odbyła się prezentacja multimedialnego programu poświęconego Janowi Pawłowi II. Przedstawiono również program "Misterium odkupienia" przygotowany przez "Stowarzyszenie Ludzie Jana Pawła II" z Wałbrzycha. O godz. 21:37 uczestnicy modlitwy oddali hołd bł. Janowi Pawłowi II.

We Mszy św. na stadionie w Wałbrzychu uczestniczą co roku tysiące wiernych. Wśród przybyłych na stadion nie zabrakło przedstawicieli władz samorządowych oraz parlamentarzystów. Modlitwie towarzyszyła intencja godnego przygotowania się na dzień kanonizacji wielkiego papieża Jana Pawła II.

Msze św. na stadionie wałbrzyskim organizowane są od 2005 r.

2014-04-03 07:30

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Śpiewają od dwudziestu lat

Niedziela świdnicka 49/2019, str. II

[ TEMATY ]

rocznica

Wałbrzych

chór

Beata Mucha

Chór „Millenium”

Chór „Millenium”

W sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego na wałbrzyskim Podzamczu odprawiona została uroczysta Msza św. w intencji Chóru „Millenium”, który od dwudziestu lat działa przy tutejszej parafii Podwyższenia Krzyża Świętego

Eucharystii przewodniczył i kazanie wygłosił ks. proboszcz dr Jan Gargasewicz. Przybliżył historię chóru Millenium, jego działalność i sukcesy w kontekście obchodzonego 22 listopada wspomnienia św. Cecylii, patronki muzyków kościelnych. W uroczystościach jubileuszowych oprócz Chóru „Millenium” wzięły udział trzy inne zaproszone wałbrzyskie chóry: „Magnificat”, którym kieruje Agnieszka Skirucha, Zespół Ludzie Jana Pawła II Beaty Muchy oraz chór Niemieckiego Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego w Wałbrzychu „Freundschaft” pod dyrekcją Marii Zuchantke.

CZYTAJ DALEJ

Św. Krzysztof - patron kierowców i podróżujących

Od 1934 r. rozpowszechnia się zwyczaj święcenia samochodów czy motocykli przed nowym sezonem turystycznym lub w dzień św. Krzysztofa. Nie ma co ukrywać, że człowiek nie wyobraża sobie już dzisiaj życia bez samochodu. Rosnąca ich liczba powoduje korkowanie miast, a na drogach robi się coraz bardziej niebezpiecznie; każdy chce dojechać na czas, nie zauważając nierzadko innych uczestników ruchu drogowego.

CZYTAJ DALEJ

Bp Chrząszcz do młodzieży: Chrystus chce głosić Ewangelię waszymi ustami!

2021-07-24 20:02

[ TEMATY ]

ŚDM

diecezja.pl

Chrystus chce głosić Ewangelię do współczesnego młodego człowieka ustami jego rówieśników. Wasze świadectwo wiary jest bardzo ważne, ono ma wielką moc. Nie możemy tego zaprzepaścić ani zmarnować - mówił bp Robert Chrząszcz w homilii podczas Mszy św., odprawionej w sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie z okazji 5. rocznicy ŚDM.

W homilii wygłoszonej podczas Mszy św. w 5. rocznicę ŚDM w Krakowie bp Robert Chrząszcz zachęcił młodych ludzi do wspólnej refleksji nad owocami spotkania młodych, które w lipcu 2016 r. zgromadziło w Polsce pielgrzymów z całego świata.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję