Reklama

Czas Maryi, czas łaski...

Niedziela Ogólnopolska 46/2008, str. 26

Ojciec Święty Benedykt XVI błogosławi koronę i różaniec dla figury Pani Fatimskiej z parafii pw. św. Tomasza Apostoła w Szczecinie-Załomiu
Archiwum parafii

Ojciec Święty Benedykt XVI błogosławi koronę i różaniec dla figury Pani Fatimskiej z parafii pw. św. Tomasza Apostoła w Szczecinie-Załomiu<br>Archiwum parafii

Dla małej, liczącej 2900 mieszkańców, szczecińskiej wspólnoty parafialnej pw. św. Tomasza Apostoła dzień 8 października 2008 r. to wielki czas łaski. Tego dnia na Placu św. Piotra w Rzymie Papież Benedykt XVI pobłogosławił szczerozłotą koronę i różaniec św., wykonane przez złotnika Ryszarda Marczaka dla figury Pani Fatimskiej. Ks. prob. Marek Maciążek zapowiedział podczas Mszy św. sprawowanej 13 października 2008 r. w kaplicy parafialnej przez bp. Mariana Błażeja Kruszyłowicza - w trakcie której wniesione zostały korona i różaniec - że koronacja figury Matki Bożej Fatimskiej odbędzie się za rok.
Z pewnością uskrzydliły w tej decyzji Księdza Proboszcza atmosfera papieskiego spotkania, fakt, że w pielgrzymce uczestniczyło 110 pielgrzymów z parafii, a przede wszystkim słowa samego Ojca Świętego: „Pozdrawiam Polaków. Witam pielgrzymów ze Szczecina, którzy przygotowują się do koronacji figury Matki Bożej Fatimskiej. Jej opiece zawierzam was, tu obecnych, wasze rodziny i cały Kościół w Polsce. Ponawiam prośbę o modlitwę za biskupów zebranych na Synodzie. Pod przewodnictwem Pawła Apostoła, patrona tego roku, niech odkrywają, jak cenny jest dla nas skarb Pisma Świętego. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!”.
Przed wspólnotą parafialną stoi teraz nie lada wyzwanie. Tym bardziej że parafia jest młoda - dopiero w tym roku obchodziła 10-lecie swojego istnienia - że nie ma jeszcze własnej świątyni - jest w trakcie budowy, a frekwencja wiernych na Mszy św. wynosi zaledwie ok. 500 osób. Nadto mieszkańcy borykają się ostatnio z dość poważnymi problemami natury ekonomicznej.
Jednakże zapał Księdza Proboszcza w realizacji powziętego dzieła jest duży. To właśnie Matce Najświętszej - Pani Fatimskiej zawierzył dzieło prowadzenia tej parafii. W celu pobudzenia wiernych do wiary w październiku 2005 r. przywiózł figurę Matki Bożej z Fatimy, poświęconą przez kard. D. Carlosa Amigo Vallejo, arcybiskupa Sewilli. Odmawiany przed nią codzienny Różaniec, a przede wszystkim sprawowana Eucharystia, rekolekcje i misje parafialne otwierają drogę do serc parafian, ale także licznych czcicieli Matki Najświętszej ze Szczecina.
Słowa Benedykta XVI: „Jej opiece zawierzam was, tu obecnych, wasze rodziny i cały Kościół w Polsce” - jak wspomina Ksiądz Proboszcz - stały się dla niego ogromną nadzieją i programem duszpasterskim.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Ks. prof. Dariusz Oko skazany

2021-07-26 14:39

Sławomir Puciato

Ks. prof. dr hab. Dariusz Oko

Ks. prof. dr hab. Dariusz Oko

Ks. prof. Dariusz Oko został skazany wyrokiem nakazowym na grzywnę w wysokości 4 800 euro za „podżeganie do nienawiści” w ramach opublikowanego artykułu w naukowym czasopiśmie „Thelogisches”.

Wyrokiem nakazowym sądu w Kolonii ks. prof. Dariusz Oko został skazany na karę grzywny w wysokości 4 800 euro za „podżeganie do nienawiści” w ramach opublikowanego w naukowym czasopiśmie „Thelogisches” artykułu opisującego zjawisko wewnątrzkościelnej zorganizowanej grupy przestępczej, działającej na szkodę nieletnich oraz wykorzystującej zależnych od niej kleryków. Grupa połączona była homoseksualnymi praktykami i wzajemnym wsparciem swoich członków. Drugim skazanym jest dziewięćdziesięcioletni niemiecki teolog ks. prof. Johannes Stöhr, redaktor naczelny „Thelogisches”.

CZYTAJ DALEJ

Łagów. Oaza Nowej Drogi

2021-07-29 11:27

[ TEMATY ]

Ruch Światło‑Życie

młodzież

Wakacje z Bogiem

rekolekcje wakacyjne

Julia Skowrońska

Łagów. W domu rekolekcyjnym trwa Oaza Nowej Drogi I stopnia.

Oaza rozpoczęła się 20 lipca, a zakończy się 5 sierpnia. Biorą w niej udział 24 osoby, którymi opiekuje się 6-osobowa kadra animatorska.

CZYTAJ DALEJ

Młodzi Ormianie zwiedzają Polskę

2021-07-29 15:42

[ TEMATY ]

wakacje

Ormianie

Armenian Foundation

Maciej Orman/Niedziela

Na zaproszenie Fundacji Armenian Foundation i przy współpracy z Business Education Partnership Foundation z Armenii na wakacje do Polski przyleciała grupa 20 dzieci ormiańskich.

– Gdybyśmy się spotkali tydzień wcześniej, byłyby to zupełnie inne dzieci. Atrakcje, które zostały dla nich przygotowane i które udało nam się zrealizować, spowodowały, że zaczęły żyć jak normalne polskie nastolatki, które po prostu są na wakacjach – powiedziała „Niedzieli” Marta Axentowicz-Bohosiewicz, prezes fundacji Armenian Foundation, podczas wizyty w siedzibie Caritas Archidiecezji Częstochowskiej.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję