W wyroku z 28 listopada br. Sąd Apelacyjny w Warszawie nakazał redaktorowi naczelnemu TVN24 zamieszczenie sprostowania do materiału pt. "Promocja za miliony", wyemitowanego 22 lutego 2021 r. w audycji "Czarno na białym" TVN24. Sprostowanie ma zostać wyemitowane na antenie TVN24 w trakcie najbliższej emisji tej audycji.
Stacja ma sprostować informację, że w 2020 roku z Funduszu Sprawiedliwości przyznano Fundacji Lux Veritatis środki na kampanię "o bezpieczeństwie w rodzinie". W rzeczywistości środki na kampanię "Bezpieczni w rodzinie" zostały przyznane w 2019 roku.
Zgodnie z prawomocnym wyrokiem sądu, na antenie TVN24 ma też zostać sprostowane kłamstwo, że w 2020 roku Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę nie otrzymała środków z Funduszu Sprawiedliwości. W rzeczywistości Fundacja dostała w 2020 roku wsparcie ze środków Funduszu.
Opinia publiczna ma prawo do obiektywnych, uczciwych informacji. Rzetelność dziennikarska wymaga staranności podczas zbierania materiałów prasowych. Wówczas nie będzie potrzeby prostowania nieprawdy na drodze sądowej.
O. Tadeusz Rydzyk wytacza proces stacji TVN
Dyrektor Radia Maryja, o. Tadeusz Rydzyk CSsR, zdecydował o wytoczeniu procesu stacji TVN o ochronę dóbr osobistych. Sprawa dotyczy pseudo reportażu, który został wyemitowany na antenie TVN 24 pod tytułem „29 lat bezkarności. Fenomen ojca Tadeusza”, a kilka lat później – już z cyfrą 32 na początku – pojawił się w internecie - informuje Radio Maryja.
Materiał w sposób obraźliwy przedstawia o. Tadeusza Rydzyka oraz Rodzinę Radia Maryja. W pozwie przeciwko stacji TVN Dyrektor Radia Maryja domaga się: przeprosin, usunięcia kłamliwego materiału z internetu oraz wypłaty na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” 650 tys. złotych.
CZYTAJ DALEJ
Trwa walka ze zdejmowaniem krzyży w... Niemczech. Jest wyrok sądu
Nie powinno się zdejmować krzyży w bawarskich szkołach - oświadczył w piątek Alexander Dobrindt, polityk bawarskiej CSU, minister spraw wewnętrznych RFN. Jego zdaniem to symbol nie tylko religijnej, ale i społecznej tożsamości Bawarii.
Taki komentarz padł ze strony ministra po środowym wyroku sądu administracyjnego w Monachium. Uznaje on, że dyrekcja liceum w Wolznach w Górnej Bawarii bezprawnie odmówiła zdjęcia krzyża przy głównym wejściu do szkoły w Wolznach w Górnej Bawarii. Wnioskowała o to dwójka uczniów, argumentując że chrześcijański symbol narusza ich wolność religijną. Gdy dyrekcja nie zgodziła się z nimi, złożyli pozew.
CZYTAJ DALEJ