Reklama

Aspekty

Chcesz studiować teologię?

Instytut Filozoficzno-Teologiczny im. św. Edyty Stein w Zielonej Górze przypomina, że 15 października ruszają studia podyplomowe i jednocześnie informuje, że do końca października trwa rekrutacja uzupełniająca.

[ TEMATY ]

katecheci

teologia

Zielona Góra

IFT Zielona Góra

studia teologiczne

Katarzyna Krawcewicz

Instytut Filozoficzno-Teologiczny im. św. Edyty Stein w Zielonej Górze zaprasza

Instytut Filozoficzno-Teologiczny im. św. Edyty Stein w Zielonej Górze zaprasza

W ramach studiów podyplomowych do wyboru są dwie opcje:

- studia teologiczno-katechetyczne (dla posiadających przygotowanie pedagogiczno-psychologiczne, a zatem przede wszystkim dla nauczycieli);

- studia teologiczne (dla zainteresowanych osób po studiach wyższych);

Reklama

Wymagane dokumenty: podanie do Rektora PWT (pdf) o przyjęcie na Podyplomowe Studia Teologiczne/Teologiczno-Katechetyczne (w podaniu należy zaznaczyć rok akademicki (2022/2023) oraz zawrzeć informację, że chodzi o studia w Instytucie Filozoficzno-Teologicznym w Zielonej Górze); życiorys (opisowo, nie CV); 3 fotografie (35mm x 45mm, podpisane); opinia proboszcza miejsca zamieszkania lub innego duszpasterza; metryka chrztu; odpis dyplomu ukończenia szkoły wyższej; osoby zakonne - zezwolenie od władz kościelnych; osoby zamężne (żonate) - świadectwo ślubu kościelnego; dowód opłaty rekrutacyjnej - 85,00 zł (Papieski Wydział Teologiczny, ul. Katedralna 9, 50-328 Wrocław – nr konta: 42 1600 1462 1837 1954 6000 0005) - w tytule: imię i nazwisko/ opłata rekrutacyjna/ Zielona Góra.

Dokumenty należy składać w dziekanacie., możne je również dostarczyć za pośrednictwem poczty lub umieścić w skrzynce pocztowej Instytutu znajdującej się przy drzwiach wejściowych.

Na wykłady uczęszczać można również w trybie „wolnego słuchacza”.

Szczegółowe informacje znaleźć można na stronie www.ift.zgora.pl.

2022-10-07 09:33

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Inauguracja roku akademickiego

Instytut Filozoficzno-Teologiczny im. św. Edyty Stein w Zielonej Górze oraz Diecezjalne Studium Organistowskie zainaugurowały 22 października nowy rok akademicki.

Mszy świętej przewodniczył bp Tadeusz Lityński, a homilię wygłosił ks. dr hab. Dominik Ostrowski z Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu. Studia podyplomowe z teologii rozpoczęło 11 słuchaczek. - Do końca października trwa rekrutacja uzupełniająca, więc jeśli ktoś jeszcze chciałby dołączyć, serdecznie zapraszam – mówi ks. Piotr Bartoszek, dyrektor IFT.

CZYTAJ DALEJ

Polski rzymianin

Niedziela Ogólnopolska 5/2020, str. 46-47

[ TEMATY ]

rozmowa

Prof. Jerzy Miziołek

Stanisław August Morawski

Stanisław August Morawski

W Rzymie zmarł nestor włoskiej Polonii Stanisław August Morawski. Jednym z jego polskich przyjaciół był prof. Jerzy Miziołek, który wspomina swojego przyjaciela w rozmowie z Włodzimierzem Rędziochem.

Włodzimierz Rędzioch: Odejście Stanisława A. Morawskiego napełnia jego przyjaciół głębokim smutkiem i zobowiązuje do chwili wspomnień. Znałeś go przez wiele lat. W jakich okolicznościach się poznaliście?

CZYTAJ DALEJ

Nie marnuj żywności!

2022-12-06 19:05

ks. Łukasz Romańczuk

ks. Witold Hyla

ks. Witold Hyla

W gospodarstwach domowych rocznie marnuje się ok. 3 milionów ton żywności. Dużo kupujemy i dużo wyrzucamy, a przecież marnowanie jedzenia to grzech. Małą podpowiedź w tej kwestii daje nam ks. Witold Hyla, proboszcz z wrocławskiej Kleciny.

Po raz kolejny zaglądamy na klecińską plebanię, aby poznać recepturę na pasztet, który możemy uzyskać z tzw. odzysku.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję