Reklama

Chcą korespondować

Aby nawiązać kontakt z osobami ogłaszającymi się w tej rubryce, należy napisać do nich list, zaznaczyć numer ogłoszenia, a redakcja przekaże go wskazanej osobie.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

4017. Czytelniczka z Grodna, Białoruś
Mam 65 lat, jestem wdową, kieruję się w życiu wartościami religijnymi. Choć los mnie doświadczył, nadal jestem pogodna i otwarta na świat i dobrych, wartościowych ludzi. I takich mam nadzieję poznać za pośrednictwem tygodnika „Niedziela”.

4018. Andrzej ze Szwecji
Mam 48 lat, wykształcenie wyższe, jestem zupełnie samotny, po chorobie Heinego-Medina słabo chodzę, jestem na rencie. Chciałbym poznać osoby wierzące, o zainteresowaniach humanistycznych. Mogę zaprosić do Szwecji. Wiele czasu spędzam w Warszawie u krewnych, ale też samotnie.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

4019. Krzysztof z Otwocka
Jestem kawalerem, pracuję, mam 34 lata, wykształcenie średnie. Kocham Boga, który nadaje sens mojemu życiu. Jestem domatorem, latem lubię wypady nad morze, w góry. Uwielbiam dobre filmy, książki, rozrywki umysłowe, pływanie. Nawiążę kontakt z osobami z Otwocka lub okolic Warszawy, kierunek wschodni. Jeżeli są osoby ceniące wartości chrześcijańskie i czujące się samotne - to bardzo proszę o listy.

4020. Paweł
Jestem kawalerem. Mam 27 lat. Bardzo dokucza mi samotność. Szukam przyjaznej osoby (najlepiej z woj. podkarpackiego), która wniesie w moje życie radość i nadzieję. Mam wykształcenie średnie, pracuję.

4021. Jerry z Calgary
Jestem Kanadyjczykiem polskiego pochodzenia, w średnim wieku, katolikiem, kawalerem, mam wyższe wykształcenie. Interesuję się przyrodą, sportem, zdrowym trybem życia, podróżami. Dużo w życiu osiągnąłem, kawał świata poznałem, ale dokucza mi samotność. Chciałbym założyć rodzinę i kontynuować polskie tradycje kulturowe i katolickie. Chciałbym poznać osoby w zbliżonym wieku, o podobnych zainteresowaniach.

2008-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

„Sąd Ostateczny” Michała Anioła do renowacji. To "lekkie zasolenie"

2026-02-03 19:04

[ TEMATY ]

renowacja

Sąd Ostateczny

Michał Anioł

lekkie zasolenie

Wikipedia.org

Fresk Sąd Ostateczny Michała Anioła

Fresk Sąd Ostateczny Michała Anioła

W rozmowie z Vatican News dyrektor Muzeów Watykańskich Barbara Jatta opowiada o pracach, które w najbliższych tygodniach obejmą słynny fresk Michała Anioła. Trzydzieści lat po wielkiej renowacji przeprowadzone zostaną nowe zabiegi na 180 metrach kwadratowych powierzchni fresku. „Kaplica Sykstyńska - zapewnia dyrektor - pozostanie zawsze otwarta”.

Nadzwyczajna, a zarazem bardzo prosta - tak dyrektor Muzeów Watykańskich Barbara Jatta w wywiadzie dla Vatican News opisuje operację, którą restauratorzy przeprowadzą przy „Sądzie Ostatecznym”, fresku Michała Anioła w Kaplicy Sykstyńskiej.
CZYTAJ DALEJ

Będzie proces beatyfikacyjny s. M. Adelgundy Tumińskiej. Sprawdź, kim była!

2026-02-03 14:36

[ TEMATY ]

proces beatyfikacyjny

Siostra Maria Adelgund (Kunigunda) Tumińska

Diecezja pelplińska

Siostra Maria Adelgund (Kunigunda) Tumińska

Siostra Maria Adelgund (Kunigunda) Tumińska

W święto Ofiarowania Pańskiego, 2 lutego 2026 r., Biskup Pelpliński ogłosił zamiar rozpoczęcia procesu beatyfikacyjnego siostry Marii Adelgund (Kunigundy) Tumińskiej. Franciszkanka poniosła śmierć męczeńską w 1945 roku w Chojnicach, oddając życie w obronie kobiet przed żołnierzami Armii Czerwonej.

Tegoroczny Dzień Życia Konsekrowanego w diecezji pelplińskiej ma wymiar szczególny. Wierni zgromadzeni w katedrze usłyszeli Edykt, w którym Biskup Diecezjalny oficjalnie poinformował o podjęciu kroków zmierzających do wyniesienia na ołtarze s. Adelgund, Franciszkanki od Pokuty i Miłości Chrześcijańskiej.
CZYTAJ DALEJ

Leon XIV: Niech braterstwo zwycięży nad bratobójstwem

2026-02-04 13:06

[ TEMATY ]

Leon XIV

Vatican Media

Nawet najgłębsze podziały można leczyć poprzez konkretne działania, jeśli wybiera się drogę solidarności, zamiast obojętności – wskazał Leon XIV w orędziu z okazji Światowego Dnia Braterstwa Ludzkiego i wręczenia Nagrody Zayeda za Braterstwo Ludzkie.

Gala Nagrody Zayeda, wręczanej za postawy ludzkiego braterstwa, zaplanowana została na 4 lutego wieczorem w Abu Zabi. Papież przesłał uczestnikom specjalne orędzie, w którym podkreślił, jak ważne w dzisiejszych czasach jest pielęgnowanie braterskiej postawy w świecie.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję