Reklama

Chcą korespondować

„Niedzielna” rubryka „Chcą korespondować” cieszy się bardzo dużą popularnością. Każdego dnia do naszej redakcji w Częstochowie przychodzi nowa porcja listów od osób, które poszukują przyjaciół i chcą na łamach „Niedzieli” umieścić swój anons lub zamierzają nawiązać kontakt z osobami, których korespondencja już została wydrukowana. Ze względu na to, że liczba zgłoszeń przerasta możliwości cotygodniowej stałej rubryki „Chcą korespondować”, zdecydowaliśmy się oddać raz w miesiącu całą kolumnę „Niedzieli” na korespondencję Czytelników poszukujących przyjaciół.

3740. Karol z woj. podlaskiego
Jestem kawalerem, katolikiem, mam 27 lat. Mieszkam na wsi. Lubię muzykę i długie spacery. Mam dość samotności. Poszukuję kogoś na dobre i złe. Zapraszam do korespondencji.

3741. Czytelniczka z okolic Wadowic
Mam 34 lata. Jestem panną o pogodnym usposobieniu i dobrym sercu, domatorką lubiącą ciszę i spokój, głęboko wierzącą i praktykującą katoliczką. Czasem zwiedzam okoliczne kościoły i sanktuaria. Mam nadzieję że znajdę osobę bliską memu sercu, w zbliżonym wieku, która kieruje się w życiu wartościami chrześcijańskimi. Czekam na listy od osób z południowej Polski.

Reklama

3742. Ryszarda z Wiednia
Mam 45 lat i chcę korespondować z rodakami, którzy cenią wartości chrześcijańskie. Wychowuję samotnie córkę. Lubię książki i podróże, chodzę często do teatru. Chętnie poznam bratnią duszę.

3743. Lidia z Łodzi
Jestem 39-letnią wdową. Mam wykształcenie średnie. Lubię podróże, przyrodę, zwierzęta i dobrą książkę. Chciałabym poznać osoby samotne jak ja, które dużo przeszły w życiu. Może to będzie przyjaźń na dobre i na złe? Czekam na bratnią duszę do towarzystwa.

3744. Helena z Warszawy
Jestem 56-letnią osobą po studiach, o wszechstronnych zainteresowaniach. Kieruję się w życiu wartościami chrześcijańskimi. Pragnę za pośrednictwem „Niedzieli” poznać osoby, wśród których mogłabym cieszyć się wszystkim, co jest piękne: podróżami, muzyką, teatrem, naturą.

Reklama

3745. Bożena z woj. lubelskiego
Jestem osobą samotną - wdową, katoliczką. Wychowuję 17-letniego syna i 12-letnią córkę. Pragnę nawiązać kontakt z osobą, która podobnie jak ja poszukuje uczciwej, bratniej duszy, mogącej być przyjacielem. Mieszkam w mieście. Mam 49 lat. Jestem pogodna, cenię uczciwość, szczerość, prawdomówność, poszanowanie drugiego człowieka oraz ciepły, serdeczny dom. Lubię podróże i taniec.

3746. Iwona
Jestem starszą panią (62 lata), emerytką, romantyczną realistką, humanistką z wykształcenia (filologia polska) i z praktyki życiowej. Mam pogodne usposobienie i potrzebę kontaktu z ludźmi, którzy lubią rozmawiać. O swoich lekturach, przeżyciach, marzeniach i obawach, planach i nadziejach. Jesteśmy bardzo bogaci, tylko trzeba otworzyć „sejf” naszego serca przed innymi. Warto spróbować. Zapraszam.

3747. Krystyna z woj. kujawsko-pomorskiego
Mam 53 lata i odpowiedzialną pracę. Od 8 lat jestem wdową i czuję się samotna. Kocham przyrodę, wędrówki górskie, spacery. Jestem osobą czułą i wrażliwą na ludzką krzywdę, lubię pomagać innym. Mile widziane listy z Torunia i okolic.

3748. Henryk
Jestem samotnym, starszym kawalerem po sześćdziesiątce, szczerym, kulturalnym, o dobrym sercu. Mieszkam na wsi, blisko lasu, lubię zwierzęta i kwiaty. Zbieram widokówki miast, znaczki, monety itp. Podejmę dyskusję na każdy temat z osobami w różnym wieku, z kraju lub z zagranicy.

3749. Czytelnik z woj. śląskiego
Mam 38 lat, średnie wykształcenie jestem kawalerem, człowiekiem trochę nieśmiałym, praktykującym katolikiem. Za pośrednictwem „Niedzieli” bardzo chciałbym poznać osoby o dobrym sercu.

3750. Czytelniczka z woj. mazowieckiego
Jestem 60-letnią wdową, emerytką. Mieszkam w małym miasteczku. Poznam samotne osoby w zbliżonym wieku, mogą być także ze wsi. Wierzę, że takie osoby można znaleźć za pośrednictwem tygodnika „Niedziela”.

3751. Stanisław z południa Polski
Jestem słuchaczem Radia Maryja, mam 46 lat (stan wolny), jestem katolikiem, Boga i Kościół stawiam na pierwszym miejscu. Jednak doskwiera mi samotność, brakuje mi rozmów na interesujące tematy, w tym o Bogu. Lubię czytać książki religijne, podróże, zagłębiać się w działalności Kościoła. Ufam, że ktoś przerwie mą samotność i zechce do mnie napisać.

3752. Czytelniczka z Podkarpacia
Mam 23 lata, studiuję pedagogikę, jestem osobą głęboko wierzącą. Mam wiele zainteresowań, takich m.in. jak muzyka, psychologia, sport, turystyka. Bardzo lubię czytać książki i jeździć na rowerze. Cenię u ludzi szczególnie serdeczność, odpowiedzialność i życzliwość. Chciałabym nawiązać kontakt z osobami o podobnych zainteresowaniach.

3753. Czytelnik z Dolnego Śląska
Mam 77 lat, jestem wdowcem, z zawodu zegarmistrzem. Gram na harmonii. Jestem głęboko wierzący, słucham Radia Maryja, kocham życie i ludzi. Dokucza mi samotność. Szukam bratniej duszy.

3754. Czytelniczka z Białegostoku
Mam 32 lata, jestem panną, praktykującą katoliczką. Cenię w ludziach dobroć i życzliwość, wierność i wrażliwość, a przede wszystkim prawdę i uczciwość. Jestem romantyczką. Lubię czytać książki, słuchać muzyki, chodzić na długie spacery. Z natury jestem trochę nieśmiałą optymistką.

3755. Czytelniczka z Płocka
Jestem 48-letnią wdową, samodzielną i pracującą. Poszukuję przyjaciół z Płocka lub woj. mazowieckiego. Chciałabym prowadzić korespondencję drogą elektroniczną.

3756. Czytelniczka z Łodzi
Wdowa lat 58, wykształcenie wyższe. Bóg jest u mnie na pierwszym miejscu. Cenię uczciwość, dobre serce. Dokucza mi samotność. Pragnę poznać bratnią duszę, najchętniej z okolic Łodzi.

3757. Czytelniczka z Podkarpacia
Jestem wdową na rencie, po 60. roku życia (dzieci mają swoje rodziny), osobą bardzo smutną i pokrzywdzoną przez los odejściem najbliższych. Chciałabym poznać ludzi, którzy są samotni tak jak ja i potrzebują prawdziwych przyjaciół, praktykujących wiarę i szczerą prawdę. Pragnę, aby napisały do mnie osoby z kraju i z zagranicy, bo moje miejsce urodzenia to Bawaria. Będę bardzo wdzięczna.

3758. Czytelniczka z woj. lubelskiego
Mam prawie 40 lat, wykształcenie średnie. Całymi dniami jestem sama, potrzebuję ludzi, którym mogłabym zaufać, wyrozumiałych i spokojnych. Lubię pomagać bezinteresownie, modlić się, podróżować. Często jeżdżę do Krakowa na Msze św. o zdrowie duszy i ciała, jeździłam też do Mogiły na czuwania pierwszopiątkowe. Interesuję się muzyką klasyczną, teatrem, malarstwem.

3759. Krystyna z Małopolski
Mam 28 lat, wykształcenie średnie, jestem panną, pracuję zawodowo. Cenię w życiu szczerość, prawdomówność i uczciwość. Dlatego pragnę nawiązać korespondencję z osobami ceniącymi wartości chrześcijańskie. Mile wdziane są osoby z okolic gór - Pienin, Tatr, gdyż tam mieszkam i pracuję.

3760. Czytelniczka z woj. łódzkiego
Jeżeli w sercu czujesz smutek i samotność, a chcesz poznać szczerego i oddanego przyjaciela, to napisz do mnie, wymienimy poglądy o życiu codziennym. Mam 50 lat, jestem szczera i bardzo wrażliwa. Ucieszą mnie listy od pań z Polski i z zagranicy. Dużo czytam, oglądam dobre filmy, reportaże. Lubię muzykę, kwiaty, psy i jazdę na rowerze. Wymienię się widokówkami.

3761. Monika z Łodzi
Mam 28 lat, chciałabym z kimś nawiązać dłuższą znajomość opartą na przyjaźni, zaufaniu lub miłości. Jestem osobą wrażliwą, ciepłą, szczerą i sympatyczną, z poczuciem humoru. Chciałabym poznać kogoś w podobnym wieku z Łodzi lub innego miasta.

3762. Czytelniczka z woj. świętokrzyskiego
Wierząca, samotna aż do łez 35-latka, pragnie zaprzyjaźnić się z kimś na dłużej, kto odczuwa pustkę w swoim życiu i beznadzieję. Interesuje się przyrodą, dobrą książką, kuchnią i wszystkim, co nas otacza.

Przypominamy, że aby nawiązać kontakt z osobami ogłaszającymi się w tej rubryce, należy napisać do nich list, zaznaczyć numer ogłoszenia, a redakcja przekaże korespondencję wskazanej osobie.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Dzieciątko z Atocha

Niedziela Ogólnopolska 1/2019, str. 30

[ TEMATY ]

Hiszpania

Archiwum

Mały Pan Jezus z Atocha

Mały Pan Jezus z Atocha

Główne sanktuarium Dzieciątka z Atocha znajduje się w Meksyku i tam czcią wiernych jest otoczona oryginalna figurka Małego Pana Jezusa, jednak autentyczne początki historycznej „działalności” Dziecięcia miały miejsce w Hiszpanii

Hiszpania była wówczas pod okupacją Maurów. W Atocha, na przedmieściach Madrytu, wielu katolików zostało uwięzionych przez muzułmanów z powodu wyznawanej wiary. Więźniowie nie byli karmieni przez nadzorców, pożywienie zatem musiały im dostarczać ich rodziny. W końcu jednak kalif zarządził, że przychodzić do więzienia z żywnością będą mogły wyłącznie dzieci, które nie ukończyły jeszcze 12. roku życia.

CZYTAJ DALEJ

Alicja z krainy dobra

Niedziela Ogólnopolska 51/2019, str. 52-54

[ TEMATY ]

miłosierdzie

wolontariat

Klaudia Zielińska

Nie lubi mówić o sobie. Unika udzielania wywiadów. Ratuje ludzi od śmierci, głodu, cierpienia i chorób. Misjonarka w Kenii i Tanzanii. Nazywana przez bliskich „Aniołem Afryki” lub „Matką Teresą z Polski”.

Krzysztof Tadej: Trzy lata temu w wywiadzie dla tygodnika Niedziela powiedziała Siostra m.in.: „Kiedyś pojechałam do jednej z wiosek. Witałam się z ludźmi i nagle usłyszałem dziwny pisk. Spytałam: «Co to takiego?». Wskazano mi jeden z domów. Wczołgałam się, bo nie było drzwi. Zobaczyłam dziecko leżące na liściach od banana. Piszczało z bólu. W jego uchu zagnieździły się robaki i wyjadały błonę bębenkową. Obok leżała matka i nie miała siły wstać. Umierała z głodu. Udało się uratować dziecko i matkę w ostatniej chwili”. Opowiadała Siostra również o innych dramatycznych sytuacjach w kenijskiej miejscowości Laare. Czy od tego czasu sytuacja się poprawiła?

CZYTAJ DALEJ

Słubice. W oczekiwaniu na „Iskrę do Miłosierdzia Bożego”.

2021-09-17 11:31

[ TEMATY ]

Boże Miłosierdzie

Koronka na ulicach miast

Dorota Sobocińska

Zespół „Iskra Bożego Miłosierdzia” przygotował materiały ewangelizacyjne w postaci: ulotek, plakatów, plakietek, butonów, okolicznościowych śpiewników dla uczestników tego wydarzenia

Zespół „Iskra Bożego Miłosierdzia” przygotował materiały ewangelizacyjne w postaci: ulotek, plakatów, plakietek, butonów, okolicznościowych śpiewników dla uczestników tego wydarzenia

W parafii pw. Ducha Świętego w Słubicach wolontariusze ze wspólnoty Przyjaciół Paradyża rozpoczęli cykl przygotowań do corocznego wydarzenia modlitewnego „Międzynarodowej Koronki na ulicach miast świata 2021”.

Zespół „Iskra Bożego Miłosierdzia” przygotował materiały ewangelizacyjne w postaci: ulotek, plakatów, plakietek, butonów, okolicznościowych śpiewników dla uczestników tego wydarzenia. Zaplanowano także dla parafian projekcje filmu dokumentalnego przybliżającego postać bł. ks. Michała Sopoćki, którego 13. rocznica beatyfikacji przypada 28. września. Organizatorzy planują również naukę pieśni w celu wzbogacenia uroczystości i szerzenia kultu do Miłosierdzia Bożego. Wolontariusze postawili sobie za cel propagowanie postaci wielkiego orędownika Miłosierdzia Bożego bł. ks. Michał Sopoćki. Inicjatorom akcji przyświecają i motywują do działania słowa pieśni „Teraz jest czas Miłosierdzia…”

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję