Reklama

Młodzi słuchacze Radia Maryja planują kolejną pielgrzymkę na Jasną Górę

Niedziela Ogólnopolska 24/2007, str. 19

W ubiegłym roku młodzi słuchacze Radia Maryja spotkali się na Jasnej Górze pod hasłem: „Pokolenie Jana Pawła II z Benedyktem XVI”. To niezapomniane spotkanie uświadomiło nam, że zaszczytny tytuł przedstawiciela pokolenia Jana Pawła II domaga się stałej pracy wewnętrznej, by to, co w nas zasiane przez ten wyjątkowy pontyfikat, mogło wydać plon.
Aby wzrastać, musimy podejmować nie tylko indywidualny trud pracy nad sobą, ale też starać się być we wspólnocie z innymi, gdyż - jak mawiał Jan Paweł II - „człowiek może w pełni zrealizować siebie tylko w bezinteresownym darze z siebie dla innych”. Poza tym - razem jest łatwiej! Mając świadomość, że nie jestem ostatni na tym świecie, któremu bliskie są ideały głoszone przez Jana Pawła II, ale że jest nas naprawdę wielu, łatwiej jest wytrwać w dobrych postanowieniach i duchowych zmaganiach z przeciwnościami. Zobaczenie, że wielu ludzi tak jak ja stara się iść pod prąd i szukać w swoim życiu tego, co wartościowe i piękne, naprawdę dodaje skrzydeł.
Jednym ze sprawdzonych sposobów spotkania we wspólnocie pokolenia Jana Pawła II - i to bardzo licznej wspólnocie - są nasze pielgrzymki na Jasną Górę. Organizatorzy bardzo się starają, by każdej pielgrzymce nadać specyficzny charakter, tak by stała się ona dla wszystkich jej uczestników głębokim doświadczeniem wiary. Służy temu m.in. zaproponowane hasło i hymn pielgrzymki oraz cały etap przygotowań, który jest okazją do przemyślenia pewnych treści. Bezpośrednio zaangażowani w jej przebieg są sami młodzi, którzy dzieląc się świadectwami wiary, prowadząc program, wykonując śpiewy, pełniąc funkcje liturgiczne i porządkowe - mogą poczuć się w pełni gospodarzami i współtwórcami tego wspaniałego wydarzenia.
W bieżącym roku nasze spotkanie, czyli IX Pielgrzymka Młodych Słuchaczy Radia Maryja na Jasną Górę, odbędzie się w sobotę 15 września o godz. 12.00. Jak zwykle o godz. 15.00 będzie miał miejsce centralny punkt pielgrzymki - Msza św. pod przewodnictwem bp. Andrzeja Siemieniewskiego z Wrocławia, znanego duszpasterza i przyjaciela młodzieży. Jako hasło postanowiliśmy wybrać słowa, które są mottem tegorocznego roku duszpasterskiego Kościoła w Polsce: „Przypatrzcie się powołaniu waszemu” (por. 1Kor 1, 26). Chodzi o to, by uświadomić sobie, iż nieprzypadkowo jesteśmy obecni na tej ziemi. Jesteśmy tutaj z woli Bożej Opatrzności i każdemu z nas Pan Bóg wyznacza konkretne cele i zadania. I dlatego trzeba, by człowiek zatrzymał się i przypatrzył swemu powołaniu. Pan Bóg wybrał nas i powołał do wspólnoty z sobą. Dał nam łaskę i szansę stania się najpierw uczniami, a potem świadkami i głosicielami Ewangelii. Perspektywa przed nami jest zawrotna - zostaliśmy powołani do świętości, a to zakłada maksymalizm w życiu chrześcijańskim.
Kiedy rok temu obserwowałem młodych zgromadzonych na jasnogórskim placu i ich spontaniczne wyrazy entuzjazmu świadczące o zadowoleniu z dokonanego wyboru udziału w naszej pielgrzymce, myślałem o owej „kondycji wędrowca” - homo viator, która każe nam iść dalej, ale i powracać do źródła. Nie zapomnijcie, że u źródła woda jest najczystsza. Bądźcie z nami na Jasnej Górze 15 września! Nie obawiajcie się - każdy z Was będzie tam mile widziany. Styl pokolenia JPII to otwartość i gościnność. Zatem - zapraszamy!
Aktualne informacje dotyczące przygotowań do pielgrzymki zamieszczane są na stronach internetowych Radia Maryja: www.radiomaryja.pl w dziale Młodzi. Polecamy też audycje dla młodzieży w Radiu Maryja codziennie od poniedziałku do soboty o 16.30 oraz cotygodniowy „Czas Wzrastania” w piątek o 21.40.

IX Pielgrzymka Młodych Słuchaczy Radia Maryja na Jasną Górę odbędzie się w sobotę 15 września o godz. 12.00

W programie:

świadectwa młodzieży i zaproszonych gości,
dużo dobrej muzyki
o godz. 15.00 - centralny punkt pielgrzymki - Msza św. pod przewodnictwem bp. Andrzeja Siemieniewskiego z Wrocławia, znanego duszpasterza i przyjaciela młodzieży

Hasłem pielgrzymki są słowa:
„Przypatrzcie się powołaniu waszemu” (por. 1Kor 1, 26).
Przyjedź, zaproś innych, spotkajmy się!

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Abp Jędraszewski: zwycięstwo przyjdzie, jak długo w polskich dłoniach będzie różaniec

2021-09-25 16:20

[ TEMATY ]

różaniec

abp Marek Jędraszewski

diecezja.pl

Abp Marek Jędraszewski przewodniczył Mszy św. w czasie XII Pielgrzymki Żywego Różańca do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. W homilii, nawiązując do słów kard. Augusta Hlonda: „Jeśli przyjdzie zwycięstwo, to przyjdzie przez Maryję”, metropolita krakowski stwierdził: „Przyjdzie, jak długo w polskich dłoniach będzie ciągle jeszcze święty różaniec”.

– Przez modlitwę różańcową nasze dłonie i serca łączą się z naszym Zbawicielem i Odkupicielem i Jego Matką. Łączą się także z naszymi najbliższymi – członkami naszych rodzin i wspólnot parafialnych, łączą się z naszą ojczyzną i z całym światem – tak wielkie znaczenie ma modlitwa różańcowa, która sprawia, że czujemy się cząstką Kościoła powszechnego, z wszystkimi jego problemami i nieszczęściami, a także ze wszystkimi jego nadziejami – mówił abp Jędraszewski, który w homilii zwrócił uwagę, jak różaniec łączył św. Siostrę Faustynę z Panem Jezusem, Matką Bożą, a także z Polską i wszystkimi, którzy swój los złączyli z Chrystusem ukrzyżowanym i zmartwychwstałym.

CZYTAJ DALEJ

Hiszpania: Zawieszono ruch lotniczy w La Palmie; ewakuacja ludności po nasileniu erupcji wulkanu

2021-09-24 20:28

[ TEMATY ]

Hiszpania

wybuch

wulkan

PAP

Władze Wysp Kanaryjskich nakazały w piątek zawieszenie ruchu powietrznego nad wyspą La Palma, gdzie w niedzielę doszło do wybuchu wulkanu Cumbre Vieja. Nasilona erupcja doprowadziła do ogłoszenia ewakuacji kolejnych miejscowości na hiszpańskiej wyspie.

W opublikowanym w piątek po południu komunikacie rząd regionalny Wysp Kanaryjskich podał, że ruch lotniczy na wyspę został wstrzymany z powodu nasilenia się emisji gazów wydostających się z wulkanu. Sięgają one już wysokości 4500 metrów.

CZYTAJ DALEJ

Nie boją się dawać świadectwa

2021-09-25 15:05

[ TEMATY ]

Pielgrzymka Mężczyzn do Międzyrzecza

Karolina Krasowska

Mężczyźni podczas Eucharystii

Mężczyźni podczas Eucharystii

Słowa św. Jana Pawła II „Nie bójcie się dawać świadectwa” były hasłem IX Pielgrzymki Mężczyzn do Międzyrzecza. 25 września do Kolebki Chrześcijaństwa i Polskości przybyli mężowie, ojcowie, synowie, dziadkowie oraz kapłani

Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn do Międzyrzecza to była propozycja dla tych, którzy "Nie boją się dawać świadectwa". Spotkanie rozpoczęło się na międzyrzeckim Zamku Piastowskim powitaniem uczestników. Były pieśń „Bogarodzica", okolicznościowe przemówienia, wspólna modlitwa, wspomnienie bohaterów walk o niepodległość, salwy honorowe, pieśń „Rota". Dr hab. Grzegorz Kucharczyk wygłosił  wykład zatytułowany„Zachować dziedzictwo Narodu Ochrzczonego. Nauki z historii” oraz „Nowe czasy, nowe zadania”. Z Zamku mężczyźni przemaszerowali do sanktuarium Pierwszych Męczenników Polski, gdzie odbyła się Msza św. pod przewodnictwem pasterza diecezji bp. Tadeusza Lityńskiego z homilią bp. Henryka Wejmana ze Szczecina.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję