Reklama

Niedziela Świdnicka

Świebodzice. Dużo powodów do świętowania

Przybywając z pasterską wizytą do parafii Św. Brata Alberta Chmielowskiego w Świebodzicach, bp Marek Mendyk nie tylko udzielił młodzieży sakramentu bierzmowania, ale również poświęcił nowe stacje drogi krzyżowej i organy.

[ TEMATY ]

bp Marek Mendyk

Brat Albert Świebodzice

ks. Mirosław Benedyk

Bp Marek Mendyk podczas pokropienia stacji drogi krzyżowej

Bp Marek Mendyk podczas pokropienia stacji drogi krzyżowej

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Okazją do świętowania, które miało miejsce 19 czerwca, była również 3. rocznica konsekracji kościoła i 27. rocznica erygowania parafii.

Ćwierć wieku

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Goszczącego po raz pierwszy w świebodzickiej parafii biskupa, w imieniu wiernych powitał Zdzisław Pantal, który podkreślił, że dzięki Bożemu błogosławieństwu i miłości lokalnej społeczności do Kościoła, od ponad 25 lat budowana jest parafialna świątynia. – Należy wspomnieć także o kapłanach, którzy tworzyli i tworzą tę wspólnotę. Zmarły przed dekadą pierwszy proboszcz i budowniczy ks. kan. Zenon Kowalski oraz obecny proboszcz ks. kan. Daniel Szymanik, wyjątkowy ksiądz, który nie boi się trudnych wyzwań, jakie niosą współczesne czasy. To kapłan, który nie tylko umacnia nas słowem Bożym i sakramentami, ale wykorzystując umiejętności organizacyjne i menadżerskie przyczynia się do budowania tego kościoła materialnego – mówił przedstawiciel rady parafialnej.

ks. Mirosław Benedyk

Ministranci i lektorzy przy parafii Św. Brata Alberta

Ministranci i lektorzy przy parafii Św. Brata Alberta

Nigdy nie jest za późno

Reklama

W wygłoszonej homilii, biskup świdnicki opowiadając o młodym małżeństwie, które dotknęła śmiertelna choroba jednego z małżonków, zaakcentował prawdę, że nigdy nie jest za późno, żeby powiedzieć drugiemu człowiekowi „ja ciebie naprawdę kocham”. – Te słowa bardzo motywują do życia. To jest także orędzie Jezusa do każdego z nas. On to przyszedł na świat i dał się przybić do krzyża i oddał za każdego z nas życie. Umarł, zmartwychwstał i żyje, bo Cię bardzo kocha, po to abyś był zawsze wolny, miał w sobie pokój, radość i nadzieję. Żebyś się przestał bać – mówił bp Marek Mendyk, dodając, że droga do nieba, jest drogą za Jezusem. Następnie udzielił sakramentu bierzmowania młodzieży z trzech świebodzickich parafii.

ks. Mirosław Benedyk

Wnętrze świebodzickiego kościoła, któremu patronuje św. Brat Albert Chmielowski

Wnętrze świebodzickiego kościoła, któremu patronuje św. Brat Albert Chmielowski

Nietuzinkowa droga

Ks. Szymanik zwracając się z prośbą do biskupa o poświęcenie nowych organów, jak i kunsztownie wykonanej drogi krzyżowej podkreślił, że to wszystko jest dzięki życzliwym fundatorom i darczyńcom, którzy nie szczędzili swoich ciężko zarobionych pieniędzy na te dzieła.

ks. Mirosław Benedyk

Stacje drogi krzyżowej zostały wykonane techniką mokrego tynku barwionego

Stacje drogi krzyżowej zostały wykonane techniką mokrego tynku barwionego

Dodajmy, że proces tworzenia drogi krzyżowej z tekstami z objawień bł. Anny Katarzyny Emmerich trwał ponad dwa lata. Z końcem ubiegłego roku zamontowano ostatnie dwie brakujące stacje. - Pragnę wyrazić wdzięczność wszystkim ofiarodawcom i fundatorom tej nietuzinkowej drogi krzyżowej. Dziękuję również artystom z Łodzi, spod ręki których wyszło to dzieło, nagrodzone na tegorocznej Międzynarodowej Wystawie Sztuki Sakralnej – Sacroexpo – Kielce 2022 – mówił ks. Szymanik podkreślając, że to dzieło wpisując się w wystrój kościoła pomoże w rozważaniu Męki Pańskiej, tak wspólnotowo jak i indywidualnie.

ks. Mirosław Benedyk

Organista Michał Sokołowski, za kontuarem poświęconych organów

Organista Michał Sokołowski, za kontuarem poświęconych organów

ks. Mirosław Benedyk

Do sakramentu bierzmowania przystąpiło 60 uczniów klas ósmych szkół podstawowych

Do sakramentu bierzmowania przystąpiło 60 uczniów klas ósmych szkół podstawowych
 

2022-06-22 23:01

Oceń: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Jak mam postępować? I co jest tak naprawdę dobre?

[ TEMATY ]

Świebodzice

Brat Albert Świebodzice

Wizytacja kanoniczna

bp Adam Bałabuch

Patryk Janaś

Msza św. odpustowa pod przewodnictwem bp. Adama Bałabucha.

Msza św. odpustowa pod przewodnictwem bp. Adama Bałabucha.

Pytał bp Adam Bałabuch na zakończenie wizytacji kanonicznej w parafii pw. św. Brata Alberta Chmielowskiego sprawując Mszę świętą odpustową.

W sobotę 20 czerwca w parafii zakończono wizytację kanoniczną, która rozpoczęła się w marcu, ale z wiadomych względów epidemicznych została przerwana. W godzinie miłosierdzia bp Adam Bałabuch spotkał się na serdecznej rozmowie i wspólnej modlitwie z grupami duszpasterskimi. Godzinę później podczas pierwszej Mszy św. udzielił sakramentu bierzmowania 51 młodym osobom. Druga Eucharystia o godz. 18. została odprawiona w duchu wdzięczności za 1. rocznicę poświęcenia kościoła, z prośbą o wstawiennictwo św. Brata Alberta Chmielowskiego o dalszą pomyślność miejscowej wspólnoty.
CZYTAJ DALEJ

Czechy: Marsz dla Życia w Pradze został zablokowany przez zwolenników aborcji

2025-04-26 22:11

[ TEMATY ]

Czechy

aborcja

Adobe Stock

Marsz dla Życia, wspierający rodziny i kobiety w ciąży oraz wyrażający sprzeciw wobec aborcji, został w sobotę zablokowany w Pradze przez zwolenników przerywania ciąży. Marsz został rozwiązany przez organizatorów, gdy przeciwnicy usiedli na ziemi i nie pozwalali na kontynuowanie manifestacji.

Marsz dla Życia wyruszył z Placu Zamkowego w Pradze po porannej mszy w katedrze św. Wita, odprawionej w intencji nienarodzonych dzieci. Uczestnicy marszu mieli dojść na Plac Wacława po drugiej stronie Wełtawy. Według organizatorów celem było okazanie wsparcia dla ciężarnych kobiet oraz pomoc dla nich w przypadku niespodziewanej ciąży.
CZYTAJ DALEJ

Modlitewna inauguracja sezonu motocyklowego na Jasnej Górze

2025-04-27 20:36

[ TEMATY ]

Jasna Góra

motocykliści

BP Jasnej Góry

Tysiące motocyklistów z całej Polski zgromadziło się na błoniach Jasnej Góry podczas 22. Motocyklowego Zlotu Gwiaździstego im. ks. Ułana Zdzisława Peszkowskiego. Motocykliści tradycyjnie przybyli, by prosić o Boże błogosławieństwo na rozpoczynający się nowy sezon motocyklowy.

Na Zlot dotarli członkowie różnych klubów, organizacji, a także osoby niezrzeszone, które identyfikują się z dewizą „Bóg, Honor, Ojczyzna” - przypomniał prezes Stowarzyszenia Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński, Bronisław Biel.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję