Reklama

Z zakonnej kuchni

Deser karmelowy

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

brygidka, obecnie przebywająca na placówce w Jerozolimie, proponuje na karnawał deser karmelowy. Przepis pochodzi od siostry Jaeslle, Hinduski, która po wstąpieniu do Zakonu Najświętszego Zbawiciela Świętej Brygidy przyjechała do Polski. Tu nauczyła się wypiekać wspaniałe polskie ciasta, a siostrom przekazała przepis na smakołyk, który robiono u niej w domu. Wszyscy, którzy próbowali, zgodnie twierdzą, że jest wyśmienity.

Składniki:
2 puszki mleka pasteryzowanego słodzonego, 1 puszka mleka pasteryzowanego niesłodzonego, 10 jajek, 1 paczka cukru wanilinowego, 10 łyżek cukru

Wykonanie:
10 łyżek cukru skarmelizować w rondlu. Poruszać rondlem tak, aby karmel utworzył glazurę na ściankach. Mleko, jajka i cukier wanilinowy wymieszać. Ubijać razem przez 10 min. Masę wylać do rondla z glazurą. Rondel nakryć i wstawić do drugiego garnka z wrzątkiem. Gotować 3 godziny. Rondel wyjąć. Masę wystudzić. Wyjąć na talerz, odwracając rondel do góry dnem.

Zebrała Jolanta Marszałek

Zapraszamy zgromadzenia zakonne do dzielenia się z czytelnikami „Niedzieli” swoimi sprawdzonymi przepisami. Prosimy o kontakt: kuchnia@niedziela.pl

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2007-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zakończyły się obrady Episkopatu. O czym debatowali biskupi?

2025-03-14 15:34

[ TEMATY ]

wybory

biskupi

Zebranie Plenarne Konferencji Episkopatu Polski

Episkopat News

Zebranie Plenarne Konferencji Episkopatu Polski

Zebranie Plenarne Konferencji Episkopatu Polski

Formacja prezbiterów, przekaz medialny w głoszeniu Ewangelii, organizacja lekcji religii w szkole, projekt Komisji niezależnych ekspertów do zbadania zjawiska wykorzystywania seksualnego osób małoletnich w Kościele katolickim w Polsce - to główne tematy 400. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski, które odbyło się w dniach 12-14 marca br. w Warszawie.

Z okazji 12. rocznicy wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową, którą obchodziliśmy 13 marca, biskupi przesłali Ojcu Świętemu okolicznościowe życzenia, w których zapewnili go „o swojej bliskości i darze modlitwy w czasie, gdy on sam niesie z Chrystusem krzyż cierpienia”.
CZYTAJ DALEJ

Poznaj historię Chrystusa z warszawskiej archikatedry

2025-03-13 20:50

[ TEMATY ]

Muzeum Archidiecezji Warszawskiej

Krzyż Baryczkowski

Łukasz Krzysztofka/Niedziela

To okazja do usłyszenia nie tylko legendy o cudownym Panu Jezusie z warszawskiej fary, ale przede wszystkim zgłębienia historii najwybitniejszego działa sztuki na Mazowszu. Muzeum Archidiecezji Warszawskiej zaprasza na piątkowe oprowadzania po Kaplicy Baryczków.

Spotkania, które związane są z przypadającą w tym roku 500. rocznicą sprowadzenia do Warszawy baryczkowskiego krucyfiksu, rozpoczną się jutro - 14 marca - i w okresie Wielkiego Postu będę odbywać się co tydzień w piątki do 11 kwietnia włącznie.
CZYTAJ DALEJ

Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu podpisał współpracę w nowojorską uczelnią

2025-03-14 16:36

mat. pras

Ks. prof. Sławomir Stasiak, rektor PWT, podpisuje umowę międzyuczelnianą

Ks. prof. Sławomir Stasiak, rektor PWT, podpisuje umowę międzyuczelnianą

Współpraca St. John’s University w Nowym Jorku i Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu stała się faktem. Przedstawiciele tych dwóch uczelni podpisali dokument o zawarciu partnerstwa międzyuczelnianego.

Ks. prof. Sławomir Stasiak, Rektor PWT we Wrocławiu oraz dr Simon G. Møller, prorektor i starszy wiceprezes ds. akademickich, profesor uniwersytecki St. John’s University, podpisali 5 letnią umowę o współpracy katolickich uczelni. Celem porozumienia jest wspieranie wymiany akademickiej, edukacyjnej i kulturalnej. Wymiana wykładowców, pracowników i studentów zarówno w ramach mobilności, jak i wirtualnie. Uczelnie zobowiązały się do angażowania we wspólne projekty badawcze, wspieranie wymiany publikacji akademickich i informacji oraz wzajemne promowanie ich działalności akademickiej.
CZYTAJ DALEJ
Przejdź teraz
REKLAMA: Artykuł wyświetli się za 15 sekund

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję