Reklama

Kościół

Prawda, wolność, solidarność – wakacyjne spotkania z księdzem Jerzym Popiełuszką

Muzeum księdza Jerzego Popiełuszki i Instytut Dziedzictwa Myśli Narodowej zapraszają młodzież szkół średnich oraz nauczycieli historii i religii do udziału w drugiej ogólnopolskiej szkole letniej poświęconej osobie legendarnego duszpasterza Solidarności.

[ TEMATY ]

bł. Jerzy Popiełuszko

Solidarność

wakacje

Graziako/Niedziela

Ks. Jerzy Popiełuszko”, Teresa Chromy (1984 r.)

Ks. Jerzy Popiełuszko”, Teresa Chromy (1984 r.)

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Zespoły składające się z ucznia i nauczyciela w dniach od 3 do 7 sierpnia wezmą udział w licznych wykładach, warsztatach, spotkaniach ze świadkami i pokazach filmowych. Będą także współzawodniczyć w grze miejskiej podążając po Warszawie szlakiem księdza Jerzego i solidarności.

„Ideą Szkoły Letniej jest przekazywanie wartości obecnych w historii księdza Jerzego Popiełuszki i w etosie Solidarności, które dziś tak bardzo potrzebne są uczniom starającym się odróżnić dobro od zła i wolność od niewoli” – powiedział koordynator wydarzenia Paweł Kęska.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Udział w szkole letniej zapowiedzieli m.in. wybitni historycy – prof. Jan Żaryn i prof. Rafał Łatka, świadkowie strajku w Hucie Warszawa w 1980 r czy przedstawiciel rodziny Popiełuszków. Większość zajęć dla uczniów i nauczycieli będzie prowadzona osobno z dostosowaniem poziomu wiedzy i metodyki. Nauczyciele dodatkowo będą mogli zyskać cenne narzędzia dydaktyczne. Część zajęć odbędzie się w dawnym mieszkaniu księdza Jerzego oraz w Muzeum jego imienia. Specjalne miejsce w programie szkoły letniej przeznaczone jest na grę miejską przebiegającą warszawskimi śladami księdza Jerzego Popiełuszki.

Warunkiem udziału w szkole letniej jest napisanie przez ucznia krótkiej pracy literackiej. W przypadku dużej liczby zgłoszeń o kwalifikacji będzie decydował konkurs uczniowskich prac.

Szczegółowe informacje na stronie: http://muzeumkspopieluszki.pl/szkola-letnia/

2022-05-10 18:29

Ocena: +5 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wałbrzych. Uroczystości rocznicy Sierpnia '80

[ TEMATY ]

Wałbrzych

Solidarność

ks. Tadeusz Faryś

Ryszard Wyszyński

Na terenie wałbrzyskiego Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia odbyły się obchody rocznicy porozumień sierpniowych i powstania NSZZ "Solidarność".

Spotkanie zostało zorganizowane z inicjatywy Zastępcy Przewodniczącego Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność” Dolny Śląsk Sławomira Bielakiewicza i prezydenta Wałbrzycha Romana Szełemeja. Uroczystą celebrę w 42. rocznicę wydarzeń sierpniowych, na terenie dawnej Kopalni Węgla Kamiennego „Thorez”, 31 sierpnia br. sprawował ks. kan. Tadeusz Faryś w asyście wałbrzyskich proboszczów - ks. kan. Wiesława Rusina, ks. kan. Stanisława Wójcika, ks. kan. Zbigniewa Chromego i ks. kan. Dariusza Danielewicza. Obecni byli również emerytowani górnicy, związkowcy NSZZ „Solidarność” z Zarządu Regionu Dolny Śląsk, przedstawiciele władz państwowych i samorządowych.
CZYTAJ DALEJ

Niezbędnik Katolika miej zawsze pod ręką

Do wersji od lat istniejącej w naszej przestrzeni internetowej niezbędnika katolika, która każdego miesiąca inspiruje do modlitwy miliony katolików, dołączamy wersję papierową. Każdego miesiąca będziemy przygotowywać niewielki i poręczny modlitewnik, który dotrze do Państwa rąk razem z naszym tygodnikiem w ostatnią niedzielę każdego miesiąca.

CZYTAJ DALEJ

Poznań: rozpoczęła się XIV Kapituła Generalna Chrystusowców dla Polonii

2025-06-30 19:03

[ TEMATY ]

Poznań

Chrystusowcy

Karol Porwich/Niedziela

Katedra w Poznaniu

Katedra w Poznaniu

W Domu Głównym Towarzystwa Chrystusowego w Poznaniu rozpoczęła się XIV Kapituła Generalna Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej, zgromadzenia zakonnego powołanego do duchowej opieki nad Polonią. Wydarzenie zgromadziło przedstawicieli wszystkich prowincji i regionów, w których posługują chrystusowcy - z Europy, Ameryki Północnej, Ameryki Południowej oraz Australii.

W trakcie obrad Kapituły podejmowane będą kluczowe decyzje dotyczące m.in. wyboru nowych władz zgromadzenia, oceny sytuacji personalnej i finansowej, formacji początkowej i permanentnej, misji zagranicznych, a także nowych wyzwań duszpasterskich wobec dynamicznych przemian zachodzących wśród wspólnot polonijnych na całym świecie.
CZYTAJ DALEJ
Przejdź teraz
REKLAMA: Artykuł wyświetli się za 15 sekund

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję