Reklama

Telefon do nieba

Zadzwoniłam dziś do Ciebie.
Odbierz, Boże, który jesteś w niebie.
Proszę, weź w opiekę nasze dzieci.
Oglądają telewizję - jak leci!

Wśród bogatej gamy dostępnych nam środków masowego przekazu poczesne miejsce zajmuje telewizja. Odgrywa ona ważną rolę w edukacji i informowaniu, powinno się więc z niej korzystać. Należałoby jednak zadbać, aby dziecko wobec telewizjyjnych programów przyjęło postawę krytyczną, i wszczepić mu zasadę selektywnego ich odbioru. Dziecko powinno też mieć możliwość, rozmawiać w domu o tym, co jest dobre, a co złe.
Dziś w wielu domach „kącik modlitwy” został zastąpiony kącikiem telewizyjnym. Telewizor jest stawiany na pierwszym miejscu, jest on ważniejszy od spraw, którymi na co dzień żyje rodzina. W wielu programach eksponowane są: sensacja, tragiczne wydarzenia, zło, przemoc, obrazy gwałtu, erotyzmu, zabijania - po prostu ukazywany jest świat grzechu. Czy należy się zatem dziwić, że stadiony sportowe zamieniają się w pola bitwy kibiców, a wieczorem strach wyjść na ulicę?! Często scenariusz filmowej zbrodni zostaje odwzorowany w życiu, jest to jakby dokładny instruktaż dla widza.
A ludzkie nieszczęścia, marsze równości, agresja emocjonalna - podawane są jakby z pewną satysfakcją, że taki jest świat i nic nie poradzimy. I takimi obrazami karmi się naszą młodzież i dzieci.
Starajmy się to zmienić, ale módlmy się za nasze dzieci i spieszmy im z pomocą - niech doświadczą dobrych rad, rodzinnego ciepła i życzliwości.

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

O. Leon Knabit: Jeszcze raz o kobietach i mężczyznach

2021-09-16 14:16

[ TEMATY ]

duchowość

rodzina

Karol Porwich

Ostatni artykuł o. Leona Knabita cieszył się dużym zainteresowaniem, odbiorem zarówno pozytywnym, jak i tym mniej. W odpowiedzi głos zabiera sam benedyktyn.

Słyszałem głosy, że mój artykuł „Miłość musi być wymagająca” (Zobacz) był stronniczy – przeciw mężczyznom. Jeśli tak zostałem zrozumiany, to tutaj stwierdzam, że jest bardzo wielu wspaniałych mężczyzn – mężów i ojców, żyjących długie lata w szczęśliwym małżeństwie, kochanych szczerze przez swoje dzieci, widzące w nich wzór do naśladowania i gwarancję bezpieczeństwa.

CZYTAJ DALEJ

Papież skierował przesłanie do uczestników warszawskiego spotkania w sprawie ochrony małoletnich

2021-09-18 12:58

[ TEMATY ]

Franciszek

EVTNVatican screenshot

Do stawania się „pokornymi narzędziami Pana w służbie ofiarom wykorzystywania” zachęcił Ojciec Święty uczestników rozpoczynającego się jutro w Warszawie i spotkania zorganizowanego przez Papieską Komisję ds. Ochrony Małoletnich i przez Konferencje Episkopatów Europy środkowej i wschodniej: na temat „Ochrona dzieci Bożych naszą wspólną misją”.

Oto tekst papieskiego przesłania w tłumaczeniu na język polski:

CZYTAJ DALEJ

”Cieszę się, że jest tutaj miejsce, gdzie mieszka Bóg” - "Sacramentum dedicationis" w Pruszowicach

2021-09-19 20:42

ks. Łukasz Romańczuk

Obrzęd namaszczenia ołtarzem krzyżmem świętym

Obrzęd namaszczenia ołtarzem krzyżmem świętym

Uroczystościom dedykacji kościoła filialnego pw. św. Jana Pawła II przewodniczył ks. abp Józef Kupny, metropolita wrocławski. Świątynia była budowana kilkanaście lat, a nad budową czuwał proboszcz parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa we Wrocławiu - Pawłowicach - ks.kan. Michał Machał.

Zanim rozpoczęła się Eucharystia, wierni przywitali metropolitę wrocławskiego w swojej świątyni, a przedstawicielka parafii przedstawiła historię powstania świątyni.- Uczestniczymy w uroczystości, która pierwotnie miała się odbyć 6 czerwca, a następnie  20 października 2020 roku, a przesunięta ze względu na pandemię COVID -19 - na 18 września 2021. Przygotowani duchowo przez parafialne misje święte oraz dni skupienia i rekolekcje przed odpustem naszej parafii przystępujemy do wielkiej uroczystości w naszym kościele.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję