Reklama

Kościół

Przesłanie obrońców życia

„Tylko podejmując radykalny program odnowy moralnej, której ważnym elementem jest uznanie prawa do życia wszystkich ludzi bez wyjątku, możemy powstrzymać potworności wojny i rozlanie się jej na cały świat” – piszą w odezwie przedstawiciele ruchów pro-life.

[ TEMATY ]

życie

aborcja

Karol Porwich/Niedziela

19 organizacji pro-life sformułowało apel skierowany do prezydenta, władz państwowych i samorządowych, a także dziennikarzy o "zerwanie z kulturą śmierci i jednoznaczne opowiedzenie się za życiem". Poniżej prezentujemy treść przesłania.

„Dziś największym zagrożeniem dla pokoju jest aborcja” – te słowa Św. Matki Teresy z Kalkuty, wypowiedziane przy okazji przyznania jej Pokojowej Nagrody Nobla w roku 1979, szczególnie aktualne są dziś. W czasie brutalnej wojny na Ukrainie, której skutki już są odczuwalne w całej Europie i na świecie, przypomnienie tych słów rządzącym i politykom, dziennikarzom i twórcom, organizacjom pozarządowym i całemu społeczeństwu, uznajemy za konieczność chwili.

Tylko zdecydowane przeciwstawienie się szalonym pomysłom uczynienia z aborcji prawa człowieka, może powstrzymać świat przed pogrążeniem się w wojnie i chaosie. Dlatego, także w związku z obchodami Narodowego Dnia Życia (24 III) i Dnia Świętości Życia (25 III) zwracamy się z apelem do:

- Prezydenta, europarlamentarzystów, parlamentarzystów, samorządowców i wszystkich polityków, mających wpływ na kształtowanie ładu międzynarodowego i krajowego o radykalne zerwanie z agendą kultury śmierci i jednoznaczne opowiedzenie się za życiem;

- dziennikarzy i odpowiedzialnych za kształtowanie opinii publicznej o wypowiadanie się w duchu szacunku dla ludzkiego życia, od momentu poczęcia do naturalnej śmierci, bez względu na stan zdrowia czy okoliczności poczęcia;

- do organizacji pozarządowych działających na rzecz legalizacji aborcji w naszym kraju o opamiętanie i porzucenie programów, które pod pozorem walki o prawa kobiet, demoralizują społeczeństwo, krzywdzą dzieci i ich matki oraz relatywizują wartość ludzkiego życia;

- do wszystkich o nieuleganie pokusie łatwego życia kosztem krzywdy innych, w tym szczególnie dzieci poczętych, ale niesienie wsparcia i pomocy tym, których życie jest obecnie szczególnie zagrożone – poczętym dzieciom i ukraińskim uchodźcom.

Reklama

Tylko podejmując radykalny program odnowy moralnej, której ważnym elementem jest uznanie prawa do życia wszystkich ludzi bez wyjątku, możemy powstrzymać potworności wojny i rozlanie się jej na cały świat.

Koalicja dla Życia i Rodziny – Lidia Sankowska-Grabczuk

Fundacja „Głos dla Życia” – dr Paweł Wosicki

Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka – Wojciech Zięba

Instytut ORDO CARITATIS – Lech Łuczyński

Stowarzyszenie CIVITAS CHRISTIANA – Henryk Koch

Fundacja Misja Służby Rodzinie – dr Piotr Wołochowicz

Fundacja „Życie i Rodzina” – Lidia Klempis

Stowarzyszenie Nauczycieli NPR - Anna Dyndu

Patronat nad Rodziną – Urszula Wosicka

Instytut Ordo Iuris - dr Jerzy Kwaśniewski

Fundacja „Słowo” – Jan Klawi ter

Ruch 4 Marca - Paweł Adamiak

Fundacja Skrzydła Chwały – Artur Wolski

Stowarzyszenie Rodzin Wielodzietnych Warszawy i Mazowsza – Waldemar Wasiewicz

Żołnierze Chrystusa – Paweł Jaworski

Instytutu Chrześcijańsko - Narodowy im. Profesora Wiesława Chrzanowskiego - Andrzej Przybysz

Instytut Naturalnego Planowania Rodziny metodą Rotzera - Joanna Zalewska

Fundacja "Chrześcijańskie Granie" - Michał Guzek,

Spotkania Małżeńskie - Jerzy Grzybowski

2022-03-29 20:04

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Warsztaty bibliodramy – „Misja życia”

[ TEMATY ]

życie

warsztaty

patronat

warsztaty

misja

dobremiejsce.org

Warsztaty bibliodramy – „Misja życia”

Warsztaty bibliodramy – „Misja życia”

Dobre Miejsce - Katolickie Centrum Kultury zaprasza na warsztaty pt. "Misja życia", które poprowadzi jeden z pionierów bibliodramy w Polsce - ks. prof. UKSW dr hab. Romuald Jaworski.

"Bibliodrama jest sposobem interakcyjnego odczytywania Biblii. Tekst czyta się dobitnie (np. Maria i Marta w rozmowie z Panem Jezusem, Łk 10,38-42) i po omówieniu wstępnym odgrywa się go w formie scenki. Następnie wydobywa się doświadczenia grających i patrzących. Dalej bierze się pod uwagę religijne i życiowe problemy uczestników. Doświadcza się biblijnego świadectwa wiary. Jest to wspólny proces umożliwiający grupowe spotkanie z tekstem. W bibliodramie nie chodzi tylko o czytanie Pisma świętego z podziałem na role, ale o osobiste wypełnienie danej roli i wyższe, wspólne i bardzo refleksyjne przyswojenie treści przez uczestników." (R. Kollmann, Bibliodrama w doświadczeniu i badaniach naukowych).

CZYTAJ DALEJ

Łask: Niezwykły dar Arcybiskupa Seniora

2022-11-29 14:00

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Piotr Drzewiecki

Arcybiskup Senior Władysław Ziółek na ręce burmistrza Łasku Gabriela Szkudlarka przekazał dar dla miasta – obraz przedstawiający kolegiatę – główny obiekt sakralny w mieście i największy skarb ziemi łaskiej.

CZYTAJ DALEJ

Aborcja zatrzymała Republikanów

2022-11-30 07:26

[ TEMATY ]

USA

aborcja

Magdalena Pijewska

Pogłębione analizy po ogłoszeniu w Stanach Zjednoczonych niemal pełnych wyników wyborów uzupełniających do Kongresu, wskazują, że przyczyną słabszej, niż się spodziewano, dyspozycji Republikanów w wyborach było zainteresowanie kwestiami światopoglądowymi, takimi jak aborcja.

Wedle sondażu exit poll wykonanego przez telewizję "CNN" tuż po wyborach, to właśnie o sprawę przerywania ciąży miało być zatroskanych aż 26 proc. respondentów, najwięcej po sprawach bytowych (27%) i inflacji (32%).

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję