Reklama

Kościół

Diecezja Kaliska: wiemy, kiedy odbędą się uroczystości pogrzebowe śp. biskupa Teofila Wilskiego

Uroczystości pogrzebowe śp. biskupa Teofila Wilskiego odbędą się w środę i czwartek – poinformowała w niedzielę na swojej stronie Diecezja Kaliska.

[ TEMATY ]

pogrzeb

Diecezja Kaliska

Uroczystości pogrzebowe zaczną się w środę w Konkatedrze pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Ostrowie Wlkp. Wprowadzenie do świątyni nastąpi o godz. 18 podczas Mszy żałobnej. Następnego dnia biskupa o godz. 11 pożegnają wierni z Kalisza. Czuwanie modlitewne i Msza pogrzebowa odbędą się w katedrze św. Mikołaja w Kaliszu. Po ceremonii kondukt żałobny przejdzie na Cmentarz Miejski przy ul. Górnośląskiej na Rogatce, gdzie biskup zostanie pochowany w kapłańskiej kaplicy grobowej.

Biskup pomocniczy diecezji kaliskiej Teofil Wilski zmarł 26 marca 2022 r. w ostrowskim szpitalu po długiej walce z chorobą. Miał 86 lat. Od 2011 roku przebywał na emeryturze, mieszkał w Domu Księży Emerytów w Ostrowie Wielkopolskim.

Jak przypomniała kuria, biskup Teofil Wilski urodził się 16 października 1935 r. w Skubarczewie (archidiecezja gnieźnieńska). Święcenia kapłańskie otrzymał 11 czerwca 1960 roku z rąk bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Święcenia biskupie przyjął 8 maja 1995 r. w katedrze św. Mikołaja w Kaliszu. Był doktorem teologii. W Konferencji Episkopatu Polski pełnił funkcję współprzewodniczącego Zespołu ds. Dialogu ze Wspólnotą Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego. (PAP)

Reklama

Autorka: Ewa Bąkowska

bak/

2022-03-27 17:45

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Odszedł autor „Bajeczek z niebieskiej książeczki”

[ TEMATY ]

pogrzeb

Archiwum Aspektów

Ks. Marek Grewling, teraz pisze już do niebieskiej książeczki

Ks. Marek Grewling, teraz pisze już do niebieskiej książeczki

We wtorek 19 lipca 2016 roku zakończył swoją ziemską pielgrzymkę ks. Marek Grewling, wikariusz parafii pw. Chrystusa Króla w Gorzowie, członek Związku Literatów Polskich, pisarz, poeta, duszpasterz, współpracownik naszego pisma.

CZYTAJ DALEJ

Co daje nam modlitwa w trudnych sytuacjach?

Niedziela Ogólnopolska 45/2022, str. 18

[ TEMATY ]

Teolog odpowiada

Karol Porwich/Niedziela

Pytanie czytelnika: Co daje nam modlitwa w trudnych sytuacjach?

CZYTAJ DALEJ

Wzrasta liczba ofiar współczesnego niewolnictwa

2022-12-02 20:27

[ TEMATY ]

Watykan

niewolnictwo

PublicDomainPictures/pixabay.com

Dziś obchodzony jest Międzynarodowy Dzień na rzecz Zniesienia Niewolnictwa. Papież napisał na Twitterze, że wszyscy jesteśmy wezwani, do budowania odnowionego społeczeństwa zorientowanego na wolność, sprawiedliwość i pokój, aby przezwyciężyć wszelkiego rodzaju nierówności i dyskryminację, aby żaden człowiek nie zniewalał drugiego człowieka.

W ostatnich pięciu latach znacznie wzrosła liczba wymuszonych małżeństw oraz ilość niewolniczej pracy – podkreśla Międzynarodowa Organizacja Pracy. Agenda ONZ zaznacza, że zjawisko to dotyka całego globu.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję