Reklama

Aspekty

Nowa Sól. Inscenizacja historyczna w 40. rocznicę Stanu Wojennego

W Nowej Soli na placu przy kościele św. Józefa 19 grudnia doszło do walk ZOMO z manifestującymi robotnikami. Inscenizacja przypominała o wydarzeniach, które przed 40 lat miały miejsce podczas Stanu Wojennego.

[ TEMATY ]

stan wojenny

Nowa Sól

Karolina Krasowska

Inscenizacja walk ZOMO z manifestującymi robotnikami

Inscenizacja walk ZOMO z manifestującymi robotnikami

Inscenizację przygotowaną przez młodzież z nowosolskiego "Elektryka" poprzedziła Msza św. za Ojczyznę.- Dzisiaj w parafii św. Józefa przeżywaliśmy szczególną chwilę modlitwy i pamięci o tych wydarzeniach, które działy się 40 lat temu w czasie Stanu Wojennego. Próbowaliśmy przypomnieć tym, którzy wtedy żyli to wydarzenie, a młodzieży pokazać jak wyglądała sytuacja protestu "Solidarności" i jaka była reakcja ówczesnych władz w obrazie atakującej Milicji - mówi ks. Krzysztof Kocz, proboszcz parafii pw. św. Józefa w Nowej Soli.

- Inspiratorem wydarzenia jest młodzież naszego miasta na czele z Ryszardem Szablowskim, radnym naszego miasta, którzy troszczą się, żeby momenty narodowo - religijne były ciągle w naszej pamięci, żebyśmy nimi na co dzień żyli - dodaje proboszcz.

2021-12-19 15:15

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Świdnica: Pamięć o internowanych i więzionych

[ TEMATY ]

Świdnica

stan wojenny

bp Marek Mendyk

ks. Mirosław Benedyk

W świdnickim Areszcie Śledczym, w czasie stanu wojennego osadzono 82 mężczyzn, w tym 20 świdniczan

W świdnickim Areszcie Śledczym, w czasie stanu wojennego osadzono 82 mężczyzn, w tym 20 świdniczan

W 40. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w biskupim mieście oddano hołd bohaterom tamtych tragicznych wydarzeń.

W dniu rocznicy 13 grudnia, na murze Aresztu Śledczego odsłonięto pamiątkową tablicę upamiętniającą działaczy NSZZ Solidarność, ugrupowań niepodległościowych i innych organizacji opozycyjnych, internowanych i więzionych przez władze PRL w Areszcie Śledczym w Świdnicy, po wprowadzeniu stanu wojennego.

CZYTAJ DALEJ

Fundacja rodzinna – krok w kierunku wielopokoleniowych firm rodzinnych

2022-12-09 07:35

[ TEMATY ]

fundacja rodzinna

Adobe Stock

Firmy rodzinne są filarem polskiej gospodarki. Po kilkudziesięciu latach od transformacji ustrojowej i ekonomicznej, polscy przedsiębiorcy muszą myśleć o sukcesji i zapewnieniu swoim firmom możliwości rozwoju przez kolejne dziesięciolecia.

- Budowa silnych firm wymaga czasu. Często zakłóca go konieczność przeprowadzania procesu sukcesji i podziału firmy. Fundacja rodzinna to szansa na kontynuację przez dzieci i wnuki dorobku firm, zbudowanego przez ich rodziców i dziadków – mówi Waldemar Buda, minister rozwoju i technologii.

CZYTAJ DALEJ

Brazylia: jutro odbędzie się beatyfikacja 20-letniej Izabeli Krystyny Mrad Campos

2022-12-09 16:32

[ TEMATY ]

Brazylia

błogosławiona

Wikipedia/autor: Bastião Já Sabe na licencji Creative Commons

Isabel Cristina Mrad Campos

Isabel Cristina Mrad Campos

W sobotę 10 grudnia podczas Mszy św. polowej w Barbacena w Brazylii arcybiskup-senior Aparecidy kard. Raymundo Damasceno Assis ogłosi błogosławioną urodzoną w tym mieście Izabelę Krystynę Mrad Campos. W 1982 w wieku 20 lat została ona zamordowana, broniąc się przed wykorzystywaniem seksualnym i gwałtem.

Oto krótki życiorys nowej błogosławionej.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję