Reklama

Niedziela Sandomierska

Naśladować świętego

W parafii pw. św. Józefa w Nisku odbyło się diecezjalne spotkanie czcicieli i Grup Modlitwy św. Ojca Pio. Wzięło w nim udział blisko 20 grup parafialnych.

Ks. Wojciech Kania

Na początku konferencję do zebranych wygłosił o. Roman Rusek, OFM Cap, ogólnopolski asystent Grup Modlitwy Ojca Pio, który mówił o wielkiej miłości św. o. Pio do Kościoła. Przybyli na spotkanie uczestniczyli także w adoracji Najświętszego Sakramentu oraz mieli możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

Mszy św., przewodniczył bp Krzysztof Nitkiewicz, koncelebrowali o. Roman Rusek OFM Cap, ks. Leszek Biłas, diecezjalny asystent oraz kapłani, którzy na co dzień sprawują duchową opiekę nad grupami parafialnymi. 

Ks. Wojciech Kania

Reklama

Bp Nitkiewicz wspomniał w homilii o kończącym się roku liturgicznym i bezpowrotnym upływie czasu. Zauważył, że można nie zdawać sobie z tego sprawy, czytać Pismo św., słuchać pięknych kazań i nie odnosić ich do siebie lub całkowicie odrzucić wiarę w Boga i w rzeczy ostateczne.

- Pan Jezus mówi nam dzisiaj, co mamy czynić, aby nie stracić nadziei w trudnościach i konsekwentnie za Nim podążać. On chce nas zaprowadzić do domu swojego Ojca, gdzie panuje wieczne szczęście. Prawdziwe szczęście, jego pełnia, nie są z tego świata. Przegranym jest ten, który o tym zapomniał czy nie chce słyszeć. „Czuwajcie więc i módlcie się w każdym czasie, abyście mogli uniknąć tego wszystkiego, co ma nastąpić, i stanąć przed Synem Człowieczym” – zachęca Chrystus.

W ten właśnie sposób postępował bliski nam wszystkim św. Ojciec Pio, wypełniając każdy dzień modlitwą i czuwaniem. Wszystko po to, aby słyszeć wyraźnie głos Boga i wypełniać Jego wolę. Bierzmy z niego przykład. Nie traćmy nadziei pośród gęstniejących mroków tego świata. Na bizantyjskich ikonach, święci mają oczy sowy, która potrafi wiedzieć w ciemnościach. Prośmy Boga o takie oczy. Modlitwa i czuwanie pomogą nam ustrzec się od grzechu, a jeśli już upadniemy będziemy mogli łatwiej się podnieść. Bóg da nam natchnienie i wleje do serca nadzieję. Pan Jezus puka do niego nieustannie. On już zwyciężył, a my uczestniczymy w Jego zwycięstwie – mówił biskup.

Ks. Wojciech Kania

Reklama

Pierwsze grupy modlitwy ojca Pio powstały na terenie diecezji sandomierskiej w 2000 r. Początkowo były to tylko cztery wspólnoty. Obecnie działa blisko 20 grup parafialnych. Na stałą formację poszczególnych członków wspólnoty składają się: comiesięczna Msza św. poprzedzona nabożeństwem, comiesięczne spotkanie formacyjne, katecheza, czytanie Pisma Świętego i lektura czasopisma „Głos Ojca Pio”, adwentowy dzień skupienia, spotkanie opłatkowe, rekolekcje wielkopostne ze św. Ojcem Pio oraz nocne czuwania. Zadaniem członków grup jest wspieranie modlitwą intencji wyjątkowych i szczególnych. Oprócz modlitwy niewątpliwie mocno leży im na sercu troska o człowieka, czyli jak u św. Ojca Pio, troska o duszę człowieka i jego ciało. Członkowie GMOP przeprowadzają różne zbiórki, np. odzieży dla bezdomnych i darów rzeczowych dla potrzebujących. Czasami są to też produkty spożywcze czy płody roli.

Zakończeniem wspólnego spotkania było odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego.

2021-11-27 15:49

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Watykan: najbliżsi współpracownicy papieża zarażeni COVID-19

2022-01-18 11:48

[ TEMATY ]

COVID‑19

Karol Porwich/Niedziela

Kardynał Pietro Parolin i arcybiskup Edgar Peña Parra mają pozytywny wynik testu na obecność COVID-19 - jak potwierdziły źródła watykańskie. Kard. Parolin wykazuje objawy. Sekretarz Stanu Stolicy Apostolskiej oraz substytut otrzymali dwie dawki szczepionki i zastrzyk przypominający – podaje na komunikatorze Twitter amerykański dziennikarz Edward Pentin.

Przypomnijmy, że Stolicy Apostolska oraz Państwo Watykańskie wprowadziły nakaz zaszczepienia się przez wszystkich pracowników a także osoby odwiedzające te instytucje przeciwko COVID-19, lub wykazaniem się zaświadczeniem o przebytej chorobie (tzw. green pass).

CZYTAJ DALEJ

Jak działa Boża Opatrzność? Poznaj kilka inspirujących świadectw!

2022-01-18 07:56

[ TEMATY ]

duchowość

Opatrzność

Karol Porwich/Niedziela

Często słyszymy w kościele o Opatrzności Bożej, ale czy zauważamy ją w swoim życiu? Oto kilka niezwykłych historii ukazujących, że Bóg ma wszystko pod kontrolą.

Dostałam sukienkę

CZYTAJ DALEJ

Łódź: 77. rocznica zakończenia działalności niemieckiego obozu dla polskich dzieci

2022-01-18 09:00

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

MPD_foto

Właśnie mija 77 lat od zakończenia funkcjonowania niemieckiego obozu koncentracyjnego dla polskich dzieci w Łodzi. Pamięć o ofiarach obozu przywraca Muzeum Dzieci Polskich – ofiar totalitaryzmu.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję