Reklama

Nowe rozmaitości

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Golenia nie będzie

Załamuje się na naszych oczach, opatrzona kryptonimem Winieta, akcja golenia kierowców (Rzeczpospolita, 23 stycznia). Bezpośrednio szło o to, aby ogolić miłośników czterech kółek z pieniędzy, a pośrednio stawką były także włosy wyżej wymienionych, bo po takim zabiegu wcześniej czy później z pewnością by wypadły. Gdyby się udało, mielibyśmy największy w Europie, a może - ach te marzenia! - i na świecie, odsetek łysych wśród kierowców. Dominacja łysych dałaby cudowny wprost handicap w rozmowach z biurokratami z Unii Europejskiej. Po prostu można by z góry pominąć trudne niewątpliwie kwestie dotyczące grzebieni i długości fartucha fryzjerskiego.

Urojenia i histerie

Po aferze z porno Telerankiem mamy aferę z porno teatrem. Sztukę pornograficzną wystawiono na Harcerskim Festiwalu Teatralnym w Szczecinie. Na widowni zasiadły 12-letnie dzieci (Gazeta Wyborcza, 23 stycznia). Prokuratura już magicznie zaklina publiczną opinię, że granica między pornografią a niepornografią jest trudna do określenia. (Czytaj - dla prokuratury niedostrzegalna.) Znaczy to, że sprawy nie ma i nie będzie. Winnych także. Powszechne oburzenie - to tylko urojenia, a wyprowadzanie dzieci z teatru przez rodziców - to histeria.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Zasypywanie podziałów

Na szerokie wody opinii publicznej wypłynął płk Tadeusz Chętko. Szef polskiego wywiadu Zbigniew Siemiątkowski wyśle go prawdopodobnie na placówkę do jednego z państw sojuszniczych NATO. Płk Chętko zapracował sobie na takie wyróżnienie już dawno i aż dziwi, że dopiero teraz go wypatrzono. Zasłużył się szczególnie i skutecznie niszczeniem akt rozpracowywania Radia Wolna Europa przez esbecję. Ponieważ jak nikt zna temat - inni, niestety, nie mają już szans, bo dokumentów "niet" - pojedzie albo do Monachium, albo do Pragi, czyli do miejsc, gdzie RWE miało swoje siedziby. Niektórzy przebąkują, że może się nie nadaje, ale szef wywiadu stoi murem za podwładnym, bo szlachetnie chce, żeby postawiony mur zasypał stare podziały (Gazeta Wyborcza, 23 stycznia). Aż strach pomyśleć, co będzie, gdy w ramach zasypywania podziałów przyjmie do służby byłego kapitana SB Grzegorza Piotrowskiego.

Likwidują

Mieli się zlikwidować sami, a próbują zlikwidować innych. Chodzi o senatorów Sojuszu Lewicy Demokratycznej, którzy w kampanii wyborczej zapowiadali likwidację Senatu. Nie, nie można powiedzieć! Chęć do likwidowania im pozostała, tyle że chcą likwidować nie siebie, a innych. Konkretnie - pion śledczy Instytutu Pamięci Narodowej, który ma m.in. ścigać zbrodnie komunistów na narodzie polskim.

2003-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

31 spojrzeń Maryi: Spojrzenie otwarte

2026-05-03 20:59

[ TEMATY ]

31 spojrzeń Maryi

Adobe Stock

Każde spojrzenie Maryi coś odsłania: Boga, człowieka, drogę. W maju zapraszamy Cię do zatrzymania się przy 31 takich spojrzeniach. Dziś zobacz jedno z nich.

Bóg nie pyta Maryi o gotowość na „małe rzeczy”. Zaprasza Ją do czegoś, co całkowicie zmienia Jej życie,a Ona się nie zamyka. Otwartość nie oznacza braku lęku, onacza decyzję, żeby nie zatrzymać Boga na progu.
CZYTAJ DALEJ

Zmarł abp Józef Michalik

2026-05-04 07:57

[ TEMATY ]

abp Józef Michalik

przemyska.pl/Archidiecezja Przemyska

W 5. Niedzielę Wielkanocną, 3 maja 2026 roku, w 85. roku życia, 61. roku kapłaństwa i 39. roku biskupstwa, odszedł do Domu Ojca arcybiskup Józef Michalik, emerytowany arcybiskup archidiecezji przemyskiej obrządku łacińskiego. Był wieloletnim przyjacielem Tygodnika Katolickiego „Niedziela”.

W latach 1986–1993 był biskupem diecezjalnym zielonogórsko-gorzowski (do 1992 gorzowskim), a w latach 1993–2016 arcybiskupem metropolitą przemyskim. Pełnił też funkcję wiceprzewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski (1999–2004), a następnie przez dwie kadencje przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski (2004–2014) i był wiceprzewodniczącym Rady Konferencji Episkopatów Europy (2011–2014).
CZYTAJ DALEJ

Rzecznik KEP: Abp Michalik był postacią niezwykle ważną dla Kościoła w Polsce

2026-05-04 12:17

[ TEMATY ]

abp Józef Michalik

wspomnienie

Archiwum ks. Leszka Gęsiaka SJ

Abp Michalik był postacią niezwykle ważną dla Kościoła w Polsce. Pokazywał w sposób bardzo prosty, jak żyć, jak podchodzić do trudnych problemów, jeśli idzie się drogą Chrystusa – podkreślił rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Leszek Gęsiak SJ po śmierci abp. Józefa Michalika, arcybiskupa seniora archidiecezji przemyskiej i przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski w latach 2004-2014.

Rzecznik KEP przyznał, że odejście abp. Józefa Michalika to ogromna strata dla Kościoła w Polsce. „Człowiek, który przez 10 lat pełnił funkcję przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, wcześniej był zastępcą przewodniczącego KEP. Ten czas przewodniczenia przypadł na czas poważnych przemian społecznych i politycznych w naszym kraju, związanych m.in. z wejściem Polski do Unii Europejskiej” – zaznaczył Rzecznik Episkopatu.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję