Reklama

Aspekty

Dziś nabożeństwo ku czci św. Rity w Chlebowie

22 lipca w Chlebowie zaplanowano kolejne nabożeństwo ku czci św. Rity.

[ TEMATY ]

św. Rita

Chlebowo

Marcia Chuda

Święta od spraw trudnych i beznadziejnych, jak ją nazywają, swoje szczególne miejsce znalazła w parafii pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Chlebowie. To tu od kwietnia do października odbywają się szczególne nabożeństwa, a wielu łask przez wstawiennictwo tej świętej, dostępują wierni nie tylko z naszej diecezji, ale również spoza jej granic.

Reklama

Dzisiejsze nabożeństwo będzie szczególne również z innego powodu. - Ksiądz proboszcz Zbigniew Nidecki jest od dawna związany z czcicielami św. Rity. Dzisiaj jest jego ostatnie nabożeństwo - mówi Maria Chuda, jedna z inicjatorów sprowadzenia do parafii relikwii św. Rity. - Dzisiaj jako czciciele św. Rity i Apostolat "Margaretka" chcemy mu podziękować za jego wieloletnią posługę i wspólny trud w rozszerzaniu kultu św. Rity. Dlatego też oprócz tradycyjnego nabożeństwa, Eucharystii i poświęcenia róż, podarujemy dzisiaj księdzu proboszczowi Margaretkę jako wyraz naszej pamięci i modlitwy.

- Dzisiejsze czasy w indywidualny sposób są dla każdego trudne. Poszukujemy takich patronów, w których moglibyśmy mieć wsparcie, a św. Rita jest właśnie tą, która potrafi rozwiązywać te sprawy, które po ludzku wydają się już nie do rozwiązania - kończy Maria Chuda.


2021-07-22 16:39

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

W Chlebowie rozpoczynają się nabożeństwa do św. Rity

[ TEMATY ]

św. Rita

Chlebowo

Karolina Krasowska

22 kwietnia w Chlebowie rozpoczynają się nabożeństwa do św. Rity

22 kwietnia w Chlebowie rozpoczynają się nabożeństwa do św. Rity

W parafii pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Chlebowie rozpoczynają się dzisiaj comiesięczne nabożeństwa ku czci św. Rity. To miejsce szczególne, gdzie wielu łask przez wstawiennictwo świętej od spraw beznadziejnych, dostępują wierni nie tylko z naszej diecezji, ale również spoza jej granic.

- Bardzo serdecznie zapraszam do Chlebowa, miejsca szczególnego kultu św. Rity, świętej od spraw bardzo trudnych i beznadziejnych. Ona zawsze na was czeka i wyprasza potrzebne łaski u naszego Ojca - mówi ks. Zbigniew Nidecki, proboszcz z Chlebowa.

CZYTAJ DALEJ

Hiszpania: władze Getafe zakazały procesji z figurą patronki miasta

2021-09-28 10:07

[ TEMATY ]

Hiszpania

Studio Graficzne TN

Władze położonego koło Madrytu miasta Getafe są krytykowane w mediach społecznościowych i przez regionalną prasę w związku z niekonsekwencją w organizacji wrześniowych świąt regionu za zbyt przesadne restrykcje przeciwepidemiczne. Głównym tematem krytyki wobec ratusza w Getafe, w tym szczególnie burmistrz hiszpańskiego miasta Sary Hernandez, jest niekonsekwencja w egzekwowaniu restrykcji sanitarnych. Związana ze współrządzącą krajem Hiszpańską Socjalistyczna Partią Robotniczą (PSOE) polityk zakazała bowiem tradycyjnej procesji z figurą Matki Bożej, patronki miasta, ale również jej wystawienia w miejscowej katedrze.

W uzasadnieniu Hernandez stwierdziła, że peregrynacja wizerunku Maryi przez miasto nie może się odbyć w związku z wysokim ryzykiem dla zdrowia publicznego, występującym w związku z pandemią Covid-19.

CZYTAJ DALEJ

Abp Paglia: w kontekście pandemii Papież upomniał się o nienarodzonych

2021-09-28 15:32

[ TEMATY ]

aborcja

papież Franciszek

Grzegorz Gałązka

To ważne, że Papież sytuuje kwestię aborcji i eutanazji w kontekście zdrowia publicznego. Jeśli opieka zdrowotna ma być rzeczywiście publiczna, powszechna, to nie może wykluczać nienarodzonych i starców. Tak papieskie słowa komentuje abp Vincenzo Paglia, przewodniczący Papieskiej Akademii Życia. Zwracając się wczoraj do członków Akademii Franciszek ponownie w mocnych słowach wypowiedział się przeciw aborcji i eutanazji.

Papież zauważył, że aborcyjne prawo nie tylko przyzwala na zabójstwo, ale także oswajają nas z tym, że zabójstwo, uciekanie się do usług płatnego mordercy jest sposobem na rozwiązywanie naszych problemów. Zdaniem Franciszka jest to straszny nawyk, przejaw kultury odrzucenia, która zabija również osoby starsze za pomocą eutanazji. Zdaniem abp. Paglii to bardzo ważne, że słowa te padły właśnie w kontekście zmagania się z pandemią.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję