Reklama

Niedziela Świdnicka

Święto Kłodzkiej Policji

Policjanci jak apostołowie

Funkcjonariusze oraz pracownicy cywilni z kłodzkiej Komendy Powiatowej Policji obchodzili w poniedziałek, 12 lipca swoje święto.

[ TEMATY ]

Kłodzko ‑ Policja

ks. Ryszard Szkoła

KPP Kłodzko

Wśród zaproszonych gości obecny był bp Adam Bałabuch.

Wśród zaproszonych gości obecny był bp Adam Bałabuch.

- To dzień awansów i wyróżnień za dobrą pracę funkcjonariuszy oraz podziękowań dla tych, którzy swoim wyjątkowym zaangażowaniem przyczynili się do poprawy bezpieczeństwa w powiecie kłodzkim – relacjonuje podinspektor Wioletta Martuszewska.

Reklama

Uroczyste obchody Święta Policji poprzedziła Msza św. w kościele Ojców Franciszkanów, której przewodniczył ks. prał. Ryszard Szkoła, proboszcz par. Św. Piotra i Pawła w Wałbrzychu. W nawiązaniu do odczytanej ewangelii o rozesłaniu apostołów przez Jezusa, kapelan kłodzkiej policji, w homilii porównał służbę policjantów, do służby apostołów. – Tak jak Jezus posyła swoich uczniów do waliki ze złym duchem, tak i powołanie policjantów związane jest z przeciwstawianiem się złu. Patrząc na agresję, przemoc, gwałt, często na ulicach naszych miast, w tych trudnych czasach, funkcjonariusze i funkcjonariuszki nie mają łatwych zadań – mówił ks. prał. Szkoła. Po Eucharystii policjanci oraz delegacje zaproszonych gości oddali hołd poległym na służbie funkcjonariuszom – którzy zginęli chroniąc życie i zdrowie obywateli.

Następnie uroczystości przeniosły się do sali konferencyjnej Domu Pielgrzyma w Wambierzycach, gdzie 81 policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku otrzymało awanse na wyższe stopnie policyjne. Była to też okazja do podziękowań i gratulacji od zaproszonych gości.

2021-07-12 23:30

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Św. Wacław

28 września obchodzimy wspomnienie liturgiczne św. Wacława - jednego z patronów katedry Wawelskiej. O tym szczególnym patronacie z prof. dr. hab. Jerzym Rajmanem, kierownikiem Katedry Historii Średniowiecznej Akademii Pedagogicznej w Krakowie, rozmawia Marcin Konik-Korn

CZYTAJ DALEJ

Franciszek: wystrzegajmy się zamknięcia w małych grupkach

2021-09-26 12:36

[ TEMATY ]

Franciszek

youtube.com/vaticannews

Przed zamykaniem się w małych, ekskluzywnych grupkach przestrzegł Ojciec Święty w rozważaniu przed niedzielną modlitwą „Anioł Pański”.

Papież nawiązał do fragmentu Ewangelii (Mk 9, 38-41), czytanego w 26 niedzielą zwykłą roku B, w którym mowa o tym, że uczniowie zabraniali pewnemu człowiekowi wypędzania złych duchów w imię Jezusa. Pan zachęca ich, aby nie stawiali przeszkód tym, którzy czynią dobro i wzywa do czuwania nad własnym sercem, aby nie ulegli złu i nie gorszyli innych – wskazał Franciszek.

CZYTAJ DALEJ

Abp Paglia: w kontekście pandemii Papież upomniał się o nienarodzonych

2021-09-28 15:32

[ TEMATY ]

aborcja

papież Franciszek

Grzegorz Gałązka

To ważne, że Papież sytuuje kwestię aborcji i eutanazji w kontekście zdrowia publicznego. Jeśli opieka zdrowotna ma być rzeczywiście publiczna, powszechna, to nie może wykluczać nienarodzonych i starców. Tak papieskie słowa komentuje abp Vincenzo Paglia, przewodniczący Papieskiej Akademii Życia. Zwracając się wczoraj do członków Akademii Franciszek ponownie w mocnych słowach wypowiedział się przeciw aborcji i eutanazji.

Papież zauważył, że aborcyjne prawo nie tylko przyzwala na zabójstwo, ale także oswajają nas z tym, że zabójstwo, uciekanie się do usług płatnego mordercy jest sposobem na rozwiązywanie naszych problemów. Zdaniem Franciszka jest to straszny nawyk, przejaw kultury odrzucenia, która zabija również osoby starsze za pomocą eutanazji. Zdaniem abp. Paglii to bardzo ważne, że słowa te padły właśnie w kontekście zmagania się z pandemią.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję