Reklama

Wiara

#DzienniczekWdzięczności – wyjątkowy konkurs dla czytelników „Niedzieli”

Tygodnik Katolicki "Niedziela" we współpracy z Edycją Świętego Pawła, która ufundowała nagrody, mają zaszczyt zaprosić Czytelników do udziału w niecodziennym konkursie wdzięczności. Do wygrania 4 niezwykłe książki „DZIENNICZEK WDZIĘCZNOŚCI”, które są idealnym sposobem na lepsze, bardziej radosne życie z wdzięcznością za każdy nowy dzień.

Poniżej zasady udziału w naszej zabawie:

Cel konkursu:

Ewangelizacja, propagowanie postawy wdzięczności. Pogłębianie wiary Czytelników i zachęcanie do dzielenia się nią z innymi.

Zasady konkursu:

Aby wziąć udział w konkursie należy w poniższym formularzu (znajduje się on na końcu artykułu) w 2-3 zdaniach odpowiedzieć na pytanie: Za co jesteś wdzięczny Bogu w swojej codzienności?

Odpowiedzi należy wpisać w formularz do dnia: 24.06.2021. (czwartek) do godz. 23:59.

Zasady przyznania nagród:

Zwycięskie 4 zgłoszenia wyłoni jury konkursu w składzie:

Ks. dr Jarosław Grabowski – Redaktor Naczelny „Niedzieli”

Monika Książek – kierownik redakcji internetowej

Damian Krawczykowski – redaktor redakcji internetowej

Jury w swoim wyborze kierować będzie się kryteriami kreatywności przesłanych odpowiedzi. Nagrodzone zostaną 4 osoby – każda z nich otrzyma w nagrodę po 1 egz. książki: „DZIENNICZEK WDZIĘCZNOŚCI” - wyd. Edycja Świętego Pawła.

Więcej o książce: Zobacz

Ogłoszenie wyników:

Wyniki zostaną ogłoszone na stronie www.niedziela.pl w dniu 25.06.2021r. Nagrodzone osoby dodatkowo o wygraniu nagrody zostaną poinformowane drogą mailową.

Nagroda w postaci jednego egzemplarza książki zostanie wysłana drogą pocztową.

OBOWIĄZEK INFORMACYJNY

„Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Redakcja i Administracja Tygodnika Katolickiego „Niedziela” z siedzibą w Częstochowie, ul. 3 Maja 12, 42-200 Częstochowa.

W organizacji został wyznaczony Inspektor Ochrony Danych. Dane kontaktowe do Inspektora Ochrony Danych: [tel: 506 744 552] [MAIL: rodo@niedziela.pl].

Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane w celu przeprowadzenia konkursu „#DzienniczekWdzięczności”

Reklama

Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane na podstawie udzielonej przez Pani/Pana zgody na ich przetwarzanie (zgłoszenie do konkursu jest wyrażeniem zgody).

Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane innym odbiorcom danych.

Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane tylko i wyłącznie przez okres czasu wymagany do zakończenia procesu konkursu (25.06.2021 r).

Ma Pani/Pana prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Podaje Pani/Pana swoje dane dobrowolnie.

Napisz

Najnowsze wpisy

2021-06-23 22:45
Maciej Lorenz (Poznań)
W przeżywaniu codzienności, jestem wdzięczny dobremu Bogu, za to, iż ukierunkowuje moje wnętrze i sumienie według Swego Słowa, bym kierował się dobrym osądem moralnym oraz wskazuje na niezwykłą wartość Eucharystii jako zasiewu, który wzmacnia glebę mojego serca. Ciągle staram się okazywać wdzięczność Bogu za Jego Ojcowską opiekę nade mną, dlatego często adoruję naszego Pana obecnego w Najświętszym Sakramencie Ołtarza. Dziękuję Bogu również za to, że uczula mnie na potrzeby najbliższych mi osób oraz mojego bliźniego, w którym przecież odbija się Jego Oblicze. Boże, dziękuję Tobie za wszelkie łaski, którymi mnie obdarzasz w moim życiu. Któż jak Bóg!

2021-06-22 18:23
Magda Kubajek (Otwock)
Jestem wdzięczna Bogu za dar i cud Życia, którym mnie obdarował. Za łaski jakie każdego dnia na mnie zsyła - za miłość, radość, przebaczenie i pokój serca. Za ludzi których spotykam na swojej drodze, za ich uśmiech, pomocną dłoń, dobre słowo. Za to, że mogę w nich ujrzeć działanie Boga w codzienności. Za każde spotkanie z drugim człowiekiem i lekcję jaką z sobą niesie. Dziękuję za nowy dzień, za wschód i zachód słońca, poranną rosę, gwieździste niebo, za piękno przyrody, która zapiera mi dech w piersi. Dziękuję Ci Boże

2021-06-21 11:38
Renata (ostrzeszów)
Jestem wdzięczna Panu Bogu za każdy poranny promień słońca i wieczorną ciszę ,kiedy przywołuję w myślach spotkanych ludzi, drobne radości(książka ,kawa, lody)i powierzam się Jezusowi na kolejny dzień.

2021-06-20 11:55
Lidia Talarczyk (Mrocza)
Dziękuję za każdą EUCHARYSTIĘ, za każdy poranek, za rodzinę, za wszystkich spotkanych ludzi i za to, że wciąż tu jestem... Każdy dzień to nowy początek. Dziękuję za wszystkie początki... Nawet jeśli wczoraj coś nie wyszło, wiem, że mogę z Tobą zacząć wszystko od nowa w Sakramencie Pokuty, powstać i pracować nad sobą dalej... To moja wdzięczność w codzienności...

2021-06-19 12:25
Krystyna (Bochnia)
Boże dziękuję za wszystko co dla mnie uczyniłeś, dla mojej rodziny,dla Kościoła i Ojczyzny.Panie Boże jestem wdzięczna za zdrowie,ukończone studia ,za rodzinę,wykształcenie dzieci, za opiekę nad starszymi ,za dobytek , miliony ważnych drobiazgów i to co osiągnęlam w życiu.Nawet najpiękniej sformułowanym zdaniem nie będę w stanie wyrazić wdzięczności .Panie Boże -chylę czoło ;dziękuję.

2021-06-18 09:50
Beata Bednarz (Kraków)
Wdzięczność jest pamięcią serca. W swojej codzienności jestem wdzięczna Bogu za to, że po prostu JEST, za życie ze wszystkimi jego blaskami i cieniami, za spotkania i zdarzenia miłe i niemiłe, słońce i deszcz, za łaskę wiary, a także za przeciwności, czyli "trudne szczęścia", dzięki którym czuję się bliżej cierpiącego Pana Jezusa.

2021-06-18 08:53

Ocena: +8 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wiara w wielkim mieście

Niedziela warszawska 8/2020, str. VI

[ TEMATY ]

wiara

Warszawa

miasto

religijność

Łukasz Krzysztofka

Mimo panującej anonimowości, tysiące warszawiaków uczestniczy w procesjach Bożego Ciała czy Drogach Krzyżowych na ulicach miasta

Mimo panującej anonimowości, tysiące warszawiaków uczestniczy w procesjach Bożego Ciała czy Drogach Krzyżowych na ulicach miasta

Dane na temat religijności mieszkańców warszawskich diecezji są podobne do tych z innych regionów Polski. I mogą być powodem i do radości, i do troski.

Informacje przedstawione przez Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego w Polsce wskazują, że liczba chodzących do kościoła za bardzo nie zmienia się. Dane opracowano na początku tego roku, ale oparte są na badaniach przeprowadzonych w 2018 r. Możliwe, że nie oddają całej prawdy: wszak ostatni rok był szczególnie trudny dla Kościoła, ataki szczególnie silne. Z pewnością miały wpływ na wiernych i ich zachowania.

CZYTAJ DALEJ

Papież do redemptorystów: bez modlitwy zakony obumierają

2022-10-01 14:39

[ TEMATY ]

modlitwa

papież Franciszek

Grzegorz Gałązka

Zaniedbywanie życia wspólnotowego i modlitwy prowadzi do wyjałowienia życia konsekrowanego, obumierania charyzmatu i zamknięcia na braci – stwierdził Papież w słowie skierowanym do kapituły generalnej redemptorystów. Przypomniał, że rozeznanie, którego dokonują w Rzymie przedstawiciele tego zgromadzenia, musi być zakorzenione w tajemnicy Chrystusa Odkupiciela, która stanowi rację bytu ich konsekracji i służby człowiekowi.

Franciszek zachęcił redemptorystów do odważnych kroków, zastrzegając, że jedyną granicą, której nie wolno im przekroczyć, pozostaje Ewangelia i nauczanie Kościoła. Nie bójcie się wejścia na nowe drogi i dialogu ze światem w świetle waszej bogatej tradycji teologii moralnej – dodał Papież.

CZYTAJ DALEJ

Kard. Sarah w Krakowie: przestańmy adorować samych siebie

2022-10-02 11:46

[ TEMATY ]

Kraków

kard. Robert Sarah

Bożena Sztajner/Niedziela

– Każdy staje przed wyborem: stać mocno przy Chrystusie, żyć Jego Ewangelią, czy iść za społeczeństwem zsekularyzowanym, ateistycznym – mówił w Krakowie kard. Robert Sarah. Hierarcha głosi rekolekcje „Co Duch mówi do Kościoła dzisiaj?”, które odbywają się w Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów.

Zorganizowane przez Centrum Formacji Duchowej w Krakowie rekolekcje są częścią obchodów 25-lecia istnienia salwatoriańskiej placówki. Prowadzi je kard. Robert Sarah – sekretarz Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów w latach 2001-2010, przewodniczący Papieskiej Rady „Cor Unum” w latach 2010-2014, prefekt Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów w latach 2014-2021.

CZYTAJ DALEJ