Reklama

Wakacyjna Liturgia Godzin

Liturgia Godzin (dawna nazwa Brewiarz) jest księgą modlitwy Kościoła odprawianej w różnych porach dnia. W modlitwie tej Bóg uświęca człowieka, a stworzenie odpowiada swemu Stwórcy dziękczynieniem, prośbą i uwielbieniem. Obrazowo. w formie trafnej przenośni literackiej można powiedzieć, iż w Liturgii Godzin "kłosy modlitwy indywidualnej zamieniają się w przebogaty snop zboża wspólnej ofiary Kościoła".
Wydawnictwo Pallottinum opublikowało dodatkowy tom Liturgii Godzin obejmujący czas od 17 czerwca do 30 września czyli tygodnie w ciągu roku: od IX do XXVIII z uwzględnieniem nowych świętych i błogosławionych w kalendarzu z tego okresu. Jest to niezwykle praktyczna i atrakcyjna oferta, zwłaszcza na okres wakacyjny, ponieważ w jednej książce znalazły się teksty z różnych tomów, aktualnie używanego w Kościele Brewiarza Rzymskiego.
W atmosferze współczesnych tendencji laicyzujących rzeczywistość, w której żyjemy - modlitwa brewiarzowa jest cenną pomocą w przeżywaniu sakralnego charakteru czasu. W aspekcie pedagogicznym spełnia również funkcję katechezy. Modlitwa dynamizuje nasze uczestnictwo w sprawach doczesnych. Kiedy otwiera nasze serca na miłość Bożą, ułatwia praktykowanie miłości wobec drugiego człowieka i uzdalnia do kształtowania historii według zamysłów Bożych.
Spektrum adresatów dodatkowego tomu Brewiarza obejmuje nie tylko szerokie kręgi duchownych zobowiązanych do tej modlitwy, czyli kapłanów, siostry lub zakonników. Książka jest adresowana do wszystkich osób świeckich, ponieważ Liturgia Godzin - jak wskazuje sam tytuł tomu - jest "codzienną modlitwą całego Ludu Bożego".

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej odkryto pradziejową kopalnię krzemienia czekoladowego

2021-09-22 07:13

[ TEMATY ]

wykopaliska

Monika Książek/Niedziela

Na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskie archeolodzy odkryli mającą nawet 10 tys. lat kopalnię krzemienia czekoladowego. Jak podkreśla kierownik badań dr Magdalena Sudoł-Procyk – to dotąd najdalej wysunięty na południowy zachód w Polsce tego typu obiekt.

Wcześniej uważano, że choć zasiedlający te tereny neandertalczycy, a następnie homo sapiens posługiwali się narzędziami z krzemienia czekoladowego, to nie wydobywali go na miejscu, ale transportowali z oddalonych o ok. 150 km Gór Świętokrzyskich.

CZYTAJ DALEJ

Czas miłosierdzia. Rozmowa z dyrektorem Caritas Archidiecezji Lubelskiej

2021-09-20 05:13

Archiwum CAL

Caritas Archidiecezji Lubelskiej od 1991 r. pomaga chorym i niepełnosprawnym, dzieciom, rodzinom, seniorom, bezdomnym i bezrobotnym. W działalności koncentruje się na niesieniu pomocy osobom znajdującym się w trudnej sytuacji finansowej, bądź zmagającym się z ciężkimi sytuacjami losowymi. Każdego roku pomocą obejmuje ponad 35 tys. osób.

CZYTAJ DALEJ

Rozpocznij weekend z Chrystusem

2021-09-22 21:10

Fot. Mężczyźni św. Józefa we Wrocławiu

Jesteś mężczyzną i nie masz pomysłu na dobre rozpoczęcie weekendu? A może chcesz choć na chwilę zapomnieć o trudach mijającego tygodnia?

Z propozycją modlitwy i wielbienia Jezusa przychodzi wspólnota Mężczyźni św. Józefa. Spotkanie rozpocznie się od adoracji, a później Eucharystii. Do uczestników konferencję pt. „Wierzę, więc jestem” skieruje ks. Jakub Bartczak - duszpasterz, raper, autor tekstów.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję