Reklama

Zrzutka na Puls?

Zrzutka na Puls? - pyta w swoim komentarzu po zawieszeniu przez TV Puls codziennego programu informacyjnego Wydarzenia ks. Henryk Zieliński.
Odpowiadam: żadna zrzutka nie będzie potrzebna, jeśli konkurs na nowe częstotliwości w Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach i Bydgoszczy przyniesie TV Puls chociaż względne wyrównanie potencjałów z podobnymi pod względem skali stacjami - TVN i TV4. Obok TV Puls są to dwie pozostałe stacje o zasięgu ponadregionalnym. Kategoria ta sama, jednak różnica potencjałów znaczna! TVN może drogą naziemną dochodzić do ponad 40% ludności Polski, TV 4, mimo że tylko powiela koncepcję programową Polsatu, ma dostęp do ponad 30% ludności Polski. TV Puls, jedyny nadawca, który ma aspiracje, by odpowiadać gustom publiczności o bardziej chrześcijańskich i tradycyjnych poglądach, ma dziś dostęp tylko do 15% ludności kraju.
Dzieje się tak na skutek polityki Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, która celowo przez lata nie rozwijała zasięgu ludnościowego telewizji Ojców Franciszkanów. Jest to polityka jawnej dyskryminacji, łamiąca konstytucyjną zasadę równości podmiotów wobec prawa oraz ustawową zasadę pluralizmu oferty telewizyjnej.
Dziś pojawia się ostatnia szansa, by te potencjały chociaż trochę wyrównać. Stanie się tak, jeśli wszystkie z częstotliwości, które niedawno zostały zwolnione i technicznie są dostępne, przypadną TV Puls! Czy to możliwe, skoro członkowie KRRiT, pochodzący z SLD, nie ukrywają swej niechęci do TV Puls? Tak! Nie oni sami tworzą większość, która zadecyduje o tym, jaki program będzie nadawany z Poznania, Wrocławia, Katowic i Bydgoszczy. By te możliwości otworzyły się przed TV Puls, potrzebny jest szeroki społeczny nacisk na całą Krajową Radę Radiofonii i Telewizji. Potrzebna jest publiczna dyskusja nad tym, jak ma wyglądać oferta polskich stacji. Czy ma opierać się na stacjach, których oferta jest niemal jednorodna - obyczajowo permisywna, a politycznie liberalna? Czy może być oparta na różnych ofertach, wśród których jest miejsce na informacyjno-rozrywkową telewizję o inspiracji chrześcijańskiej? Dlaczego zasięg naziemny jest tak ważny? Po pierwsze, im większe takie możliwości techniczne, tym więcej osób może korzystać z danego programu. Po drugie, stacja taka jak TV Puls może dziś tym bardziej liczyć na podpisanie umowy inwestycyjnej, która da jej nowy oddech i możliwości rozwoju, im bardziej będzie dysponowała możliwościami technicznymi nadawania. Po trzecie, im więcej osób korzysta z programu, tym więcej pieniędzy z reklamy spływa do danej stacji. A bez tych pieniędzy nie ma możliwości, by wyemitować dobre filmy, wyprodukować dobrą publicystykę czy stworzyć taki zespół dziennikarzy jak ten, który przez ponad 450 dni dostarczał nam obiektywnych i rzetelnych Wydarzeń.

Autor jest redaktorem programowym TV Puls.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Episkopat: zmarł biskup senior diecezji kaliskiej Edward Janiak

2021-09-23 16:13

[ TEMATY ]

zmarły

bp Edward Janiak

Diecezja Kaliska

KAI

Bp Edward Janiak

Bp Edward Janiak

Zmarł biskup senior diecezji kaliskiej Edward Janiak - poinformowało w czwartek biuro prasowe Episkopatu Polski. Od marca tego roku hierarcha miał zakaz uczestniczenia w publicznych celebracjach na terenie diecezji kaliskiej i nakaz zamieszkania poza nią.

Biuro prasowe Konferencji Episkopatu Polski potwierdziło w czwartek, że biskup senior diecezji kaliskiej Edward Janiak zmarł.

CZYTAJ DALEJ

Święty od zadań trudnych

Niedziela Ogólnopolska 38/2019, str. 20-21

[ TEMATY ]

O. Pio

Biuro prasowe OFMCap – krka

Ojciec Pio często powtarzał, że „modlitwa jest najlepszą bronią, jaką mamy, kluczem, który otwiera Serce Boga”.

CZYTAJ DALEJ

Hiszpania: Zawieszono ruch lotniczy w La Palmie; ewakuacja ludności po nasileniu erupcji wulkanu

2021-09-24 20:28

[ TEMATY ]

Hiszpania

wybuch

wulkan

PAP

Władze Wysp Kanaryjskich nakazały w piątek zawieszenie ruchu powietrznego nad wyspą La Palma, gdzie w niedzielę doszło do wybuchu wulkanu Cumbre Vieja. Nasilona erupcja doprowadziła do ogłoszenia ewakuacji kolejnych miejscowości na hiszpańskiej wyspie.

W opublikowanym w piątek po południu komunikacie rząd regionalny Wysp Kanaryjskich podał, że ruch lotniczy na wyspę został wstrzymany z powodu nasilenia się emisji gazów wydostających się z wulkanu. Sięgają one już wysokości 4500 metrów.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję