Reklama

"Głos Ojca Pio"

Najnowszy numer Głosu Ojca Pio poświęcony jest sakramentowi Eucharystii. O sakramencie tym, jako ukoronowaniu i pełni wszystkich naszych spotkań z Bogiem, można przeczytać w otwierającym numer artykule o. Cezarego Pietrasa. Natomiast ks. Tomasz Jelonek w dziale Otwórz tę księgę pisze o starotestamentowych zapowiedziach Ofiary Eucharystycznej, przywołując postać króla i kapłana Melchizedeka. Jak zbliżyć się do Boga w Najświętszym Sakramencie - radzi o. Wojciech Szuliński; czym jest Msza św. i jakie są jej owoce - przypomina o. Celestyn Giba. Problem: czym może i czym powinna być Eucharystia dla zwykłej polskiej rodziny - podejmuje w artykule W jedności z Bogiem o. Arkadiusz Cegiełka.
Sporo miejsca w numerze poświęcono obecności Eucharystii w życiu bł. Ojca Pio. Znajdziemy tu przemówienie Jana Pawła II wygłoszone podczas uroczystości dziękczynnych za beatyfikację Ojca Pio w 1999 r. Ojciec Święty powiedział wówczas, że Eucharystia była dla Błogosławionego z Pietrelciny "sercem każdego dnia", a także "chwilą najgłębszej Komunii" z Jezusem. Intrygujący tytuł: Czy Eucharystia może być przerażającą tajemnicą? ma artykuł o. Błażeja Strzechmińskiego. Dowiadujemy się z niego, jak Ojciec Pio przeżywał każde spotkanie z Jezusem w sakramencie Eucharystii - "Łzy spływały mu z oczu, a ramiona, wstrząsane łkaniem, zdawały się zginać pod przytłaczającym ciężarem". O wielkim dziele życia Ojca Pio, czyli o Domu Ulgi w Cierpieniu, opowiada o. Józef Marecki.
Sylwetkę kapucyna bł. Jeremiasza z Wołoszczyzny, którego cechowało niezwykłe miłosierdzie, przedstawia o. Andrzej Zębik. O początkach franciszkańskiej drogi św. Klary przeczytamy w artykule o. Rolanda Prejsa.
W numerze zamieszczono także fragmenty wyróżnionej pracy konkursowej - wspomnienia z pielgrzymki do San Giovanni Rotondo oraz prośby i podziękowania czytelników za łaski otrzymane przez wstawiennictwo Błogosławionego Stygmatyka, a także zaprezentowano wrocławską Grupę Modlitwy Ojca Pio.
Dwumiesięcznik można zamówić, pisząc lub dzwoniąc do redakcji. Adres Redakcji "Głosu Ojca Pio": ul. Loretańska 11, 31-114 Kraków, tel./fax (0-12) 292-81-64; e-mail: glosopio&kapucyni.ofm.pl

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Franciszek: wystrzegajmy się zamknięcia w małych grupkach

2021-09-26 12:36

[ TEMATY ]

Franciszek

youtube.com/vaticannews

Przed zamykaniem się w małych, ekskluzywnych grupkach przestrzegł Ojciec Święty w rozważaniu przed niedzielną modlitwą „Anioł Pański”.

Papież nawiązał do fragmentu Ewangelii (Mk 9, 38-41), czytanego w 26 niedzielą zwykłą roku B, w którym mowa o tym, że uczniowie zabraniali pewnemu człowiekowi wypędzania złych duchów w imię Jezusa. Pan zachęca ich, aby nie stawiali przeszkód tym, którzy czynią dobro i wzywa do czuwania nad własnym sercem, aby nie ulegli złu i nie gorszyli innych – wskazał Franciszek.

CZYTAJ DALEJ

Bp Włodarczyk: w tym miejscu czuję się bezpiecznie, bo przy Matce Bożej Pięknej Miłości

W tym miejscu czuję się bezpiecznie, bo przy Matce Bożej Pięknej Miłości — powiedział bp Krzysztof Włodarczyk po kanonicznym objęciu diecezji bydgoskiej. Duchowny jest drugim ordynariuszem bydgoskim od utworzenia diecezji w 2004 roku.

Bp Włodarczyk podczas uroczystości w katedrze świętych Marcina i Mikołaja podpisał dokumenty związane z objęciem diecezji wraz z dotychczasowych administratorem apostolskim diecezji bydgoskiej, ordynariuszem toruńskim biskupem Wiesławem Śmiglem i kolegium konsultorów.

CZYTAJ DALEJ

Kraków: jubileuszowa edycja konkursu „Indeks marzeń” dla niepełnosprawnych

2021-09-28 17:01

[ TEMATY ]

niepełnosprawni

mimowszystko.org

To już ostatnie dni, by wziąć udział w jubileuszowej, 10. edycji konkursu stypendialnego „Indeks marzeń” Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”. Jest on skierowany do maturzystów i studentów z niepełnosprawnościami.

W ramach konkursu zostanie wyłonionych 9 laureatów z niepełnosprawnością - maturzystów lub studentów - którzy otrzymają 9-miesięczne stypendia w wysokości 1000 zł na naukę w wybranej przez siebie uczelni w roku akademickim 2021/2022. Przyznawanie stypendium odbywa się w ramach Akademii Odnalezionych Nadziei.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję