Reklama

XII WARMIŃSKA ARCHIDIECEZJALNA PIELGRZYMKA PIESZA DO OSTREJ BRAMY

Pielgrzymka ma charakter wyłącznie pokutno-religijny. Centrum każdego dnia jest Msza św. odprawiana zazwyczaj w godzinach rannych.
Hasłem tegorocznej pielgrzymki pieszej są słowa: Na świecie doznacie ucisku, ale miejcie ODWAGĘ: Jam zwyciężył świat (J 16, 33) .
W drodze modlimy się wspólnie modlitwą różańcową, słuchamy konferencji, bierzemy udział w dyskusjach religijnych. Sami jesteśmy organizatorami dnia pielgrzymkowego.
Pielgrzymka wyrusza 6 lipca br. o godz. 6.15 (Msza św. o godz. 5.00) z parafii św. Jerzego w Kętrzynie. Do Kętrzyna przybywamy z pełnym wyposażeniem w przeddzień wieczorem (parafia św. Jerzego, ul. Zamkowa 2, Kętrzyn).
TRASA PIELGRZYMKI
6 lipca - Kętrzyn - Węgorzewo (37 km)
7 lipca - Węgorzewo - Grabowo (38 km)
8 lipca - Grabowo - Dubeninki (30 km)
9 lipca - Dubeninki - Rutka Tartak (34 km)
10 lipca - Rutka Tartak - Kalwaria (Litwa) (35 km)
11 lipca - Kalwaria - Igławka - (28 km)
12 lipca - Igławka - Birsztany (28 km)
13 lipca - Birsztany - Wysoki Dwór (38 km)
14 lipca - Wysoki Dwór - Stare Troki (34 km)
15 lipca - Stare Troki - Ostra Brama (24 km)
Koszt wpisowego: 150 zł (w tym ubezpieczenie na Litwie), koszt podróży powrotnej - 17 USD. Opłata - przed wyjściem pielgrzymki. Należy obowiązkowo zabrać ze sobą ważny paszport oraz zezwolenie na uczestnictwo w pielgrzymce od księdza z parafii zamieszkania. W pielgrzymce mogą wziąć udział osoby w wieku 15-55 lat. Młodsi i starsi - jedynie z opiekunem. Niepełnoletni muszą mieć zgodę rodziców lub opiekunów prawnych. Wykluczone są zapisy osób poważnie chorych ( np. wady serca, cukrzyca, choroby nowotworowe, psychiczne itp.).
Organizatorzy zapewniają transport bagaży, podstawową opiekę medyczną, podstawowe wyżywienie.
Powrót - 16 lipca br. specjalnie zamówionymi autobusami do Olsztyna (możliwość wcześniejszego zatrzymania się na trasie powrotnej) . Istnieje też możliwość zamówienia biletów na autobusy rejsowe do Polski.
Zapisy na pielgrzymkę prosimy kierować pod adresem: Kuria Metropolitalna, Warmińska Pielgrzymka Piesza, ul. Pieniężnego 22, 10-006 Olsztyn lub: ks. Jan Szymko, ul. Moniuszki 8/2, 10-275 Olsztyn.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Papież: „Proszę was, módlcie się, bo jestem trochę stary i trochę chory, ale nie bardzo”

2021-09-17 15:08

[ TEMATY ]

papież Franciszek

Grzegorz Gałązka

„Proszę was, módlcie się, bo jestem trochę stary i trochę chory, ale nie bardzo” – napisał papież Franciszek w liście do sędziwych księży z włoskiego regionu Lombardii. W miejscowości Caravaggio koło Bergamo, wraz ze swymi biskupami, także emerytami, wzięli oni udział w Dniu Braterstwa. Podczas specjalnej Mszy modlili się za kapłanów, którzy zmarli we Włoszech z powodu koronawirusa.

W liście do kapłanów seniorów Franciszek napisał, że „przeżywają fazę starości, która nie jest chorobą, ale przywilejem”. Wskazał, że jest to przywilej „bycia podobnym do Jezusa, który cierpi, i niesienia krzyża tak jak On”.

CZYTAJ DALEJ

Jak będzie w Niebie? Poznaj kilka niezwykłych wizji od św. Faustyny!

2021-09-13 08:44

[ TEMATY ]

duchowość

niebo

św. Faustyna

Mazur/episkopat.pl

Cela s. Faustyny Kowalskiej

Cela s. Faustyny Kowalskiej

Każdy z nas przynajmniej kilka razy zastanawiał się „jak tam będzie?”. Czy Niebo to miejsce czy stan? Czy w Niebie może być nudno? Czy można być tam szczęśliwym będąc z dala od bliskich na Ziemi? Przekonajmy się! Oto kilka cytatów św. Faustyny mówiących o wizji Nieba.

„Dziś w duchu byłam w niebie i oglądałam te niepojęte piękności i szczęście, jakie nas czeka po śmierci. Widziałam, jak wszystkie stworzenia oddają cześć i chwałę nieustannie Bogu; widziałam, jak wielkie jest szczęście w Bogu, które się rozlewa na wszystkie stworzenia, uszczęśliwiając je, i wraca do Źródła wszelka chwała i cześć z uszczęśliwienia, i wchodzą w głębie Boże, kontemplują życie wewnętrzne Boga – Ojca, Syna i Ducha Św., którego nigdy ani pojmą, ani zgłębią” (Dz. 777)

CZYTAJ DALEJ

USA: W Waszyngtonie uczczono pamięć prof. Juliana Kulskiego, powstańca i znanego architekta

2021-09-17 19:52

[ TEMATY ]

pogrzeb

powstaniec

Waszyngton

Wikipedia

Julian Eugeniusz Kulski

Julian Eugeniusz Kulski

W Waszyngtonie odbyła się w piątek msza żałobna po śmierci prof. Juliana Eugeniusza Kulskiego, uczestnika Powstania Warszawskiego, cenionego architekta i działacza. Był wielkim Polakiem, bohaterem powstania; przyczynił się do rozwoju polsko-amerykańskich relacji - podkreślił premier Mateusz Morawiecki.

"Dziś żegnamy postać szczególnie zasłużoną dla odzyskania niepodległości przez Polskę, osobę, która wielce przyczyniła się do rozwoju społeczeństwa obywatelskiego i postaw patriotycznych, a także do budowy dobrych stosunków polsko-amerykańskich" - napisał premier w liście odczytanym przez ambasadora Piotra Wilczka podczas mszy w katedrze św. Mateusza Apostoła w Waszyngtonie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję