Reklama

Aktualności

Papież pozdrowił pielgrzymów z Piekar Śląskich i zapowiedział spotkanie w sprawie Libanu

Po modlitwie „Anioł Pański” i udzieleniu apostolskiego błogosławieństwa Ojciec Święty przypomniał o wczorajszej beatyfikacji trzech męczennicach z czasów wojny domowej, zapowiedział spotkanie zwierzchników religijnych Libanu oraz pozdrowił mężczyzn uczestniczących w pielgrzymce do sanktuarium matki Bożej Piekarskiej.

[ TEMATY ]

Franciszek

Grzegorz Gałązka

Oto słowa papieża w tłumaczeniu na język polski:

Drodzy Bracia i Siostry!

Reklama

Wczoraj w Astordze (Hiszpania) zostały beatyfikowane María Pilar Gullón Yturriaga, Octavia Iglesias Blanco i Olga Pérez-Monteserín Núñez. Te trzy odważne świeckie kobiety, naśladując Dobrego Samarytanina, poświęciły się opiece nad rannymi na polu walki, nie opuszczając ich w chwili zagrożenia, i zostały zabite z nienawiści do swej wiary. Chwalmy Pana za ich ewangeliczne świadectwo. Oklaskujmy nowe błogosławione!

1 lipca spotkam się w Watykanie z głównymi zwierzchnikami wspólnot chrześcijańskich obecnych w Libanie na dniu refleksji nad niepokojącą sytuacją w tym kraju i na wspólnej modlitwie o dar pokoju i zgody. Powierzam tę intencję wstawiennictwu Matki Bożej, tak czczonej w sanktuarium w Harissie, i już teraz proszę was, abyście towarzyszyli przygotowaniom do tego wydarzenia solidarną modlitwą, wypraszając dla tego umiłowanego kraju lepszą przyszłość.

Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Stwardnienia Rozsianego, a we Włoszech Narodowy Dzień Ulgi w Cierpieniu. Wyrażam wdzięczność za te inicjatywy; pamiętajmy, że bliskość jest „cennym balsamem, który daje wsparcie i pocieszenie tym, którzy cierpią w chorobie” (Orędzie na Światowy Dzień Chorego 2021).

Reklama

Dziś rano przyjąłem małą grupę wiernych, którzy przynieśli mi tłumaczenie całej Biblii w ich dialekcie. Uczynił to jedne człowiek, poświęcił na to lat pracy, napisane w 8 tomach, wszystko w dialekcie. Był obecny w tej grupie i powiedział mi, że czytał, modlił się i tłumaczył. Chciałbym podziękować za ten gest i jeszcze raz powiedzieć wam abyście czytali Biblię, abyście czytali Słowo Boże abyście znaleźli w nim siłę naszego życia. I powtórzę to po raz kolejny: zawsze zabierajcie ze sobą Nowy Testament, kieszonkową Ewangelię w torbie, w kieszeni , aby móc ją czytać o każdej porze dnia. W ten sposób znajdziemy Jezusa w Piśmie Świętym. Nauczymy się z przykładu tego człowieka, który przez 8 lat pracował aby to zrozumieć i powiedział mi, że uczynił to modląc się.

Serdecznie pozdrawiam was wszystkich z Rzymu, z Włoch i z innych krajów. Widzę, że jest Kanada, Kolumbia: musimy modlić się za Kolumbię. Jest też tutaj Polska, a także inne kraje. Pozdrawiam was wszystkich, a w szczególności mających przyjąć bierzmowanie z parafii Świętych Pierwszych Męczenników Rzymskich. Pozdrawiam pielgrzymów polskich i błogosławię uczestnikom wielkiej pielgrzymki do Sanktuarium Maryjnego w Piekarach Śląskich. I jak zwykle pozdrawiam młodzież Niepokalanej.

Życzę wszystkim dobrej niedzieli. I proszę, nie zapomnijcie o mnie w modlitwie. Smacznego obiadu i do widzenia!

2021-05-30 12:51

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Ogłoszono już hasła i loga papieskich podróży do Chile i Peru

[ TEMATY ]

wizyta

Franciszek

Grzegorz Gałązka

Na niespełna 5 miesięcy przed podróżami Franciszka do Chile i Peru ogłoszono już ich hasła i przedstawiono ich symbole graficzne. Pobyt papieża w pierwszym z tych krajów w dniach 15-18 stycznia 2018 przebiegać będzie pod hasłem "Pokój mój daję wam", podczas gdy wizycie w Peru w dniach 18-21 tegoż miesiąca towarzyszyć będą słowa "Zjednoczeni w nadziei".

Wyjaśniając znaczenie i przekaz hasła w Chile, krajowy koordynator przyszłej podróży, sekretarz generalny miejscowego episkopatu bp Luis Fernano Ramos Pérez zaznaczył, że ma ono sprzyjać "klimatowi, który pozwoli powrócić do budowania mostów sąsiedztwa i zaufania jako podstawy pełnego współżycia obywatelskiego". "Dopiero w klimacie pokoju będziemy mogli odpowiedzieć jako kraj, katolicy i niekatolicy, na papieskie wezwanie do «wyjścia na peryferie»" - podkreślił biskup.

CZYTAJ DALEJ

Prenumerata Tygodnika Katolickiego "Niedziela"

JAK ZAMÓWIĆ PRENUMERATĘ „NIEDZIELI”

CZYTAJ DALEJ

Piotrków Trybunalski: Pielgrzymka Dziadków i Osób Starszych

2021-07-25 19:32

[ TEMATY ]

Piotrków Trybunalski

Archidiecezja Łodzka

Sanktuarium Matki Bożej Piotrkowskiej

Pielgrzymka Dziadków

Sanktuarium Matki Bożej Piotrkowskiej

Pielgrzymka Dziadków i Osób Starszych do Sanktuarium Matki Bożej Piotrkowskiej

Pielgrzymka Dziadków i Osób Starszych do Sanktuarium Matki Bożej Piotrkowskiej

Z woli Ojca Świętego Franciszka, w ostatnią niedzielę lipca, obchodzony jest światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Z tej racji do sanktuarium Matki Bożej Piotrkowskiej pielgrzymowały osoby starsze, jak również rodziny, które dziękowały za Babcie i Dziadków prosząc o błogosławieństwo dla wszystkich, którzy potrzebują umocnienia w podeszłym wieku czy chorobie, zwłaszcza dotkniętych cierpieniem związanym z Covid19.

Pielgrzymka rozpoczęła się modlitwą różańcową przed cudownym wizerunkiem Matki Bożej Piotrkowskiej, którą prowadziły osoby starsze świętujące swój dzień. O godz. 11.30 rozpoczęła się uroczysta Msza święta, której przewodniczył o. Micheasz Okoński OFM, kustosz piotrkowskiego sanktuarium, który również wygłosił okolicznościowe kazanie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję