Reklama

Niedziela Legnicka

Święto Rodzin

"Radość Miłości” – to hasło przyświecało spotkaniu rodzin, które w sobotę 15 maja odbyło się w parafii pw. Maksymiliana Marii Kolbe w Lubinie.

Monika Łukaszów

W lubińskiej świątyni spotkały się małżeństwa z Lubina i okolic, by podczas wspólnego spotkania przybliżyć sobie tekst papieskiego dokumentu Amoris Laetitia.

- Świętujmy razem Rok Rodziny - Amoris Laetitia, ogłoszony przez Papieża Franciszka! Włączając się w jego obchody w diecezji, spotkajmy się, by razem pomodlić się za małżeństwa i cieszyć się darem bycia wspólnotą – mówi Agata Szymkowiak, dyrektor Lubińskiej Poradni Rodzinnej.

Reklama

Spotkanie małżeństw w Lubinie to pierwsze z cyklu spotkań poświęconych rodzinie, które zaplanowano na cały rok. Odbywać się one będą w różnych miejscach diecezji i poświęcone będą m.in. rodzicom, dziadkom, teściom a także rodzinom pragnącym potomstwa.

- 15 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Rodzin. Dlatego chciałem powitać w naszej parafii wszystkie rodziny. Te z naszej parafii ale także i tych, którzy dziś razem z nami chcą uwielbiać dobrego Boga i prosić, aby nieustannie błogosławił i umacniał nasze rodziny. Abyśmy potrafili to powołanie jakim zostaliśmy obdarzeni jak najlepiej zrealizować – mówił ks. Piotr Zawadka proboszcz parafii.

Homilię zaś wygłosił ks. Tomasz Ślazy, diecezjalny moderator Domowego Kościoła, który w słowach skierowanych do małżeństw mówił m.in. o potrzebie wspólnego słuchania Słowa przez małżonków i

Reklama

- Dziś kiedy będzie podchodzić do kapłana, a on zwiąże wam ręce stułą i pobłogosławi, to gest Boga, który was motywuje. Bo przyjdzie niejedna trudność, ciemność, niejedna słabość a czasem przyjdzie samotność. Ale już dzisiaj doznajecie umocnienia, bo to On będzie z wami. Jeśli zapomnimy o Nim to będziecie sami. Łatwo to wszystko zagubić, stracić czy zepsuć. Drodzy małżonkowie mówię wam „proście o cokolwiek chcecie w imię moje a Ojciec wasz da wam” to niezwykła odwaga tego co mówi Chrystus. Gdyby to było takie proste… ale doskonale wiecie ze nie jest. Gdyby to było takie proste, jakże by było lekko. Tym czasem Bóg chce byśmy się starali, nie opuszczali i potrzebuje tego poświęcenia bez względu na to jaki mamy małżeński staż, jakie jest jego codzienne zmartwienie.

W ramach spotkania małżonkowie modlili się w intencji wszystkich małżeństw Diecezji Legnickiej a także odnowili przyrzeczenia małżeńskie. Każda z obecnych w świątyni par podobnie jak to było w dniu ślubu stanęli naprzeciw siebie, trzymając się za ręce i powtarzając słowa kapłana odnowili przyrzeczenia małżeńskie. Każda para otrzymała specjalne indywidualne błogosławieństwo, natomiast mężowie na pamiątkę tego spotkania wręczyli swoim małżonkom czerwoną różę.

Na zakończenie odbyło się w nabożeństwo w intencji świętości małżeństw podczas którego wszystkie rodziny zawierzono św. Józefowi.

Dodajmy, że organizatorami spotkania była Specjalistyczna Poradnia Rodzinna św. Joanny Beretty Molli, wraz ze Stowarzyszeniem PAX działającym przy parafii św. Maksymiliana Kolbe w Lubinie.

2021-05-18 09:22

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Warszawa: Narodowy Marsz Życia i Rodziny

2021-09-19 14:18

[ TEMATY ]

Warszawa

marsz dla życia i rodziny

Artur Stelmasiak

Przed południem z Placu Zamkowego w Warszawie wyruszył Narodowy Marsz Życia i Rodziny, rozpoczynając się wspólnym odmówieniem modlitwy "Ojcze nasz". Rodziny z małymi i starszymi dziećmi, młodzież, seniorzy, przeszły warszawską Starówką, trzymając biało-czerwone flagi, kolorowe baloniki i transparenty, w rytm radosnej muzyki.

Organizatorami wydarzenia pod hasłem „Tato – bądź, prowadź, chroń” są Centrum Życia i Rodziny oraz Chrześcijański Kongres Społeczny. Marsz odbył się pod patronatem Konferencji Episkopatu Polski.

CZYTAJ DALEJ

Abp Gądecki: mamy dbać o dobro skrzywdzonych, a nie o wizerunek instytucji Kościoła

2021-09-19 16:57

[ TEMATY ]

abp Stanisław Gądecki

wykorzystywanie

ofiary

Episkopat news

Abp Stanisław Gądecki

Abp Stanisław Gądecki

- Gromadzimy się tutaj, żeby leczyć się z obojętności, a tym bardziej z lekceważenia krzywdy – powiedział przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki witając uczestników warszawskiej konferencji „Ochrona dzieci Bożych naszą wspólną misją”.

Zorganizowały ją: Papieska Komisja ds. Ochrony Małoletnich i Konferencja Episkopatu Polski. – Przyjmujemy do serca wezwanie Ojca Świętego Franciszka, żeby nie dbać przede wszystkim o wizerunek instytucji [Kościoła], (…) ale skupić się na dobru skrzywdzonych – zadeklarował hierarcha.

CZYTAJ DALEJ

Ogólnopolski Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej Hosanna Festiwal

2021-09-20 13:29

[ TEMATY ]

patronat

Materiał prasowy

W dniach 17-19 września w Siedleckim CKiS odbył się 28. Ogólnopolski Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej Hosanna Festiwal. Wydarzenie zakończyło się wielkim sukcesem przyciągając setki młodzieży, a dzięki technologii streaming’u osoby, które nie mogły uczestniczyć fizycznie w trzydniowym spotkaniu oglądały go na żywo w internecie.

Materiał prasowy

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję