Reklama

Niedziela Legnicka

Święto Rodzin

"Radość Miłości” – to hasło przyświecało spotkaniu rodzin, które w sobotę 15 maja odbyło się w parafii pw. Maksymiliana Marii Kolbe w Lubinie.

Monika Łukaszów

W lubińskiej świątyni spotkały się małżeństwa z Lubina i okolic, by podczas wspólnego spotkania przybliżyć sobie tekst papieskiego dokumentu Amoris Laetitia.

- Świętujmy razem Rok Rodziny - Amoris Laetitia, ogłoszony przez Papieża Franciszka! Włączając się w jego obchody w diecezji, spotkajmy się, by razem pomodlić się za małżeństwa i cieszyć się darem bycia wspólnotą – mówi Agata Szymkowiak, dyrektor Lubińskiej Poradni Rodzinnej.

Reklama

Spotkanie małżeństw w Lubinie to pierwsze z cyklu spotkań poświęconych rodzinie, które zaplanowano na cały rok. Odbywać się one będą w różnych miejscach diecezji i poświęcone będą m.in. rodzicom, dziadkom, teściom a także rodzinom pragnącym potomstwa.

- 15 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Rodzin. Dlatego chciałem powitać w naszej parafii wszystkie rodziny. Te z naszej parafii ale także i tych, którzy dziś razem z nami chcą uwielbiać dobrego Boga i prosić, aby nieustannie błogosławił i umacniał nasze rodziny. Abyśmy potrafili to powołanie jakim zostaliśmy obdarzeni jak najlepiej zrealizować – mówił ks. Piotr Zawadka proboszcz parafii.

Homilię zaś wygłosił ks. Tomasz Ślazy, diecezjalny moderator Domowego Kościoła, który w słowach skierowanych do małżeństw mówił m.in. o potrzebie wspólnego słuchania Słowa przez małżonków i

Reklama

- Dziś kiedy będzie podchodzić do kapłana, a on zwiąże wam ręce stułą i pobłogosławi, to gest Boga, który was motywuje. Bo przyjdzie niejedna trudność, ciemność, niejedna słabość a czasem przyjdzie samotność. Ale już dzisiaj doznajecie umocnienia, bo to On będzie z wami. Jeśli zapomnimy o Nim to będziecie sami. Łatwo to wszystko zagubić, stracić czy zepsuć. Drodzy małżonkowie mówię wam „proście o cokolwiek chcecie w imię moje a Ojciec wasz da wam” to niezwykła odwaga tego co mówi Chrystus. Gdyby to było takie proste… ale doskonale wiecie ze nie jest. Gdyby to było takie proste, jakże by było lekko. Tym czasem Bóg chce byśmy się starali, nie opuszczali i potrzebuje tego poświęcenia bez względu na to jaki mamy małżeński staż, jakie jest jego codzienne zmartwienie.

W ramach spotkania małżonkowie modlili się w intencji wszystkich małżeństw Diecezji Legnickiej a także odnowili przyrzeczenia małżeńskie. Każda z obecnych w świątyni par podobnie jak to było w dniu ślubu stanęli naprzeciw siebie, trzymając się za ręce i powtarzając słowa kapłana odnowili przyrzeczenia małżeńskie. Każda para otrzymała specjalne indywidualne błogosławieństwo, natomiast mężowie na pamiątkę tego spotkania wręczyli swoim małżonkom czerwoną różę.

Na zakończenie odbyło się w nabożeństwo w intencji świętości małżeństw podczas którego wszystkie rodziny zawierzono św. Józefowi.

Dodajmy, że organizatorami spotkania była Specjalistyczna Poradnia Rodzinna św. Joanny Beretty Molli, wraz ze Stowarzyszeniem PAX działającym przy parafii św. Maksymiliana Kolbe w Lubinie.

2021-05-18 09:22

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

PRENUMERATA TYGODNIKA KATOLICKIEGO „NIEDZIELA”

JAK ZAMÓWIĆ PRENUMERATĘ „NIEDZIELI”

CZYTAJ DALEJ

Duda: byłbym rad z powrotu do dialogu dot. polskich strat wojennych; liczę, że strona niemiecka podejmie działania w tym zakresie

2021-06-17 16:46

[ TEMATY ]

Polska

prezydent

Polska

Niemcy

PAP

Prezydenci Polski i Niemiec Andrzej Duda i Frank-Walter Steinmeier

Prezydenci Polski i Niemiec Andrzej Duda i Frank-Walter Steinmeier

Przed nami jest jeszcze jeden istotny fakt pojednania polsko-niemieckiego; byłbym rad, gdybyśmy powrócili do ważnego dialogu dotyczącego polskich strat wojennych w zakresie dóbr kultury; liczę na to, że strona niemiecka podejmie działania w tym zakresie - powiedział prezydent Andrzej Duda.

Prezydenci Polski i Niemiec Andrzej Duda i Frank-Walter Steinmeier spotkali się w czwartek na Zamku Królewskim z młodzieżą z Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży z okazji 30. rocznicy podpisania Traktatu pomiędzy Rzecząpospolitą Polską a Republiką Federalną Niemiec o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy.

CZYTAJ DALEJ

Serce Jezusa, odwieczne upragnienie świata...

2021-06-17 21:30

[ TEMATY ]

rozważania

nabożeństwa czerwcowe

Najświętsze Serce Pana Jezusa

Photo by Real Cowboys Drive Cadillacs on Foter.com

Jak bardzo Jezus ukochał nas ludzi. Mistrz z Nazaretu z pewnością wiedział, że bez Niego sobie nie poradzimy.

Jako człowiek doświadczam często prawdy, że najszczęśliwsze chwile w życiu to te, w których czujemy się ogarnięci Bożą miłością. Są to najczęściej te chwile, które spędzamy z Jezusem, przy Jezusie i które poświęcamy dla Jezusa. Chwile, które spędzam na adoracji Najświętszego Sakramentu należą do najpiękniejszych chwil w życiu; są to chwile oczekiwane i upragnione, chwile, które pozwalają mi rozmawiać z Jezusem jak z najbliższym Przyjacielem. Jemu mogę powiedzieć o wszystkim, nawet o najskrytszych tajemnicach. A jeśli brakuje słów, wówczas patrzymy na siebie, patrzymy… Najważniejsze że jest Chrystus, że pozostał z nami w Najświętszym Sakramencie…

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję