Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź: Za Zmartwychwstałym Chrystusem podążamy Drogą Światła

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Chiarg KPg

Podczas Wielkiego Postu wiele razy towarzyszyliśmy Jezusowi w Jego drodze na Golgotę, spotykając na niej Matkę, płaczące niewiasty czy niezdecydowanego Szymona. Trwaliśmy przy Chrystusie aż do ukrzyżowania, śmierci i złożenia w grobie.

To jednak nie jest koniec naszych spotkań z Jezusem. Spotykamy Go jako Zmartwychwstałego, triumfującego nad śmiercią, ale także zatroskanego o swoich uczniów i wierne Mu niewiasty.

Reklama

W kościele ojców Pasjonistów w Łodzi już po raz drugi w tym roku odprawione zostało nabożeństwo Drogi Światła, które coraz liczniej gromadzi wiernych. - Przychodzimy, by spotkać na naszej drodze życia Zmartwychwstałego. Potrzebujemy, aby wlał On w nasze serca prawdziwą radość i prawdziwe światło Bożej obecności, prawdziwą miłość i prawdziwy pokój. - mówi o. Grzegorz Szczygieł, proboszcz parafii M. B. Bolesnej. - Jego symbolem jest zapalony paschał, krzyż, a na nim stuła oraz figura Zmartwychwstałego. Zapalane od paschału świece coraz bardziej rozświetlają mrok świątyni, aby droga naszego życia także wiodła nas z ciemności grzechu ku światłu Bożej Miłości.

W nabożeństwie Drogi Światła, które pokazuje nam wyjście z ciemności śmierci ku światłu życia znów podążamy z Jezusem. Spotykamy Go w XIV stacjach, które nawiązują do ewangelicznych wydarzeń od Jego triumfu nad śmiercią, ukazania się Zmartwychwstałego Marii Magdalenie, uczniom podążającym do Emaus, aż do zesłania Ducha Świętego na Matkę, uczniów, a przez nich cały Kościół Święty.

Na zakończenie nabożeństwa o. Grzegorz Szczygieł przypomniał krótko jego historię, którą zapoczątkowali w latach 80 XX w. włoscy Salezjanie. W roku 2002 zostało ono, decyzją papieża Jana Pawła II oraz Kongregacji ds. Kultu Bożego i Sakramentów, usankcjonowane prawnie. Ojciec Św. w liście apostolskim "Novo Millennio Ineunte" skierowanym do biskupów, duchowieństwa i wiernych na zakończenie jubileuszu roku 2000 napisał: " (...) kontemplacja oblicza Chrystusa nie może zatrzymać się na wizerunku Ukrzyżowanego. Chrystus jest Zmartwychwstałym! Gdyby tak nie było, próżne byłoby nasze przepowiadanie i próżna nasza wiara. (...) Właśnie w Chrystusa Zmartwychwstałego wpatruje się dzisiaj Kościół." Niech spotkania ze Zmartwychwstałym napełniają nas więc radosną nadzieją także na nasze zmartwychwstanie. "Witaj Jezu Chryste Zmartwychwstały, boś przez krzyż i Zmartwychwstanie swoje świat odkupić raczył!"

2021-05-07 08:55

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Łódź: Życzenia Arcybiskupa Metropolity Łódzkiego

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Piotr Drzewiecki

Żebyśmy się wszyscy nie przestraszyli Zmartwychwstania Pańskiego. Kogo te życzenia dziwią, niech sobie przypomnij to, co mówią uczniowie wędrujący do Emaus.

CZYTAJ DALEJ

Spotkanie Młodych na Ślęży - [relacja]

2021-09-18 20:03

ks. Łukasz Romańczuk

Soli Deo - Idź na całość! Pod tym hasłem odbyło się Spotkanie Młodych na Ślęży. W wydarzeniu uczestniczyło ponad 500 osób. Był czas na spotkanie, spacer, modlitwę, rozważanie słowa Bożego i zabawę.

Punktem kulminacyjnym była Msza święta, która pierwotnie miała się odbyć na placu przed kościołem, jednakże warunki pogodowe sprawiły, że odbyła się ona w kościele na Ślęży. Mimo mocnego ścisku każdy znalazł dla siebie miejsce.

CZYTAJ DALEJ

Paradyż. Spotkane diecezjalnej diakonii liturgicznej

2021-09-19 10:49

archiwum DDL

Diecezjalna diakonia liturgiczna Ruchu Światło-Życie przyjechała do Paradyża, by w dniach 17-18 września spotkać się na wspólnej modlitwie i planowaniu pracy rocznej.

- Dziękowaliśmy za miniony rok posługi i zastanawialiśmy się, czego najbardziej nam potrzeba w tym czasie. Doszliśmy do wniosku, że priorytetem jest wspólnota, więc będziemy starać się przyjrzeć naszej posłudze pod kątem oazy młodzieżowej, dorosłych i rodzin – wyjaśnia ks. Bartosz Warwarko, moderator diakonii.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję