Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź: Za Zmartwychwstałym Chrystusem podążamy Drogą Światła

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Chiarg KPg

Podczas Wielkiego Postu wiele razy towarzyszyliśmy Jezusowi w Jego drodze na Golgotę, spotykając na niej Matkę, płaczące niewiasty czy niezdecydowanego Szymona. Trwaliśmy przy Chrystusie aż do ukrzyżowania, śmierci i złożenia w grobie.

To jednak nie jest koniec naszych spotkań z Jezusem. Spotykamy Go jako Zmartwychwstałego, triumfującego nad śmiercią, ale także zatroskanego o swoich uczniów i wierne Mu niewiasty.

Reklama

W kościele ojców Pasjonistów w Łodzi już po raz drugi w tym roku odprawione zostało nabożeństwo Drogi Światła, które coraz liczniej gromadzi wiernych. - Przychodzimy, by spotkać na naszej drodze życia Zmartwychwstałego. Potrzebujemy, aby wlał On w nasze serca prawdziwą radość i prawdziwe światło Bożej obecności, prawdziwą miłość i prawdziwy pokój. - mówi o. Grzegorz Szczygieł, proboszcz parafii M. B. Bolesnej. - Jego symbolem jest zapalony paschał, krzyż, a na nim stuła oraz figura Zmartwychwstałego. Zapalane od paschału świece coraz bardziej rozświetlają mrok świątyni, aby droga naszego życia także wiodła nas z ciemności grzechu ku światłu Bożej Miłości.

W nabożeństwie Drogi Światła, które pokazuje nam wyjście z ciemności śmierci ku światłu życia znów podążamy z Jezusem. Spotykamy Go w XIV stacjach, które nawiązują do ewangelicznych wydarzeń od Jego triumfu nad śmiercią, ukazania się Zmartwychwstałego Marii Magdalenie, uczniom podążającym do Emaus, aż do zesłania Ducha Świętego na Matkę, uczniów, a przez nich cały Kościół Święty.

Na zakończenie nabożeństwa o. Grzegorz Szczygieł przypomniał krótko jego historię, którą zapoczątkowali w latach 80 XX w. włoscy Salezjanie. W roku 2002 zostało ono, decyzją papieża Jana Pawła II oraz Kongregacji ds. Kultu Bożego i Sakramentów, usankcjonowane prawnie. Ojciec Św. w liście apostolskim "Novo Millennio Ineunte" skierowanym do biskupów, duchowieństwa i wiernych na zakończenie jubileuszu roku 2000 napisał: " (...) kontemplacja oblicza Chrystusa nie może zatrzymać się na wizerunku Ukrzyżowanego. Chrystus jest Zmartwychwstałym! Gdyby tak nie było, próżne byłoby nasze przepowiadanie i próżna nasza wiara. (...) Właśnie w Chrystusa Zmartwychwstałego wpatruje się dzisiaj Kościół." Niech spotkania ze Zmartwychwstałym napełniają nas więc radosną nadzieją także na nasze zmartwychwstanie. "Witaj Jezu Chryste Zmartwychwstały, boś przez krzyż i Zmartwychwstanie swoje świat odkupić raczył!"

2021-05-07 08:55

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zalecenia dla duchownych i wiernych na Wielki Tydzień i Triduum Paschalne w Archidiecezji Łódzkiej

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Archidiecezja Łódzka

1. Zgodnie z decyzją Arcybiskupa Metropolity Łódzkiego celebracje Wielkiego Tygodnia powinny być sprawowane we wszystkich kościołach parafialnych i kaplicach publicznych. Ponadto Arcybiskup Metropolita Łódzki usilnie prosi, aby wszystkie wspólnoty zakonne męskie i żeńskie sprawowały liturgię Triduum w swoich kaplicach domowych.

2. Usilnie zachęcamy wiernych do przyjmowania Komunii św. na rękę. Osoby, które mimo to, stanowczo domagają się przyjęcia Komunii św. do ust mogą to uczynić na końcu obrzędu. W takim przypadku przed puryfikacją kapłan powinien zdezynfekować dłonie. Należy jednak pamiętać, że „każdy wierny zawsze ma prawo według swego uznania przyjąć Komunię św. do ust” (Kongregacja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, Redemptionis Sacramentum). W związku z tym nikomu nie można nakazywać przyjęcia Komunii św. na rękę, można tylko do tego zachęcać.

CZYTAJ DALEJ

Zmiany kapłanów 2021 r.

Czerwiec to miesiąc personalnych zmian wśród duchownych. Przedstawiamy bieżące zmiany księży proboszczów i wikariuszy w poszczególnych diecezjach.

Biskupi w swoich diecezjach kierują poszczególnych księży na nowe parafie.

CZYTAJ DALEJ

Parafia i Sanktuarium św. Józefa w Krakowie: Sprawca kradzieży przyniósł relikwie św. Brata Alberta

2021-06-18 08:57

[ TEMATY ]

św. Brat Albert

facebook.com/ParafiaswJozefaKrakow

Jak informuje Parafia i Sanktuarium św. Józefa w Krakowie, sprawca kradzieży sam przyniósł relikwie św. Brata Alberta.

Dziś tuż przed godziną 7.00 rano skradzione relikwie Świętego Brata Alberta wróciły do naszego Sanktuarium. Sprawca kradzieży przyniósł je osobiście i przeprosił za zaistniałą sytuację. Bogu niech będą dzięki! Dziękujemy Wam za modlitwę!

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję